Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas pašvaldības notikumu plāns laikā no 29. maija līdz 3. jūnijam26. maijs, 2023Nedēļas notikumu apkopojums

  Liepājas domes ēka
  1 no 1

  Pirmdiena, 29. maijs

  17.00 Administratīvā komisija, tiešsaistē.

  18.00 Saistībā ar plānoto Pīļu, Amatas, Ezera un Ālandes ielas posmu pārbūves projektu, kas šobrīd ir izstrādes stadijā, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš kopā ar projekta autoriem, komunālās pārvaldes un būvvaldes speciālistiem tiksies ar apkaimes iedzīvotājiem, lai kopīgi pārrunātu plānoto ieceri un noskaidrotu iedzīvotājiem interesējošos jautājumus. Lasīt vairāk.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga un Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Arnis Vītols apmeklēs uzņēmumu RW MEDIA.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies LLPA organizētā attālinātā sanāksmē ar VARAM.

  Liepājas Sociālajā dienestā notiks septiņu Latvijas pašvaldību vadītāju supervīzija profesionālai pilnveidei un pieredzes apmaiņa.

  Otrdiena, 30. maijs

  9.30 Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa.

  12.00 Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš pacels Zilo karogu pilsētas centrālajā pludmalē pie glābšanas stacijas. Pavisam Liepājā Zilo karogu pacels trīs peldvietās – pilsētas centrālajā pludmalē, dienvidrietumu rajona pludmalē un Beberliņu atpūtas parka peldvietā. Savukārt Liepājas SEZ pārvalde svinīgi uzvilks Zilo karogu Liepājas Jahtu ostā. 2023. gadā Liepājas Jahtu osta ir vienīgā no jahtu ostām, kas saņēmusi vides ekosertifikātu un atbilst 37 kvalitatīvas vides un pakalpojumu kritērijiem.

  Iedzīvotāju pieņemšana pie Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka Salvja Rogas.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies biedrības "Latvijas Digitālais akselerators" padomes sēdē.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga un Ekonomikas un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītājs Arnis Vītols apmeklēs uzņēmumu VEGA-1 serviss.

  Sociālā dienesta direktore Diana Mejere vadīs valsts eksāmena komisiju topošajiem sociālajiem darbiniekiem LiepU.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas Olimpiešu vakarā.

  Trešdiena, 31. maijs

  9.00 Liepājas SEZ pārvaldnieks piedalīsies VOBP jaunās ražošanas ēkas laika kapsulas svinīgajā iemūrēšanas ceremonijā kopā ar "Care of Sweden" pārstāvjiem.

  9.30 Apstādījumu uzraudzības komisija, izbraukuma sēde.

  10.00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trim minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi. Lasīt vairāk.

  11.00 Publisku izklaides un svētku pasākumu iesniegumu izskatīšanas komisija, Rožu iela 6, 226. telpa.

  13.00 Sociālo lietu komisija, Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā.

  13.00 Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš sveiks Liepājas talantīgos skolēnus “Izcilības svētkos” Liepājas Olimpiskā centra arēnā.

  14.00 Iepirkumu komisija, tiešsaistē.

  Dzīvojamo māju privatizācijas komisija, elektroniskā saziņa.

  17.00 Liepājā viesosies Azerbaidžānas vēstnieks Latvijā Elnurs Sultanovs un Azerbaidžānas Valsts Akciju Sabiebrības uzņēmuma "Azərxalça" vadītājs, mākslas profesors Emins Salhabs Mamadovs, lai Liepājas muzejā atklātu Azerbaidžānas paklāju izstādi “Azerbaidžānas paklāji. Pagātnes un mūsdienu sinerģija”. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies konferencē "Investīcijas nākotnes talantos".

  Liepājas SEZ pārvalde piedalīsies konferencē “Investīcijas nākotnes talantos”, kurā piedalīsies diskusijā ar Liepājas un Kurzemes uzņēmējiem, lai noskaidrotu uzņēmumu nepieciešamības cilvēkresursu nodrošinājumā nākotnē.

  Ceturtdiena, 1. jūnijs

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga piedalīsies kā žūrijas loceklis VAS ES hakatonā “Izrāviens 3.0”, Rīgā.

  Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze piedalīsies organizācijas “Liepāja Gourmet” rīkotajā domnīcā “Gastronomijas tūrisms”, Liepājas Pētertirgū.

  No 1. līdz 4. jūnijam Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš, kā arī Liepājas mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolu pūtēju kvartets apmeklēs Liepājas sadraudzības pilsētu Darmštati, Vācijā, lai piedalītos Eiropas Nedēļas nogales pasākumā un atzīmētu Liepājas – Darmštates 30. sadraudzības gadadienu.

  Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā notiks svētku pasākums Sociālā dienesta Bērnu atbalsta centrā "Dzintari".

  Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā bērni un jaunieši vecumā līdz 18 gadiem Liepājas sabiedriskajā transportā jau tradicionāli varēs braukt bez maksas.

  Piektdiena, 2. jūnijs

  15.30 Dzīvokļu komisija, tiešsaistē.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga tiksies ar Somijas investoriem, kas izskata Liepāju kā potenciālo uzņēmējdarbības attīstības vietu.

  Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs 2. un 3. jūnijā organizē pasākumu “Ģimenes svētki Liepājā” ar tematiku “Alise Brīnumzemē”. Piektdien, 2. jūnijā, pasākumi notiks Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā, bet sestdien, 3. jūnijā, koncertzālē ”Lielais dzintars”. Lasīt vairāk.

  Sestdiena, 3. jūnijs

  Ikgadējais Latvijas Tūrisma gadatirgus Ogrē

  3. jūnijā Liepājā sabrauks gandrīz 800 mūsdienu deju dejotāju no Latvijas un Lietuvas, lai radītu un īstenotu skaistu ieceri mūsdienu deju festivālu “Deja laikā”. Svētku kulminācijā būs mūsdienu deju dejotāju Galā koncerts koncertzālē “Lielais dzintars”. Festivālu organizē Liepājas Bērnu un jaunatnes centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Pasākums notiks Ģimenes dienas ietvaros. Lasīt vairāk.

  Liepājas SEZ pārvalde turpina īstenot Karostas kanāla sanācijas projektu. Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde ar Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Klimata pārmaiņu mazināšana, pielāgošanās tām un vide” ietvaros sanācijas darbu laikā no kanāla gultnes izņem 164 403 m3 likumdošanas normām neatbilstošu nogulumu, kuros ir ieslēgtas 334 tonnas piesārņoto nogulšņu. Projekta ilgtermiņa mērķis samazināt Karostas kanāla vēsturiski piesārņoto nogulumu negatīvo ietekmi uz vidi, cilvēku veselību un Baltijas jūras ekoloģisko stāvokli.

  Turpinās darbi Liepājas ostas akvatorijā un kuģu ceļos, lai sakārtotu un uzturētu navigācijas zīmes.

  Liepājas SEZ pārvalde turpina darbu pie attīstības projektiem – kuģu aizsargbarjeru izbūve pie O.Kalpaka tilta, vēja atkrastes bāzes un Liepājas industriālā parka izveides, kā arī plāno turpmāko infrastruktūras attīstību atbilstoši uzņēmēju vajadzībām un pieejamiem finanšu resursiem.

  Noderīga informācija

  • Aicinām autovadītājus iepazīties ar aktuālajiem satiksmes ierobežojumiem satiksmes organizācijas izmaiņu kartē.
  • Liepājas pilsētas pašvaldība 2023. gadā izsludina vairākus projektu konkursus uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, kā arī iedzīvotājiem nekustamā īpašuma sakārtošanā, izglītības, sporta un kultūras jomās. Sekot līdzi informācijai.
  • Saistošo noteikumu projekti un tam pievienoto paskaidrojuma raksti nodoti sabiedrības viedoklim. Uzzināt plašāk.
  • Pašvaldība, valsts pārvaldes institūcijas un biedrības izveidojušas vienotu palīdzības sistēmu atbalsta sniegšanai Ukrainai un tās pilsoņiem. Uzzināt plašāk.

