Liepājas muzejs aicina uz konferenci “Liepāja okupāciju laikā, 1940–1990”22. septembris, 2022Kultūra

  1 no 1

  28. un 29. septembrī Liepājas muzejs Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas lielajā zālē (Ausekļa ielā 9) rīko zinātnisko konferenci “Liepāja okupāciju laikā, 1940–1990”. Konferences mērķis ir veicināt jaunus pētījumus un dziļāku izprati sabiedrībā par notikumiem Liepājā un tās apkārtnē laikā, kad Latvijas Republika bija okupēta.

  Plašajā divu dienu programmā uzstāsies 16 referenti, pārstāvot 13 dažādas institūcijas (Liepājas muzejs, Latvijas Kara muzejs, Latvijas Nacionālais arhīvs, Latvijas Okupācijas muzejs, Latvijas Universitāte, Žaņa Lipkes memoriāls u.c.), piedalīsies arī neatkarīgie vēsturnieki un vēstures pētnieki.

  Konferences hronoloģiskās robežas iezīmējas ar pirmo Padomju Sociālistisko Republiku Savienības (PSRS) īstenoto Latvijas Republikas okupāciju (1940–1941), turpinās ar Nacionālsociālistiskās Vācijas okupāciju (1941–1944/1945) un noslēdzas ar otro PSRS okupāciju (1944/1945–1990). Vislielākais uzsvars konferencē tiks likts uz notikumiem Liepājā un tās apkārtnē.

  Pēc katras konferences daļas klātesošajiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus.

  Konferencē nolasītie referāti tiks publicēti rakstu krājumā, savukārt konferences laikā gūtās atziņas tiks izmantotas, veidojot jauno ekspozīciju Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos”, kuras ēkā šobrīd notiek rekonstrukcijas darbi!

  Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma un Liepājas muzeja publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma teritorijā, jūs apliecināt, ka esat informēts par to, ka tiekat iekļauts/a audio vai vizuālajā materiālā.

  Informāciju sagatavoja

  Rasa Zālīte
  Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes
  "Liepājas muzejs" sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 22 333 723
  E-pasts: rasa.zalite@liepaja.lv
  www.liepajasmuzejs.lv