Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Veselības veicināšanas aktivitātes

Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar nozares profesionāļiem regulāri organizē veselības veicināšanas un slimības profilakses pasākumus, uz kuriem aicināts ikviens iedzīvotājs atbilstoši sev interesējošai tēmai.

Peldies droši! 

VUGD peldsezonā atgādina – lielākā daļa negadījumu ir novēršama, ievērojot drošību. 15. maijā Latvijā atklāta oficiālā peldsezona, kas daudzus mudinās doties atpūsties pie ūdens un peldēt. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina ikvienu iedzīvotāju pārdomāt savas vasaras atpūtas ieceres un padarīt tās pēc iespējas drošākas. 

Skatīt: VUGD padomi drošākai peldsezonai

Veselības veicināšanas aktivitātes

Bērnu fiziskā un emocionālā veselība

Lai uzlabotu bērnu fizisko un emocionālo veselību, kā arī dažādotu brīvā laika pavadīšanu vasarā, aicinām vecākus pieteikt savus bērnus vecumā no 8 līdz 12 gadiem bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbībām brīvā dabā. Pirmā nodarbība notiks 1. jūnijā plkst. 10.00 vingrošanas laukumā Strazdu ielā 16. Nodarbības vadīs treneris Gvido Šalms. Nodarbības notiks līdz augusta beigām divas reizes nedēļā – otrdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 11.00. Pieteikšanās, sūtot sms uz tālruni 29 746 439, norādot bērna vārdu, uzvārdu un vecumu.

Vingrošanas nodarbības pludmalē

Vingrošanas nodarbības pludmalē notiks Kūrmājas prospekta galā, iepretim piemineklim bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem. Vingrinājumi tiks fokusēti uz dziļajiem muskuļiem, elpošanu, līdzsvaru. Nodarbības ir piemērotas dažādiem vecumiem un sagatavotības līmeņiem. Rīta nodarbības būs dinamiskākas, savukārt vakara nodarbības relaksējošākas. Treneris Konstantīns Volčkovs vadīs nodarbības trīs reizes nedēļā - otrdienās plkst. 7.00, bet ceturtdienās un sestdienās plkst. 18.00. Pieteikšanās rakstot trenerim ziņu WhatsApp aplikācijā uz tālruni 26 757 634.

Nūjošanas nodarbības

Lai iepazīstinātu liepājniekus ar nūjošanu un iemācītu pareizu nūjošanas tehniku, sadarbībā ar biedrību “Nūjo ar vēju” aicinām apgūt nūjošanas pamatus sertificēta nūjošanas instruktora Imanta Ločmeļa vadībā. Viens nodarbību cikls sastāvēs no trīs tikšanās reizēm, kur katrai nodarbībai būs savi uzdevumi, lai pēc visu trīs nodarbību apmeklēšanas dalībnieks pats varētu nūjot patstāvīgi un pareizi. Vasaras periodā norisināsies pieci nodarbību cikli:

  • 1. nodarbību cikls: 1., 6., 8. jūnijā;
  • 2. nodarbību cikls: 13., 15., 20. jūnijā;
  • 3. nodarbību cikls: 22., 27., 29. jūnijā;
  • 4. nodarbību cikls: 8., 10., 15. augustā;
  • 5. nodarbību cikls: 17., 22., 24. augustā.

Nodarbības sāksies pulksten 17.30 un norisināsies Liepājas Jūrmalas parkā un pludmalē. Tikšanās vieta – Jūrmalas iela 2. Pieteikšanās rakstot sms uz tālruni 26 462 030, norādot savu vārdu, uzvārdu un vēlamo nodarbību ciklu. Visi interesenti tiks nodrošināti ar nūjām.

Uz fizisko aktivitāšu nodarbībām jāierodas laika apstākļiem atbilstošā sporta apģērbā, līdzi ņemot dzeramo ūdeni. Atgādinām saulainā laikā neaizmirst par galvassegu.

Bezmaksas atbalsta grupu nodarbības iedzīvotājiem, kuri piedzīvojuši tuvinieka zaudējumu

Atbalsta grupu vadīs sertificēta psiholoģe Baiba Pavlovska. Speciālistes vadībā grupa tiksies sešas reizes, apgūstot atbalsta instrumentus, kas kalpos resursu vairošanai un resursu atbalstam tiem iedzīvotājiem, kuri piedzīvojuši smagu zaudējumu. Pirmā no sešām nodarbībām sāksies jau 15. maijā. Lasīt vairāk.

