Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

    Skaņas Dienas 202217. maijs, 2022Paziņojumi

    Informatīvs plakāts
    1 no 1

    Skaņas dienas 2022 norisināsies no 18.–21. maijam Liepājas Universitātes MpLab, Kūrmājas prospektā 13, Liepājā. Skaņas dienu festivāls – 3 pilnas dienas veltītas skaņas un mediju mākslai, radošai izpausmes brīvībai un elektroniskai eksperimentālai mūzikai.

    Piesakies darbnīcai līdz 18. maijam (dalība visiem bez maksas, dalībnieku skaits ierobežots).

    Šī gada festivālā uzsveram satikšanos “dzīvajā”, gan darbojoties ar analogiem un digitāliem skaņas instrumentiem, modulāro sintezatoru, veidojot imersīvas telpiskas skaņas pieredzes, atklājot skaņas kā darba materiāla īpašības apgūstot granulārās sintēzes tehnikas, veidojot koncertvietas projekcijas ar atvērtā koda multimediju apstrādes programmām, radot unikālus video filtrus, gan beidzot satiekoties klātienē, veidojot jaunas radošas savienības un tīklojot ar radošo kopienu, baudot skaņu telpā.

    Priecājamies uzņemt 4 darbnīcas, kas norisināsies paralēli, aptverot dažādas tēmas skaņas un mediju mākslā. Darbnīcas vadīs gan starptautiski, gan vietēji lektori, mākslinieki un komponisti:

    • Platons Buravickis (LV) – akadēmiskās mūzikas komponists, pianists un improvizators, īpašu vietu viņa daiļradē aizņem elektroakustiskā mūzika. Viņš darbojas gan konkrētas mūzikas laukā, gan arī komponē mūziku, balstītu uz skaņas sintēzi, izmantojot gan datoru, gan analogos sintezatorus. Darbnīcā koncentrēsies uz materiāla nozīmi mūsdienu mākslā un iepazīstinās ar skaņas granulāro sintēzi MAX vizuālās programmēšanas vidē.
    • Huans Duarte Regino (MX/FI) – mediju mākslinieks un pētnieks, doktora grāda kandidāts Aalto universitātē, Somijā. Strādā ar interakciju ģeneratīvas mākslas eksperimentos, kas pēta digitālo un analogo platformu izpausmes vides mediju ietekmē. Darbnīcā studenti strādājot ar skaņu apgūs daudzkanālu telpiskošanas instrumenta izveides procesu, kā arī skaņas telpiskošanas rīku mūzikas performancēs un instalācijās. Darbnīcā pārsvarā tiks lietotas atvērtā koda programmas kā Pure Data, kā arī citas programmu platformas kā Supercollider un Reaper.
    • Krišjānis Rijnieks (LV/FI) – ir jauno mediju mākslas profesionālis un fab lab eksperts, kurš šobrīd strādā Aalto Fablab, Aalto Universitātē, Somijā. Darbnīcā apgūs kā lietot atvērtā koda multimediju apstrādes programmu FFmpeg, lai papildinātu video ar unikāliem filtriem izmantojot GLSL šeideru krātuvi Shadertoy.
    • Reinis Naļivaiko (LV) – digitālais radošais, elektroniskais mūziķis un skaņas mākslinieks, entuziastisks modulārās sintēzes pasaules pētnieks. Darbnīcā ar modulārās sintēzes palīdzību tiks radīti dabas iedvesmoti skaņas objekti. Dalībnieki apgūs pamata principus, kā darboties ar modulāro sintezatoru studijā.

    Programma

    • Trešdiena, 18. maijs, plkst. 19.00, Liepājas Universitātes MpLab.
      Atklāšana un iepazīstināšana ar Skaņas dienām. Diskusija “Neatkarības skaņas”
    • Ceturtdiena – Sestdiena, 19.–21. maijs, no plkst. 10.00–17.00 Liepājas Universitātes MpLab.
      Darbnīcas, darbs pie individuāliem un grupu projektiem
    • Sestdiena, 21. maijs, plkst. 19.00 Liepājas Universitātes MpLab.
      Skaņas dienu koncerts un darbnīcu rezultātu prezentācijas – performances.

    Vairāk informācijas mājaslapā sound.mplab.lv

    “Skaņas dienas” organizē Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija (MPLab) sadarbībā ar biedrību ASTE. Art, Science, Technology, Education. “Skaņas dienas” atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde un Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF).

    Informāciju sagatavoja

    MPLab
    Tālrunis: 63 483 787
    E-pasts: info@mplab.lv
    mplab.lv