18. novembra svētku koncertā varonība un vīrišķība savīsies ar rūpēm un sievišķīgo spēku12. novembris, 2019Kultūra

  18. novembra svinības Liepājā
  1 no 218. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts
  Liepāja skatā no putna lidojuma, daudz cilvēku sanākuši klausīties svētku koncertu, gaisā redzama uguņošana
  2 no 218. novembra koncertstāsta noslēgumā plānota svētku uguņošana.

  Atzīmējot Latvijas Neatkarības proklamēšanas 101. gadadienu, 18. novembrī pulksten 17.00 pie koncertzāles “Lielais dzintars” norisināsies īpašs svētku koncerts, kurā simboliski drosme un varonība savīsies kopā ar mīlestību un pašaizliedzību.

  Pasākuma programmā solisti iemiesos un izdzīvos visos laikos tik zīmīgās sabiedrības lomas. Tiks uzsvērta vīrieša - tēva, dēla, kareivja nozīme, kas simbolizē drosmi, varonību un izturību, savukārt sieviete kā māte, meita, māsa - tiks atrādīta kā rūpes, mīlestība un pašaizliedzība.

  Koncerta koncepcijā īpašu lomu ieņems Liepājai tik raksturīgā dabas stihija - vējš, kas būs kā vienojošais pasākuma elements. Vēja daudzpusīgā daba iemanto visdažādākās īpašības, gan spēku, gan maigumu, tas var būt mierinošs un glāstošs, tas var postīt un graut un tas var arī pamodināt, sapurināt un parādīt ceļu.

  Vējš kā ziņnesis aiznesīs mūsu tautas kopīgo stāstu no zemes un Liepājas līdz zvaigznēm, iededzot dvēseles uguni. Koncerts noslēgsies ar iespaidīgu, emocionāli piesātinātu un mākslinieciski augstvērtīgu svētku uguņošanu.

  Liepājniekiem un pilsētas viesiem uzstāsies solisti Aija Vītoliņa, Ralfs Eilands, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” diriģentes Ilzes Valces vadībā un pavadošās grupas mūziķi – taustiņinstrumentālists Kristaps Vanadziņš, trompetists Kristians Kalva, saksofonists Edgars Beļickis, ģitārists Mārcis Vasiļevskis, basģitārists Deniss Djakons un bundzinieks Rūdolfs Dankfelds.

  Pasākumu vadīs aktieri Ērika Eglija un Gints Grāvelis. Koncerta muzikālais producents Edgars Beļickis.

  Domājot par iespējām dažādām sabiedrības grupām baudīt svētku koncertu, pirmo reizi publiskā pasākumā Liepājā tiks nodrošināts surdotulkojums, tādējādi sniedzot iespēju arī vājdzirdīgiem un nedzirdīgiem apmeklētājiem pilnvērtīgāk baudīt valsts svētkus.

  Valsts svētku laikā paredzēti satiksmes ierobežojumi. Uzzini vairāk.

  Lūdzam ņemt vērā, ka pasākums tiks fotografēts un/vai filmēts. Apmeklējot šo pasākumu, apmeklētāji piekrīt foto un video uzņemšanai pasākuma laikā un to publiskai izvietošanai.

  Valsts svētku koncertu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”. Ar plašāku valsts svētku programmu var iepazīties Liepājas pilsētas vienotajā pasākuma kalendārā – kalendars.liepaja.lv

  Informāciju sagatavoja

  Daira Bērtule
  Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
  Attīstības projektu vadītāja
  Tālrunis: 22 073 792
  E-pasts: daira.bertule@liepaja.lv