Bezmaksas fizisko aktivitāšu nodarbības Liepājas mikrorajonos

Nodarbību mērķis ir iesaistīt iedzīvotājus fizisko aktivitāšu nodarbībās, kas norisinās pietuvināti dzīves vietai, tādēļ martā tiek atsāktas vingrošanas nodarbības Dienvidrietumu, Jaunliepājas, Ziemeļu priekšpilsētas, Karostas un Zaļās birzes mikrorajonos. Lasīt vairāk.

Nodarbības ģimenēm ar bērnu līdz divu gadu vecumam

Lai sniegtu jaunas zināšanas, atbalstu un praktiskus, pieredzē un zinātnē balstītus padomus ģimenēm ar bērniem, aprīlī Liepājā tiek organizētas divu veidu nodarbības – bezmaksas atbalsta grupas un informatīvās nodarbības. Vietu skaits nodarbībās ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Lasīt vairāk.

Vispārattīstošās vingrošanas nodarbības bērniem no 7 līdz 12 gadiem

Nodarbības norisinās divas reizes nedēļā pirmdienās un trešdienās divām grupām – pirmā grupa pulksten 15.00 un otrā grupa pulksten 16.00 nodarbību zālē Jūrmalas ielā 22.  Nodarbības ilgums ir 60 minūtes. Uz nodarbību līdzi jāņem savs vingrošanas paklājiņš un dzeramais ūdens, jātērpjas ērtā sporta apģērbā. Nodarbības vada treneres Dace Dieviņa un Kristīna Petermane. Lai pieteiktu savu bērnu nodarbībām, jāsazinās ar treneri Kristīnu pa tālruni 29 849 407, sūtot SMS ar bērna vārdu, uzvārdu, vecumu un vecāka vārdu, uzvārdu un telefona numuru turpmākai saziņai, kā arī vēlamo nodarbību laiku (15.00 vai 16.00).

Orientēšanās ievadapmācību nodarbības

Nodarbības tiek organizētas darba dienu vakaros plkst. 18.00, visbiežāk pirmdienās vai trešdienās. Vienas nodarbības ilgums – 1,5 stundas. Nepieciešamais orientēšanās inventārs tiek nodrošināts.

Lai pieteiktos nodarbībām, jāsazinās ar treneri Edgaru Bērziņu, sūtot SMS vai whatsapp ziņu uz tālr. 29 357 397, norādot vārdu, uzvārdu un vecumu. Saziņā ar treneri tiks nodota ziņa par tuvākās nodarbības datumu, kurā dalībnieks var pievienoties.

Aktuālajam nodarbību grafikam var sekot līdzi sociālā tīkla profilā “Orientēšanās nodarbības Liepājā”

Zemas intensitātes vingrošanas nodarbības iedzīvotājiem no 54 gadu vecuma

  • vingrošanas nodarbības grupai vecumā no 54 līdz 63 gadiem pirmdienās un trešdienās pl. 8.30,
  • vingrošanas nodarbības grupai vecumā no 64 gadiem pirmdienās un trešdienās pl. 9.30.

Nodarbības vada divas treneres uz maiņām – pirmdienās trenere Dace Dieviņa, trešdienās trenere Kristīna Petermane. Nodarbības notiek Dunikas ielā pie Kristapa Porziņģa basketbola laukuma. Pieteikties nodarbībām var, sazinoties ar treneri Daci Dieviņu pa tālruni 27 833 180 (vēlams īsziņas veidā).

Vingrošanas nodarbības cilvēkiem ar invaliditāti

  • pirmdienās, trešdienās un piektdienās pl. 12.00 Liepājas Neredzīgo biedrības telpās Ganību ielā 197/205. 

Zemas intensitātes vingrošana, kur vingrinājumi tiek pielāgoti katra spējām. Nodarbības vada trenere Kristīne Kleinšmite. Pieteikties nodarbībām var, sazinoties ar Liepājas Neredzīgo biedrības projektu daļu pa tālruni 26 056 026 (darba dienās līdz plkst. 17.00) vai rakstot uz e-pastu info@redzigaismu.lv

Visas aktivitātes notiek projekta “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

Papildu informācija

Liepājas pašvaldības administrācijas
Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa
Tālrunis: 63 404 747

Krāsains infografiks par iespējām iesaistīties bezmaksas veselības veicināšanas aktivitātēs
1 no 1Iesaisties veselības veicināšanas aktivitātēs sev vēlamajās un aktuālajās jomās.
  • Atjaunots:
  • 30. maijs, 2023