Liepājas muzejā atklās Agņa Šēra fotogrāfiju izstādi30. jūnijs, 2020Kultūra

  Fotogrāfs Agnis Šērs
  1 no 1Fotogrāfs Agnis Šērs

  Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 17 Liepājas muzeja mazajā zālē tiks atklāta Agņa Šēra fotogrāfiju izstāde “Pieturpunkti”, kas tapusi, iedvesmojoties no ceļā nejauši sastaptiem cilvēkiem, situācijām un dabas ainavām.

  Fotogrāfijās dokumentētas gan Liepājas kultūrvēsturiskās vērtības, pilsētvide, notikumi, gan arī daba un daudzveidība cilvēku portretos Latvijā un citviet pasaulē.

  Projekta autors Agnis Šērs fotografē vairāku gadu garumā, un jau agrāk viņa fotogrāfijas ir pamanītas un novērtētas. Fotogrāfija ar liedaga saulrietā mirdzošajiem dzintariem rotā Liepājas vides reklāmas, Liepājas suvenīrus un tūrisma bukletus.

  Šoreiz Agņa Šēra fotogrāfijas veidotas kā pieturas, kurās apstājas ceļotājs, ievērojot detaļas un fiksējot nejaušus notikumus, dabas parādības, cilvēkus, ietverot fokusā to pastāvīgo mainību un vienreizīgumu – putnus, laivas, jūras ņirboņu, vēsu sarmu, mirdzumu bērnu acīs.

  Dodoties tuvākos un tālākos ceļojumos, notiek satikšanās, veidojas dialogi caur fotoaparāta lēcu. Agņa Šēra fotogrāfiju varoņi ir gan latviešu bērni, gan Kiprā sastapts padzīvojis vīrs.

  Izstādes kurators ir fotogrāfs Eduards Zariņš, kurš foto meistarību ir apguvis Nīderlandē, Amsterdamas augstskolā un Arnhemas Mākslas augstskolā ar Performances novirzienu, padalījies vairākos kopīgos projektos ar Eiropas foto meistariem. Šobrīd Eduards Zariņš strādā ar individuāliem projektiem, instalācijām un individuāliem pasūtījumiem.

  Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.

  Informāciju sagatavoja

  Ilze Skangale
  Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste
  www.liepajasmuzejs.lv