Liepāja aicina 4. maijā muzeja dārzā svinēt Brīvības svētkus27. marts, 2019Pašvaldība

  4. maijs
  1 no 1

  Liepājas pilsēta aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus sagaidīt Brīvības svētkus kopā, 4. maijā draudzīgā atmosfērā pulcējoties pie svinīgi klātiem galdiem Liepājas muzeja dārzā. Brīvdabas pasākumā norisināsies koncerts, deju uzvedumi, kā arī latviešu filmu skatīšanās un izzinošas nodarbības.

  Brīvības svētki sāksies plkst. 12.00 un notiks divās vietās – muzeja dārzā un muzeja iekštelpās – ar mērķi veicināt ģimenes, sabiedrības un tautas saliedēšanos.

  Muzeja dārzā, sākot no plkst. 12.00, uz skatuves uzstāsies mūziķis Ivo Fomins ar grupu, kā arī Līgas Libertes dejas teātris ar īpaši sagatavotu priekšnesumu.

  Paralēli ikviens ģimenes lokā un draugu kompānijā aicināts uz dārza svētkiem, pašiem brīvā dabā uzklājot svētku galdu pie balta galdauta. Galdi un krēsli tiks nodrošināti, bet apmeklētāji būs aicināti piedomāt pie galda noformējuma. Skaistākā galda noformējums saņems pārsteiguma balvu – lidojumu uz Parīzi četrām personām. 

  Iepriekšēja pieteikšanās uz dārza svētkiem ir noslēgusies!

  Dalība pasākumā ir bez maksas.

  Sākot no plkst. 13.00 līdz 20.00, turpat, muzeja dārzā, tiks demonstrētas jaunās latviešu filmas, kuras jau saņēmušas publikas atzinību – pārpratumu komēdija “Homo Novus”, piedzīvojumu filma visu laiku bērniem “Paradīze 89” un filma visai ģimenei “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.

  Paralēli norisēm muzeja dārzā muzeja iekštelpās ikviens interesents varēs izzināt Kurzemes un Liepājas vēstures lapaspuses un tradīcijas:

  • plkst. 12.00 Rucavas sievas piedāvās nogaršot balto sviestu, maizi un medu, kā arī sniegs muzikālus priekšnesumus.
  • plkst. 13.00 un 14.30 muzeja gids vadīs ekskursiju pa ekspozīciju “Dienvidkurzemes ļaudis, dzīve un darbs”.
  • plkst. 13.30 Kurzemes tautastērpu un informācijas centra vadītāja Lia Mona Ģibiete vadīs lekciju par Dienvidkurzemes tautastērpu valkāšanas tradīcijām un to pielietojumu mūsdienās.
  • plkst. 15.00 muzeja gids vadīs ekskursiju pa jauno muzeja ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”.
  • savukārt plkst. 15.00 varēs padziļinātāk iepazīt Pagaidu valdības laiku Liepājā vēsturnieka Jura Raķa vadītajā lekcijā.

  Informāciju sagatavoja

  Dace Freidenfelde
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 63 404 775
  E-pasts: dace.freidenfelde@liepaja.lv