16. jūnijā notiks tiešsaistes domnīca "Labā prakse videi draudzīga sabiedriskā transporta ieviešanā"11. jūnijs, 2021Pašvaldība

  Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un valsts sekretāres vietniece Ligita Austrupe kopā ar Eiropas Savienības fondu projektu vadītājiem no pašvaldībām pārrunās līdz šim paveikto videi draudzīga transporta ieviešanā un diskutēs par nākamajiem soļiem labās prakses turpināšanā Latvijas pilsētās. Domnīcā ar pieredzi dalīsies arī Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš. 

  Pašvaldību pārstāvji dalīsies pieredzē par ieguvumiem iedzīvotājiem, videi draudzīgo transporta risinājumu ietekmi uz pilsētas vidi un iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem. No Valmieras dalību apstiprinājis Valmieras pilsētas pašvaldības Kapitāla pārvaldības nodaļas vadītājs Gints Bērtiņš, no Liepājas – Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, no Rēzeknes – Viktors Borcovs, “Rēzeknes satiksme” valdes loceklis, no Jēkabpils – SIA “Jēkabpils autobusu parks” valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis, no Daugavpils - izpilddirektore Sabīne Sņepste, no Jelgavas - SIA “Jelgavas autobusu parks” valdes loceklis Gints Burks un no  Jūrmalas – Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes vadītāja Gundega Ose.

  Tāpat domnīcā piedalīsies Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un Rīgas plānošanas reģiona Telpiskās plānošanas nodaļas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš.

  Satiksmes ministrs Tālis Linkaits: “Esmu gandarīts, ka uzlabota sabiedriskā transporta infrastruktūra Latvijas pilsētās veicina sabiedriskā transporta pieejamību un izmantošanu, lai ikviens justos cienīts, izdarot izvēli pārvietoties videi draudzīgi. Valsts attieksme pret ikvienu iedzīvotāju tiešā veidā ietekmē sabiedriskā transporta lietošanas paradumus nākamajām paaudzēm. Ja sabiedriskais transports būs moderns un ērts, pastāv lielāka iespēja, ka jaunieši to izvēlēsies tā vietā, lai pārvietotos ar auto.”

  Domnīcu tiešsaistē varēs skatīties Satiksmes ministrijas Facebook lapā. Ieraksts pēc tam tiks publicēts Satiksmes ministrijas mājaslapā www.sam.gov.lv un sociālo tīklu kontos.

  Uzzināt: vairāk par pasākumu.

  Aicinām ikvienu uzdot jautājumu domnīcas dalībniekiem, rakstot komentāru tiešraides laikā, vai iepriekš, sūtot ziņu Satiksmes ministrijas lapā Facebook.com.

  Informāciju sagatavoja

  Satiksmes ministrijas
  Komunikācijas nodaļa
  Tālrunis: 29 855 688
  E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv