Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Noskaidroti pastaigas “Izgaismotā Liepāja” apmeklētāju mīļākie objekti21. marts, 2022Kultūra

    Gaismas instalācijas Liepājas ielās
    1 no 4
    Lāzerstari parkā
    2 no 4
    Izgaismota domes ēka
    3 no 4
    Mājas pagalms pilns ar cilvēkiem
    4 no 4

    Liepājas 397. dzimšanas dienas ietvaros notiekošajā pastaigā “Izgaismotā Liepāja” ikviens apmeklētājs varēja arī balsot par savu mīļāko objektu.

    Balsojums noslēdzies un šāds izskatās pašu apmeklētāju TOP10 mīļāko objektu saraksts.

    1. Pilsētvides instalācija “Gaismas ziedi”, Alejas iela, posmā no Rožu ielas līdz Peldu ielai
      Īstenoja UNTITLED originals
      Krāsas un prieks ienāca Liepājā! Alejas iela bija ietērpta pasakainos ziedos un piedzīvoja brīnumainas pārvērtības. Pilsētvides instalācija – pastaigu taka “Gaismas ziedi” veda ceļojumā uz neparastu gaismas ziedu pasaku. Projekts “Gaismas ziedi” pēc dalības pastaigā “Izgaismotā Liepāja” tālāk dosies turnejā pa Latviju.
    2. Digitāla instalācija “Urbaniode”, Liepājas Centra sākumskolas stadions, Toma ielā 19
      Īstenoja digitālais mākslinieks Artis Vilks
      Urbaniode bija digitālās mākslas instalācija, kurā vērojama lāzeru staru sinerģija ar gaismu pikseļiem. Instalācijas programmēto saturu nodrošina digitāli programmēts kods, kurš sinhronizē gaismas un lāzeru risinājumus ar skaņu.
    3. Instalācija “Uz paklāja”, Jāņa Čakstes laukumā
      Īstenoja gaismu mākslinieks Jānis Purvs
      Daudz mazu gaismiņu iemājoja Jāņa Čakstes laukuma kokos gaismu mākslinieka Jāņa Purva instalācijā, kas šajā gada kļuva par “Ziemas Gaismas dārza” skatītāju visiemīļotāko instalāciju. Jāņa instalācijā izmantotas vairāk nekā 100 lāzeru iekārtas un to papildina muzikāls fons – Instagram fani sarosieties – šis objekts ir domāts tieši jums!
    4. Grafikas konkurss “(ne)miers”, Muitas mājas ēkas fasāde Vecajā ostmalā 54. Konkursu organizēja Liepājas pašvaldība sadarbībā ar UNTITLED originals
      Uz Muitas mājas fasādes bija apskatāmas video grafikas, kas pieteiktas konkursam “(ne)miers”. Tās bija iesnieguši Latvijas video mākslinieki un grafiķi, multimediju nozares studenti, jaunieši, kas strādā ar video grafikām un citi interesenti. Konkursa uzvarētāju, kurš saņems stipendiju 1000 eiro vērtībā un iespēju realizēt video projektu nākamā gada pastaigā “Izgaismotā Liepāja!”
    5. Gaismas objekts “Zvaigzne”, pie Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Zivju ielā 7
      Īstenoja December Design
      Orbītā ap Sauli riņķo Zeme un pārējās Saules sistēmas planētas, kā arī asteroīdi, komētas un citi. Spožākās zvaigznes ar neapbruņotu aci ir redzamas tikai naktī vai krēslā, jo Saules gaismas spožums pa dienu tās neļauj saskatīt. Šī teorija iedvesmojusi December Design komandu radīt interpretētu gaismas objektu, kas izstaro saules siltuma sajūtas, jo saules gaisma iedvesmo mūs ik dienas un mēs visi esam saules atkarīgi. Saule ir dzīvība.
    6. Audiovizuāls gaismojums “No patafona skan “Bellacord””, Toma iela
      īstenoja gaismu mākslinieks Aigars Švānbergs
      Leģendārās skaņu fabrikas “Bellacord” ieraksti uzburs pagājušā gadsimta 30. gadu sajūtas ikvienam, kas dosies pastaigā pa Toma ielu, kurā atrodas pirmskara mūra ēkas, no kurām vairākas ir iekļautas pilsētas aizsargājamo ēku sarakstā. Vai zinājāt, ka viens no diviem “Bellacord” veikaliem Latvijā atradās tieši Liepājā – pavisam netālu – Graudu ielā? Iejūtieties senatnīgajā pastaigā, skanot seno laiku skaistākajām melodijām!
    7. Gaismas uzvedums “Teātris”, Liepājas teātra topošās mazās zāles ēkas pagalmā Teātra ielā 3
      Bija iespēja notvert mirkli starp pagātni un nākotni, ielūkojoties Liepājas teātra topošās mazās zāles ēkas pagalmā. Uz mirkli varēja ļauties aizmirst ikdienišķo un noticēt brīnumam, kļūstot par aktieri vai aktrisi.
    8. Interaktīva instalācija “Kamenes ķerenes”, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā “Hoijeres kundzes viesu nams”, Kungu ielā 24
      Īstenoja gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs
      Instalācijas gaismiņas ir kā saules zaķis tumsā, un ķerenes ir spēle, kuru var spēlēt jebkādos laika apstākļos un jebkur. Šī bija iespēja bērniem nedaudz padauzīties un pieaugušajiem nedaudz pasmaidīt. Nikolaja Rimska – Korsakova mūzika nav izvēlēta nejauši – šī klasiskās mūzikas etīde liek nobālēt pat jestrākajiem popmūzikas guru. Operas un baleta gaismu mākslinieks Kārlis Kaupužs piedalījās pastaigā pirmo reizi, un objekta ideja viņam radusies jau daudzus gadus iepriekš, gaismu regulēšanas procesā vērojot, kā nejauši uz skatuves iemaldījušies bērni cenšas noķert kustīgos gaismas starus.
    9. Instalācija “Gaismas un spoguļu satikšanās”, kultūras nama “Wiktorija” sētā
      Īstenoja kultūras nams “Wiktorija”
      Kad gaisma satiek spoguļus un spoguļi dejo ar gaismu – dzimst jaunas un atkal jaunas pasaules, kurās viss visu izskaidro, viss visu izgaismo. Un pēkšņi nav svarīgi, kurā spoguļattēla pusē mēs esam – nav svarīgi, vai esam nokļuvuši senā kinoteātra vai tagadējā kultūras nama “Wiktorija” sētā. Laiks ir nojaucis pēdas. Svarīgs kļuvis ir tikai tas, kā tu uz to visu skaties.
    10. Gaismas instalācija “Liepājas sajūtas”, Liepājas domes ēka Rožu ielā 6
      Īstenoja gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis
      Pirmo reizi pastaigas “Izgaismotā Liepāja” ietvaros gaismās ietērpa arī pilsētas domes ēka. Uz tās Liepājas gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis stāstīja stāstu par Liepāju – ietērptu liepājnieku iemīļotajās melodijās un izgaismotu Liepājas krāsās.

    Skatīt:

    • pastaigas “Izgaismotā Liepāja” foto galerija 1. daļa un 2. daļa 
    • pastaigas “Izgaismotā Liepāja” video

    Informāciju sagatavoja

    Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
    Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
    E-pasts: samd@liepaja.lv