Liepājas domes deputāti atbalsta pilsētas dalību Eiropas kultūras galvaspilsētas titula iegūšanai15. oktobris, 2020Kultūra

  1 no 1

  Ceturtdien, 15 . oktobrī, Liepājas pilsētas domes deputāti lēma atbalstīt Liepājas pilsētas dalību un pieteikuma sagatavošanu Eiropas kultūras galvaspilsētas nosaukuma piešķiršanas 2027. gadam priekšatlases konkursam.

  Liepājas pilsētas domes deputāti arī atbalstīja šādus galvenos mērķus Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027. gadam programmas īstenošanai:

  • veicināt Liepājas pilsētas ekonomisko izaugsmi, kā arī atpazīstamību vietējās un starptautiskajās mērķauditorijās;
  • rosināt Liepājas iedzīvotāju izglītošanu un līdzatbildību sabiedriski aktīvos procesos, komunikāciju starp dažādu nozaru profesionāļiem, veidojot daudzveidīgus jaunrades procesus un iesaistot dažādās kultūras aktivitātēs;
  • nodrošināt augstvērtīgus kultūras, mākslas un starpnozaru pasākumus, attīstīt kultūras un atpūtas infrastruktūru;
  • veicināt objektu, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un attīstīšana.

  Tāpat deputāti lēma, ka Liepājas pilsētas pieteikuma sagatavošanai titulam “Eiropas Kultūras galvaspilsēta 20207” tiek izveidota vadības grupa, kuras sastāvā ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks stratēģiskās plānošanas jautājumos Uldis Sesks, Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis. Atbildīgā institūcija par pieteikuma izstrādi paredzēta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”.

  Darba grupā tiks iekļauti mākslas un kultūras profesionāļi, pilsētplānotāji, arhitekti, sabiedrības līdzdalības eksperti, izglītības speciālisti, mārketinga un uzņēmējdarbības pārstāvji u.c. nozaru speciālisti. Gatavojot piedāvājumu tiks iesaistītas visas būtiskākās pilsētas attīstības nozares - kultūra, izglītība, ekonomika, uzņēmējdarbība, sabiedrības līdzdalība, tiks veicināta reģionālā, nacionālā un starptautiskā sadarbība, stiprinot pašu liepājnieku lojalitāti un lepnuma sajūtu par savu pilsētu.

  Kā domes sēdē norādīja deputāti - pilsētai ir visi priekšnosacījumi, lai iegūtu šo titulu, jo Liepāja ir moderna, mūsdienīga, 21. gadsimta pilsēta ar pasaules elpu un spēcīgām vēsturiskām tradīcijām: ar senāko profesionālo teātri valstī, vecāko simfonisko orķestri Baltijā, plašu un spēcīgu profesionālo mākslu un aktīviem amatieriem, daudzveidīgu izglītības sistēmu, lielisku infrastruktūru un radošiem cilvēkiem, augšupejošu ekonomiku, pārliecinātu skatu nākotnē un skaidru vīziju, kādu mēs vēlamies redzēt Liepāju nākamajās desmitgadēs.

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv