Seminārā “Supervaroņi internetā” apgūst metodes droša interneta lietošanai8. novembris, 2018Izglītība

  7. novembrī Liepājas BJC struktūrvienībā “Vaduguns” seminārā “Supervaroņi internetā” vairāk nekā 50 pirmsskolas un sākumskola pedagogi kopā ar skolēniem radošajā seminārā apguva metodes, kā attīstīt droša interneta lietošanas prasmes pirmsskolas un sākumskolas audzēkņiem un pilnveidot bērnu medijpratību.

  Semināru organizēja Latvijas Drošāka interneta centrs sadarbībā ar Valsts policiju un Kultūras ministriju.

  Pedagogi radošajā seminārā kopā ar atraktīvo Supervaroņu komandu apguva piecas interneta superspējas, lai pasargātu bērnus no bīstamām situācijām virtuālajā vidē, mazinātu atkarību risku un veicinātu tehnoloģiju jēgpilnu lietošanu: zināt, ko internetā nedrīkst teikt svešiniekam; saukt palīgā pieaugušo, kad tas vajadzīgs; domāt, pirms noticēt; būt pieklājīgam un lietot internetu gudri.

  Semināra mērķis bija atraktīvā veidā iepazīstināt pedagogus ar iespējām pilnveidot skolēnu medijpratību un attīstīt droša interneta lietošanas prasmes. Seminārā tika demonstrētas praktiskas metodes darbā ar pirmsskolas un sākumskolas skolēniem. Ar pedagogiem un bērniem strādāja ekspertu komanda, dāvinot ne tikai idejas un zināšanas, bet arī Vaifija spēli darbam klasē.

  Seminārā pedagogi iepazina piecas jaunākās izglītojošas filmiņas par bērnu drošību internetā un medijpratību, kuras tapušas sadarbībā ar Valsts Policiju un Kultūras ministriju, galda spēli ar situāciju kartītēm par drošību internetā "Vaifija spēle", ko dalībnieki saņēma arī dāvanā.

  Par kampaņu “Supervaroņi internetā”
  2017.gadā aizsāktās Valsts policijas kampaņas "Supervaronim nepazust" laikā desmitiem tūkstošu bērnu kļuva par supervaroņiem un iemācījās, kā rīkoties, ja gadās nokļūt ķezā. Diemžēl ķibeles var gadīties ne tikai uz ielas vai mājās, bet arī internetā. Tāpēc šogad, rūpēs par bērnu medijpratību un drošību internetā, vairāki partneri – Valsts policija, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Bērnu un jauniešu drošība internetā (drossinternets.lv), BALTA apdrošināšana, Mans Rimi un Deep White – apvienoja spēkus kampaņas turpinājumā “Supervaroņi internetā”, ar aizraujošu animācijas īsfilmu palīdzību aicinot bērnus iegūt piecas ikdienā svarīgas superspējas (tematiski - medijpratība un drošība internetā). Kampaņas materiāli pieejami mājaslapā supervaroni.vip.lv.

  Informāciju sagatavoja

  Gunta Jākobsone
  Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 29 106 561
  E-pasts: gunta.jakobsone@liepaja.lv