LMMDV jaunie pianisti gūst panākumus konkursā “Piano frequency”28. janvāris, 2022Izglītība

  No stikla veidotas balvas
  1 no 1

  Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) laika posmā no 1. decembra līdz 26. janvārim attālinātā formātā organizēja III Liepājas Starptautisko pianistu konkursu “Piano frequency”. Konkursa žūrijas lēmumā, kas tika publicēts ceturtdien, 27. janvārī, atspoguļojās, ka LMMDV audzēkņi uzrādījuši teicamus sniegumus un saņēmuši godalgotas vietas.

  LMMDV pārstāvēja gan bērnu skolas, gan vidusskolas audzēkņi dažādās vecuma grupās – B (10 - 12 gadi) un D (16 - 20 gadi) klavieru solo kategorijās. B grupā Jēkabs Hmieļevskis (sk. Tatjana Volinska) konkursā ieguva godpilno 1. vietu, Izabella Kārkla (sk. Inta Vaitkus) B grupā un Krista Otaņķe (sk. Līga Elere) D grupā izcīnīja 2. vietu, savukārt Dārta Kirša (sk. Ludmila Iljina) B grupā un Elīna Ķuņķe (sk. Līga Elere) D grupā saņēma 3. vietu. Papildus jau iegūtajām godalgotajām vietām, žūrija piešķīra arī speciālbalvas , kuras par izcilu brīvas izvēles skaņdarba atskaņojumu saņēma Izabella Kārkla un Krista Otaņķe!

  Konkurss tika organizēts sadarbībā ar Valsts kultūrkapitāla fondu un biedrības “Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs“ atbalstu. Konkursu turpina realizēt tā dibinātāja un izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēles – Klavierspēles vadītāja Līga Elere.

  Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu profesionālo interesi par klaviermūzikas klasiskām vērtībām un mūsdienu klaviermūzikas inovācijām, tendencēm.

  “Šogad konkursa formāts bija atšķirīgs, jo tas norisinājās attālināti ar videoierakstu starpniecību. Žūrijas darbu šajā gadā veica pianiste Diāna Ketlere (Latvija/ Anglija), Indre Petrauskaite (Lietuva/ Anglija) un Endijs Renemanis (Latvija),” stāsta konkursa organizatore Līga Elere.

  Konkursā tika pārstāvētas dažādas Latvijas skolas – Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola, Rīgas Doma kora skola, Ādažu mākslas un mūzikas skola, Jūrmalas Mūzikas vidusskola, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skola, Ķekavas Mūzikas skola, Garkalnes mākslu un vispārizglītojošā vidusskola, Augusta Dombrovska mūzikas skola, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskola, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skola, Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skola, Nīcas Mūzikas skola, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Liepājas pilsētas 2. mūzikas skola, Juglas mūzikas skola, Olaines mūzikas un mākslas skola, Inčukalna mūzikas un mākslas skola, kā arī dalībnieki no Moldovas.

  “Vispirms es sākšu, sakot “bravo!" un "labi padarīts!" visiem konkursa dalībniekiem un viņu pedagogiem. Gatavošanās konkursam vienmēr ir vienlīdz abpusējs darbs gan skolniekiem vai skolniecēm, gan viņu skolotājiem - bez abu pušu kopējā entuziasma, disciplīnas un pacietības labs rezultāts nav iespējams. Konkurss bija visu šo sadarbību labs atspoguļotājs! Es esmu sajūsmā par konkursa dalībnieku kopējo augsto sagataves līmeni un par viņu ieguldīto lielo darbu, lai šādu līmeni sasniegtu! Es guvu milzīgu prieku baudot labu mūziku, jo mūsu kopējais, brīnišķīgais instruments māk gan dziedāt, gan runāt, gan raudāt un smieties pat tad, ja tas tiek spēlēts ar pašām mazākajām rociņām,” uzsver žūrijas priekšsēdētāja Diāna Ketlere.

  “Man bija patīkami piedalīties kā žūrijas loceklim Liepājas III starptautiskajā pianistu konkursā “Piano frequency” 2022. Liels prieks klausīties un vērtēt tik daudz talantīgu dalībnieku. Es apsveicu visus skolotājus, kas ieguldīja tik daudz darba, lai sagatavotu un izglītotu jaunos izpildītājus. Pateicība konkursa organizatoriem, kas radīja šo iedvesmojošo konkursa platformu jaunajiem, topošajiem māksliniekiem,” atzīmē Indre Petrauskaite.

  “Konkurss sakarā ar situāciju valstī norisinājās savādākā formātā – attālināti, bet tas nebūt neietekmēja tā kvalitāti. Piedalījās daudzi dalībnieki ar lieliskiem sniegumiem, kā rezultātā tika piešķirtas daudzas godalgotas vietas, kas būtībā parāda konkursa augsto līmeni un atpazīstamību,” papildina Endijs Renemanis.

  Papildu informācija

  PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola
  lmmdv.edu.lv/konkursi