Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Aicinājums apspriest viena koka ciršanu vietā, kur plānota elektromobiļu uzlādes stacija12. februāris, 2021Paziņojumi

  No 12. līdz 21. februārim ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par viena melnalksņa (d=35cm) ciršanu Klaipēdas ielā 83A.

  Publiskās apspriešanas anketu līdz 21. februārim var aizpildīt elektroniski tīmekļvietnē pieteikumi.liepaja.lv.

  Anketa papīra formātā būs pieejama arī Liepājas pilsētas domes ēkā, Rožu ielā 6, taču, sakarā ar apmeklētāju ierobežojumiem COVID-19 dēļ, lūgums šeit anketu aizpildīt tikai gadījumos, ja nav pieejams elektroniskais variants.

  Publiskā apspriešana notiek sakarā ar būvniecības ieceri, kas paredz Klaipēdas ielā 83A izbūvēt elektromobiļu ātrās uzlādes staciju. Būvprojekta ietvaros plānots izbūvēt jaunu staciju, tās elektroapgādi, apgaismojumu, kā arī autostāvvietu diviem elektromobiļiem.

  Būvprojekta izstrādātājas SIA "DAINA EL" pārstāvis ir vērsies Apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) atļaut nocirst vienu koku, kas traucē īstenot uzlādes stāvvietas izbūvi. Minētais koks ir melnalksnis, tā stumbra apkārtmērs 1,30 m augstumā no sakņu kakla ir 1,09 m. Kokam ir brīvi augošs vainags, koks ir vesels, bez bojājumu pazīmēm.

  Apskatot situāciju dabā un izvērtējot projektētāju iesnieguma atbilstību normatīvajam regulējumam, AUK konceptuāli atbalsta koka nociršanu. Taču AUK, ņemot vērā objekta sabiedrisko nozīmīgumu, kā arī, lai veicinātu sabiedrības informētību un izpratni par nepieciešamību šajā gadījumā likvidēt vienu koku, lēmusi par publiskās apspriešanas rīkošanu.

  Publiskās apspriešanas laikā koks, par kuru nociršanu iedzīvotāji aicināti izteikties, būs marķēts dabā, zemesgabalā Klaipēdas ielā 83A, - ar košas krāsas auklu vai lentu.

  Teritorijā atradīsies arī planšete, kurā būs skatāmas koka fotofiksācijas un detalizētāka informācija par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām, projekta risinājumiem un cita informācija.

  Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma arī Liepājas pilsētas domes pirmā stāvā foajē.

  Skatīt: publiskās apspriešanas materiālu par viena melnalkšņa ciršanu Klaipēdas ielā 83A (pdf).

  Papildu informācija

  Inga Benhena
  Apstādījumu uzraudzības komisijas sekretāre
  Liepājas pilsētas Būvvalde
  Tālrunis: 63 404 420
  E-pasts: inga.benhena@liepaja.lv

  Margarita Teivāne
  Liepājas pilsētas Būvvalde ainavu arhitekte
  Tālrunis: 63 404 723
  E-pasts: margarita.teivane@liepaja.lv