Lielajā ielā un uz Tramvaja tilta noteikti satiksmes ierobežojumi1. jūnijs, 2018

  Realizējot Lielās ielas un Tramvaja tilta rekonstrukcijas projektu, ir noteikti nozīmīgi satiksmes ierobežojumi. Aicinām iedzīvotājus ar tiem uzmanīgi iepazīties, lai savlaicīgi plānotu savus ikdienas maršrutus.

  Transporta satiksme Lielajā ielā tiek virzīta pa jaunizbūvēto ceļu jūras pusē, virzienā no centra uz tiltu.

  Atsevišķās naktīs no plkst. 00.15 līdz 5.00 satiksme uz Tramvaja tilta var tikt slēgta, lai varētu veikt nepieciešamos rekonstrukcijas darbus, iespējami maz ietekmējot satiksmes plūsmu.

  Tāpat kā līdz šim, satiksmei uz Tramvaja tilta būs atvērta tikai viena josla – virzienā no Jaunliepājas uz centru. Savukārt virzienā no centra uz Jaunliepāju varēs braukt tikai pa Jauno tiltu, kur tiek saglabāta divvirzienu transporta kustība. Rekonstrukcijas laikā arī Lielā iela satiksmei ir atvērta tikai vienā virzienā – no Rožu laukuma uz Tramvaja tiltu (līdz Jūra ielai)

  Nogriešanās iespējas uz Tramvaja tiltu vai Lielo ielu skatīt pievienotajās shēmās:
  Shēma Nr. 1 – sabiedriskā transporta kustības shēma
  Shēma Nr. 2 – vieglā transporta kustības shēma
  Shēma Nr. 3 – gājēju kustības shēma

  Lūdzam iedzīvotājus pret satiksmes ierobežojumiem izturēties ar sapratni. Sastrēgumi ir neizbēgami, jo Tramvaja tilts ir galvenā pilsētas “satiksmes artērija”. Iedzīvotāji aicināti savlaicīgi apdomāt, kā pārvietoties – iespējams, atstāt automašīnas mājās un braukt ar sabiedrisko transportu vai iespējami pārvirzīt savus ikdienas maršrutus uz Jauno tiltu, kā arī ieplānot papildu laiku ceļā.

  Uzziņai

  Tramvaja tilta un Lielās ielas rekonstrukcija ir noslēdzošais posms iepriekšējā plānošanas periodā iesāktajai tramvaja sliežu ceļu rekonstrukcijai, lai varētu nodrošināt piemērotu infrastruktūru zemās grīdas tramvaju vagoniem. Plānotie ieguvumi – mazināsies tehnisko avāriju risks, palielināsies pasažieru komforta līmenis, samazināsies trokšņi, tiks nodrošināta pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem un māmiņām ar bērnu ratiņiem.

  Minētais projekts paredz gan Lielās ielas un tramvaja līnijas sakārtošanu, gan Tramvaja tilta paplašināšanu. Plānotās projekta kopējās izmaksas, kas paredz arī vairāku zemās grīdas tramvaju vagonu iegādi, ir 15 294 117,65 miljoni eiro, no kuriem Eiropas fondu finansējums paredzēts 12 195 529,41 miljonu eiro apmērā.

  Projekta informācija

  Skatīt plašāku informāciju.