Covid-19 testēšanas punkti Liepājā31. marts, 2022Veselība

  Simptomu gadījumā Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma. Testu veikt iespējams tikai ar iepriekšēju pierakstu!

  Covid-19 testu Liepājā var veikt divos testēšanās punktos. Pieteikties var gan zvanot, gan elektroniski.

  Testēšanas punktos veic SARS-CoV-2 RNS noteikšanu (iztriepe no deguna un rīkles vai siekalas), kā arī SARS-CoV-2 antigēna noteikšanu.

  SIA “Centrālā laboratorija” Covid-19 testēšanas punkts:

  • VCA “Liepājas Medicīnas centrs” telpās, Brīvības ielā 95 (ieeja punktā, sekojot norādēm). Pieteikšanās pa tālruni: 8330 vai elektroniski tīmekļvietnē pieraksts.laboratorija.lv.

  SIA “E. Gulbja laboratorija” Covid-19 testēšanas punkts:

  • filiālē Republikas ielā 16. Pieteikšanās pa tālruni: 67 801 112, elektroniski tīmekļvietnē: www.egl.lv

  Tāpat Covid-19 testam var pieteikties, zvanot uz vienoto Covid-19 testa tālruni 8303, ko apkalpo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca. Šajā gadījumā operators veiks pierakstu uz jums tuvāko un ērtāko Covid-19 testa nodošanas punktu. Pierakstu var veikt arī elektroniski Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas tīmekļvietnē rakus.eveselibaspunkts.lv.

  Uzziņai

  No 2022. gada 1. aprīļa Covid-19 atklāšanai plašāk tiek izmantoti valsts apmaksāti profesionālie antigēnu testi. Personai tiks izsniegts testa sertifikāts un pozitīva profesionālā antigēna testa rezultāta gadījumā arī Covid-19 pārslimošanas sertifikāts.

  Valsts apmaksātie PĶR testi tiks veikti tikai pēc ārsta norīkojuma gadījumos, kad ir paaugstināts risks vai testa rezultāts ietekmē ārstēšanas gaitu (senioriem, pirms operācijām vai hospitalizācijas, veselības un sociālās aprūpes darbiniekiem).

  Iedzīvotājiem saglabājas iespēja veikt pašu apmaksātus PĶR testus.

  Skrīninga testu veikšana, lai laikus novērstu lielus saslimstības uzliesmojumus, saglabāsies ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs, ieslodzījumu vietās un speciālajās izglītības iestādēs.

  Pirms došanās uz testēšanas punktu, būtiski atcerēties vairākas lietas:

  • Bez pieraksta cilvēki uz testu nodošanas vietu doties nedrīkst! Pēc reģistrācijas informācija tiks nodota laboratorijai, kuras darbinieks telefoniski sazināsies ar pacientu un informēs par analīžu nodošanas vietu un laiku.
  • Uz analīžu nodošanas punktu vēlams ierasties ar automašīnu, jo īpaši, ja cilvēkam ir saslimšanas pazīmes. Automašīnu var novietot pretī testu punktam.
  • Ja automašīnas nav, bet ir slimības pazīmes un nav iespējas nokļūt testu punktā, neizmantojot sabiedrisko transportu, testēšanu iespējams veikt personas dzīves vietā.
  • Ja slimības pazīmju nav un testēšana nepieciešama pirms plānveida operācijas vai invazīvas terapijas veikšanas, persona var braukt ar sabiedrisko transportu, ievērojot standarta piesardzības pasākumus.
  • Obligāti lietot sejas aizsegu (medicīnisko vai higiēnisko sejas masku).
  • Ierasties norādītajā laikā, lai novērstu nevajadzīgu drūzmēšanos vai lieku gaidīšanu.
  • Dodoties uz testa veikšanas punktu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.