Ne – zūdošā Liepāja mākslinieku un fotogrāfu kopizstādē12. septembris, 2019Kultūra

  uzgleznota iela ar jūgendstila ēku un cilēku, ejot pa ietvi
  1 no 1Jāņa Judina darbs.

  13. septembrī plkst. 16.00 galerijā „Romas dārzs” Zivju ielā 3 tiks atklāta Liepājas mākslinieku biedrības MĀKSLAS KOLĒĢI un Liepājas tautas mākslas un kultūras centra foto studijas FOTAST mākslas darbu kopizstāde „Ne – zūdošā Liepāja 2019”!

  Izstāde “Ne – zūdošā Liepāja” nu jau ieņēmusi tradīciju formu un otro gadu pēc kārtas saturiski atspoguļos vietējo mākslinieku dudzveidīgos skatu punktus uz pilsētu un tās mainīgo vidi. Tā kā šoreiz izstāde veidota kā kopprojekts starp divām radošām organizācijām, arī saturiski aplūkojamie darbi būs pārstāvēti sākot ar klasisko plenēra glezniecību, grafiku, fotogrāfiju līdz pat kolāžas tipa darbiem. Šī sadarbība ir izaicinājums abām mākslinieku grupām, bet tēma „Ne – zūdošā Liepāja” ir vienojošā vadlīnija ikvienam no izstādē redzamajiem māksliniekiem.

  Liepājas pilsētas arhitektūra ir unikāla un cieņas vērta, tā iedvesmo gan māksliniekus, gan fotogrāfus. Sadarbojoties dažādiem mākslas veidiem, iespējams radoši bagātināties, izzināt, ieraudzīt pilsētu no atšķirīgiem skata rakursiem, lai parādītu Liepājas būtiskāko, raksturīgāko un interesantāko.

  Biedrības MĀKSLAS KOLĒĢI mākslinieki vasarā iemūžinājuši Liepāju gleznās un grafikas darbos. Mākslinieki īpašu uzmanību pievērsuši pilsētas ielām, pagalmiem, namu fasādēm un to fragmentiem, dokumentējot tos savos darbos. Cik dažādi ir biedrības „Mākslas kolēģi” mākslinieki, tik atšķirīgs ir arī viņu radoši mākslinieciskais pilsētas attēlojums.

  Liepājas tautas mākslas un kultūras centra foto studijas FOTAST fotogrāfi atzīst, ka Liepāja katram ir ļoti īpaša vieta. Tā saistās ar nebeidzami daudz notikumiem, vietām, cilvēkiem un piedzīvojumiem. Fotogrāfi caur objektīva aci un personīgu vēstījumu atklāj, ka viņuprāt, nezūdošā Liepāja nav iedomājama bez jūras, Liepājai raksturīgajiem metāla kalumiem, koka apbūvi un saulrietiem. Darbi izstādei atlasīti jaunākos un senākos fotoarhīvos, kopā iezīmējot skatījumu uz Liepāju un tās vidi.

  Jāiezīmē, ka kopizstādei pievienoties uzaicināti arī Liepājas mākslinieki – Aldis Kļaviņš, Aivars Kleins un Vilnis Bulavs, kurš ir arī izstādes iekārtotājs.

  Izstāde „Ne-zūdošā Liepāja 2019” galerijas telpās būs apskatāma līdz 12. oktobrim. Ieejas maksa pieaugušajiem ir 2,50 eiro, studentiem, pensionāriem – 1,00 eiro, bērniem, skolēniem ieeja bez maksas. Izstādes atklāšanas pasākums galerijā „Romas dārzs” ir bezmaksas.

  Informāciju sagatavoja
  Galerijas “Romas dārzs” vadītāja Astra Dzērve un
  galerijas vadītājas asistente Ieva Dzintare
  E-pasts: info@galerijaromasdarzs.lv
  Tālrunis: 29 489 547