Aicina mazos dziedātājus pieteikties jaunam bērnu vokālajam ansamblim “Dimantiņi”7. janvāris, 2019Kultūra

  No 8. janvāra radošajā telpā "Austras istaba" darbību uzsāk jauns bērnu vokālais ansamblis “Dimantiņi” skolotājas Simonas Račas vadībā.

  Nodarbības notiks otrdienu un ceturtdienu vakaros. Pieteikties aicināti mazie dziedātāji no 3 līdz 6 gadu vecumam.

  Radošajā telpā “Austras istaba” aktīvi darbojas Austrasbērni jeb Austras Pumpures audzēkņi, draugi un domubiedri, realizējot tieši to, kas katram padodas vislabāk. Austrasbērna Simonas Račas talants ir prasme strādāt ar pašiem mazākajiem. Viņas sen lolotā ideja par jaunu bērnu vokālo ansamblīti nu radusi piepildījumu. No 8. janvāra radošajā telpā “Austras istaba”, kas atrodas mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāvā (Liepājā, Zivju ielā 3), darbību uzsāk Simonas Račas jaunizveidotais ansamblītis “Dimantiņi”.

  Ansamblī aicināti pieteikties dziedātāji vecumā no 3 līdz 6 gadiem. Nodarbības notiks katru otrdienu un ceturtdienu no pulksten 17.15 līdz 18.00. Pieteikšanās un sīkāka informācija rodama, zvanot vadītājai Simonai Račai uz mobilo tālruni 26 316 675 vai rakstot – simona@austrasistaba.lv.

  Simona stāsta: “Nodarbību laikā ar bērniem kopā dziedāsim un rotaļāsimies. Pamazām apgūsim dažādas jaunas un jaukas dziesmiņas, lai ar laiku varētu tās parādīt arī plašākai publikai. Mūsu repertuārā būs gan Austrasbērnu (Arņa Miltiņa, Silvijas Silavas u.c.) dziesmas pašiem mazākajiem, gan citu autoru bērnu dziesmiņas.”

  Simona ar bērniem strādā jau vairāk kā 10 gadus un atzīst, ka darbs ar bērniem viņai sagādā patiesu prieku un gandarījumu. Pati savu muzikālo pieredzi guvusi jau no bērnības dziedot vokālajā ansamblī "Gaismiņa" pie skolotājas Dzintras Orbas un mācoties Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, kur pabeigusi kora diriģēšanas nodaļu un apguvusi kora dziedāšanas prasmes pie skolotājiem Andra Kontauta un Andra Lekstuta, kā arī Liepājas Universitātē, mācoties par mūzikas skolotāju.

  Šobrīd Simona strādā par mūzikas skolotāju divās pirmsskolas izglītības iestādēs, dzied mūzikas vidusskolas korī, kā arī, protams, ir viena no Austrasbērniem, kuri aktīvi koncertē un piedalās dažādos projektos, tādā veidā turpinot Austras Pumpures iesākto dziesminieku kustību Latvijā. Sirdsdarbs ir piedalīšanās radošās telpas “Austras istaba” veidošanā, dažādu pasākumu organizēšanā.

  Informāciju sagatavoja

  Inese Muižniece
  Austras biedrības projektu vadītāja
  Tālrunis: 26 131 435
  E-pasts: inese@austrasbiedriba.lv