Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā skatāmas Artura Baumaņa gleznas un fotostāsti par Ojāru Vācieti12. februāris, 2019Izglītība

  12. februārī plkst. 16.00 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā atklās latviešu glezniecības vecmeistara Artura Baumaņa gleznu izstādi saistībā ar gaidāmo skolas simtgadi. Viena no zvaigznēm latviešu glezniecībā mākslinieks Arturs Baumanis šajā skolā strādājis 40 gadus, un viņa darbi šeit joprojām dzīvo, rotā interjeru un ļaujas apbrīnai, iedvesmojot skolēnus attīstīt savus talantus.

  Arturs Baumanis ikdienā ir bijis kluss un nepamanāms – pelēkā uzvalkā un spodrinātās kurpēs, bet, paskatoties uz gleznām, Baumaņa atstāto mantojumu, redzama viņa mīlestību uz jūru, dzimto zemi, sirds siltumu un bagātību.

  Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā ikviens interesents līdz 18.februārim aicināts apmeklēt arī Ojāra Vācieša muzeja izbraukuma izstādi.

  Ekspozīcijā apskatāmi Ojāra Vācieša portreti no foto meistara Ata Ieviņa pirms 10 gadiem tapušās izstādes “Fotostāsti. Literārā dzīve no 70. gadiem līdz mūsdienām.”, kā arī daļa no Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienai veltītās izstādes “Baltā lāča gramšķi”.

  O.Vācieša muzeja izglītojošā darba vadītājs Mārtiņš Bērziņš: “Rīgā, Pārdaugavā, Ojāra Vācieša ielā 19 kopš 1992. gada atvērts Ojāra Vācieša muzejs. Un, lai gan tas vienlaikus ir arī Ludmilas Azarovas, dzejnieka sievas, muzejs, viņas klātbūtne ir tikko nomanāma – tā bija apzināta Ludmilas pozīcija - turēties ēnā. Jo viņa nemīlēja atrasties ne karstā saulē, ne dzejnieka slavas prožektoru gaismā. “Es jau esmu baltais lācis”, teikusi dzejnieka sieva. Tādēļ uz Ludmilas Azarovas 80. dzimšanas dienu 2015. gadā muzejā veidojām šo viņai veltīto izstādi “Baltā lāča gramšķi”, kuras daļu šobrīd var iepazīt Liepājā.”

  Divas spēcīgas personības - viņu satikšanās, kopā būšana, atbalsts atbalsojas dzejnieku vēstulēs, daiļradē, fotogrāfijās. Atliek vien ieiet 2. stāva gaitenī ieskatīties, izlasīt, padomāt.

  Informāciju sagatavoja

  Gunta Jākobsone
  Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 29 106 561
  E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv