Aicina izvirzīt kandidātus “Goda un Gada liepājnieks 2021” titulam10. janvāris, 2022Pašvaldība

  Apbalvojuma nozīmītes
  1 no 1

  Lai novērtētu līdzcilvēku darbu un sasniegumus, kas Liepājai un liepājniekiem 2021. gadā bijuši īpaši nozīmīgi, Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu ieteikt pretendentus Liepājas pilsētas apbalvojumam “Goda un Gada liepājnieks 2021”.

  Pieteikumus var iesniegt no 10. janvāra līdz 29. janvārim.

  Sveikt liepājniekus par viņu labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā un mūža veikumu – tā Liepājā jau ir ilggadēja tradīcija. Goda un Gada liepājniekus tradicionāli sveic Liepājas dzimšanas dienā, 18. martā.

  „Liepājnieki visos laikos ir bijuši stipri, neatlaidīgi un mērķtiecīgi. Neskatoties uz sarežģīto laiku, zinu, ka arī aizvadītajā gadā cilvēki viens otram ir nesavtīgi snieguši atbalstu, realizējuši jaunas iniciatīvas visdažādākajās jomās un godprātīgi darījuši vēl daudzas labas lietas. Aicinu paskatīties uz saviem līdzcilvēkiem un novērtēt viņu devumu Liepājas un liepājnieku labā, pasakot paldies un nominējot Goda vai Gada liepājnieka titulam,” aicina Apbalvojumu komisijas vadītājs, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

  Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu vietnē pieteikumi.liepaja.lv vai savu ierosinājumu iesniedzot klātienē Liepājas domē, Rožu ielā 6, atstājot to foajē izvietotajā pastkastītē.

  Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkuru Liepājai tuvu cilvēku, gan sabiedrībā pazīstamus cilvēkus, kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvjus, gan arī apkalpojošajā, sociālajā un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties 2021. gadā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi vai kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma.

  Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt. Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir par īpašiem nopelniem Liepājas labā – tie var būt valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība. Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi mūžā.

  Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēs Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem liela daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā – Baiba Bartkeviča, Varis Jansons, Gunta Jākobsone, Valērijs Jepiskoposovs, Irita Kalēja, Zigurds Kirhners, Roberts Klēpis, Aldis Kļaviņš, Monta Krafte, Ivars Krastiņš, Andris Lanka, Anda Pūce, Juris Raķis.

  Lēmums par Liepājas apbalvojuma piešķiršanu tiks pieņemts 17. februāra domes sēdē.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: samd@liepaja.lv