Iedzīvotāju diskusija par sabiedrības saliedētību Liepājā14. marts, 2019Paziņojumi

  Latvijas Pilsoniskā alianse un sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā, 2019. gadā organizēs iedzīvotāju diskusijas reģionos, lai kopīgi izvērtētu līdzšinējo saliedētības politiku un piedāvātu idejas saliedētākas sabiedrības veidošanai. Pirmā iedzīvotāju diskusija notiks Liepājā.

  Norises laiks:  2019. gada 16. marts, plkst. 10.00
  Norises vieta: Promenādes Hotel Liepāja, Vecā ostmala 40 Hika Spīķeris zāle

  Reģistrācijas anketa

  Šogad valsts pārvalde sāk politikas plānošanas dokumentu izstrādi, kas pamatā noteiks, kāda būs sabiedrības saliedētības politika Latvijā turpmākajos 7 gados - sabiedrības, nevis vadošo partiju vēlmes. Lai to noskaidrotu, uz diskusiju esam aicinājuši Kurzemes reģiona iedzīvotājus, kas reprezentē sabiedrības portretu, aptverot iedzīvotāju daudzveidību pēc dzimuma, vecuma, tautības, pilsonības un nodarbošanās.

  Diskusijas vadīs četri moderatori: Igors Vatoļins, Inese Vaivare, Zaiga Pūce un Kaspars Zālītis.

  “Diskusija būs sadalīta divās daļās. Pirmajā - dalībnieki mazākās grupās pārrunās dažādus jautājumus, tādus kā - Cik veiksmīgs vai neveiksmīgs Latvijā ir bijis integrācijas process? Vai ir tādas cilvēku grupas, kurām ir īpaši grūti iekļauties Latvijas sabiedrībā? un citas. Pasākuma turpinājumā dalībnieki moderatoru vadībā diskutēs par to, kādai Latvijas sabiedrībai būtu jāizskatās nākotnē un veidos ieteikumus par to, kā veidot saliedētāku sabiedrību,” diskusiju norisi skaidro domnīcas „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

  Pasākumi būs cieši integrēti ar Kultūras ministrijas un Pārresoru koordinācijas centra jauno plānošanas dokumentu izstrādes procesu. “Vēlamies panākt to, lai provizoriskie diskusiju rezultāti tiktu ņemti vērā jau plānošanas dokumentu izstrādes procesā, un abu dokumentu - sabiedrības saliedētības un pilsoniskās sabiedrības - sadaļas tiktu izstrādātas tādā procesā, kas vēlāk kā labas prakses paraugs tiktu piedāvāts citām valstīm,” atklāj Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga.

  Pilotprojekta “Latvija 2019-2118: kā veidosim saliedētāku sabiedrību?” mērķis – iesaistīt iedzīvotājus Latvijas nākotnes plānošanā, tādā veidā palīdzot sagatavot kvalitatīvus politikas plānošanas dokumentus. Vienlaikus meklēt labākus un iekļaujošākus veidus, kā apkopot Latvijas sabiedrības pārstāvju viedokļus un risinājumus, kā arī izglītot un informēt sabiedrību gan par sabiedrības saliedētības politiku, gan sabiedrības līdzdalības iespējām kopumā.

  Latvijas Pilsoniskā alianse ir NVO jumta organizācija. Tā ir neatkarīga bezpeļņas nevalstiskā organizācija – biedrība, kuras mērķis ir stiprināt pilsonisko sabiedrību Latvijā, atbalstot Latvijas nevalstisko organizāciju kopējās intereses un veidojot labvēlīgu vidi biedrību un nodibinājumu darbībai. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno 132 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 70 000 privātpersonas.

  Papildu informācija

  Ramona Koroļova
  Sabiedrisko attiecību vadītāja
  Latvijas Pilsoniskā alianse
  Tālrunis: 24 245 580
  E-pasts: ramona@nvo.lv
  www.facebook.com/CivicAllianceLatvia/