  PI “Komunālā pārvalde” plānotie darbi

  1. Notiks ielu brauktuvju un sadalošo zaļo joslu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
  2. Notiks veloceļu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
  3. Notiks sabiedriskā transporta pieturvietu uzturēšana atbilstoši vasaras sezonas kopšanas prasībām un apstākļiem.
  4. Turpināsies saslauku, nosēdumu un zemes sablīvējumu novākšana no brauktuvēm.
  5. Līdz 30. jūnijam valstī ir noteikts ligzdojošo putnu saudzēšanas periods, līdz ar to koku zāģēšana un vainagu kopšana pilsētā notiek ierobežotā apjomā.
  6. Turpināsies pilsētas apstādījumu un dobju kopšana un laistīšana pēc vasaras puķu stādīšanas.
  7. Notiks soliņu, atkritumu urnu un cita pilsētvides labiekārtojuma mazgāšana, atjaunošana un sagatavošana vasaras sezonai.
  8. Turpinās peldsezona, pludmalē dežurē glābšanas dienests, notiek pludmales infrastruktūras apsaimniekošana un uzturēšana.
  9. Otrdien, 30. jūnijā, abās pludmales peldvietās pacels Zilo karogu.
  10. Turpināsies ceļu horizontālo līniju atjaunošana uz ielu brauktuvēm, gājēju pārejām, ātruma ierobežošanas vaļņiem un citām vietām, kur tas ir nepieciešams.
  11. Turpināsies asfalta seguma bojājumu (bedru, bedrīšu un plaisu) novēršana pilsētas ielās. Uz atjaunošanas darbu laiku atsevišķu ielu posmos būs noteikti satiksmes ierobežojumi.
  12. Turpināsies Pļavu ielas pārbūve posmā no Vaiņodes ielas līdz Lauku ielai. Iela būvdarbu zonā netiks pilnībā slēgta, taču ikvienam satiksmes dalībniekam ir jārēķinās ar ierastās transporta kustības izmaiņām. Autovadītājus, velobraucējus un gājējus aicinām sekot ceļazīmēm, brīdinājumu statņiem un citām norādēm. Būvdarbu dēļ satiksmes ierobežojumi Pļavu un Miera ielā būs līdz vēlam rudenim. Pļavu ielā un Miera ielā no Pļavu līdz Rāvas ielai celtnieki ierīko lietus ūdens kanalizāciju, grants klājumu pārbūvē uz asfalta segumu, izbūvē jaunas ietves un velo ceļu, kā arī uzstādīs satiksmi bremzējošus elementus. Ielu malās būs jaunu koku un krūmu stādījumi. Pļavu ielu starp Lauku un Vaiņodes ielu pārbūvē SIA “A-Land”, savukārt Miera ielā būvdarbus veic SIA CTB.
  13. Pārbūves darbu dēļ ir slēgta satiksme Muitas ielā, posmā no Uliha ielas līdz īpašumam Matrožu ielā 2. Muitas ielā pēc būvdarbiem būs izbūvētas ietves un gājēji varēs ērtāk no Uliha ielas nokļūt līdz Celtnieku ielai un šajā pilsētas rajonā esošajiem uzņēmumiem un iestādēm. Notiek arī brauktuves pārbūve. Būvdarbus veic SIA “CTB”. Būvdarbi plānoti līdz maija beigām.
  14. Vidusceļu ielā, posmā no Pļavu līdz Ganību ielai, ir pabeigti inženierkomunikāciju un ietvju izbūve, kā arī grants seguma pārbūve uz asfalta segumu. Notiek dokumentu sagatavošana būvobjekta nodošanai ekspluatācijā. Būvdarbu veicējs SIA "A-Land".
  15. Notiks ielu apgaismojuma ikdienas uzturēšanas darbi, kas ietver izdegušo spuldžu nomaiņu, regulāru iekārtu pārbaudi, balstu taisnošanu un citus darbus.

  Par Komunālās pārvaldes atbildībā esošajiem jautājumiem iedzīvotājus aicinām zvanīt vai rakstīt Whatsapp pārvaldes diennakts dežurantam pa tālruni: 22 011 963.

  Lai paplašinātu iespējas iedzīvotājiem ērtāk nodot informāciju par uzlabojumiem pilsētvidē, kā arī veicinātu saziņu ar Liepājas pašvaldību, izveidota mobilā lietotne ar nosaukumu “Liepājas pilsēta”. Mobilo lietotni var bez maksas lejupielādēt Google Play vai AppStore veikalos.

  Sporta sacensības un sporta skolu aktualitātes

  • otrdien "Skrienam Liepājā!" koptreniņš (Jūrmalas parks)
  • no piektdienas līdz svētdienai norisināsies Prince balvas izcīņa U18 (Jūrmalas parka tenisa korti)
  • no piektdienas līdz svētdienai notiks starptautisks turnīrs “Dobrecova kauss” (LOC stadioni);
  • trešdien, LFS, Liepājas FS – Dinamo Riga, Latvijas Jaunatnes Čempionāts U14 attīstības grupa (stadiona “Daugava” rezerves laukums)
  • sestdien, LFS, Liepājas FS – SK SuperNova, Latvijas jaunatnes čempionāts U16 elites grupa (stadions “Velnciems”)
  • svētdien, LFS, FK Liepāja2 – Mārupes SC, Altero LIIGA (stadions “Velnciems”)
  • otrdien, LSSS, rīko izlaidumu programmas 30V 813001 absolventiem (Promenāde Hotel telpas)
  • pirmdien-piektdien LPPII Kompleksā sporta skola - LV izlases kandidātiem un dalībniekiem U15, U17 starptautiska mācību treniņu nometne grieķu - romiešu cīņā (Šaulos, Lietuva)
  • ceturtdien-piektdien LPPII Kompleksā sporta skola - Kontrolnormatīvu izpilde un sezonas noslēguma sacensības peldēšanā
  • piektdien LPPII Kompleksā sporta skola – starptautisks turnīrs ''Vilnius Open'' grieķu romiešu cīņā (Viļņā, Lietuva).

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 63 404 776
  E-pasts: samd@liepaja.lv