Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Aicinājums apspriest koku ciršanu Muitas ielā7. februāris, 2022Pašvaldība

  Ielas malā aug koki
  1 no 2Muitas ielas koki, kuru nociršana ir paredzēta sakarā ar ielas pārbūves ieceri
  Ielas malā aug koki
  2 no 2Muitas ielas koki, kuru nociršana ir paredzēta sakarā ar ielas pārbūves ieceri

  No 7. līdz 16. februārim ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par četru koku ciršanu Muitas ielā sakarā ar ielas pārbūves ieceri.

  Apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) 20. janvārī ir saņemts SIA “Tomus” iesniegums, kurā uzņēmums lūdz atļauju likvidēt astoņus kokus. SIA “Tomus” pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādā būvprojektu, ka paredz izbūvēt sešus metrus platu brauktuvi Muitas ielas posmā no Uliha ielas līdz īpašumam Matrožu ielā 2, paplašinājumus automobiļu novietošanai, kā arī gājēju ietves abās ielas pusēs. Būvprojekta ietvaros paredzēts iestādīt 10 jaunus kokus.

  Publiskās apspriešanas anketu līdz 16. februārim var aizpildīt elektroniski vietnē pieteikumi.liepaja.lv

  Anketa papīra formātā ir pieejama arī Liepājas pilsētas pašvaldības iestāžu ēkā Peldu 5. Taču, sakarā ar apmeklētāju ierobežojumiem COVID-19 dēļ, lūgums šeit anketu aizpildīt tikai gadījumos, ja nav pieejams elektroniskais variants.

  Publiskā apspriešana notiek par četru koku - trīs liepu un viena bērza nociršanu.

  Skatīt: Koku ciršanas Muitas ielā ieceres planšete (.pdf)

  Apstādījumu uzraudzības komisijas (AUK) pārstāvjiem apskatot situāciju dabā un izvērtējot iesnieguma atbilstību normatīvajam regulējumam, konstatēja, ka par četru koku nociršanu nav nepieciešams rīkot publisko apspriešanu – viens no kokiem ir augļu koks, un tā ciršanai nav nepieciešama AUK atļauja; savukārt trīs koki - zirgkastaņa, viena liepa un bērzs - ir vai nu zaudējuši dzīvotspēju, ar trupes pazīmēm pie sakņu kakla, saplaisājuši vai citādi bojāti.

  Publiskās apspriešanas laikā koki Muitas ielā, par kuru nociršanu iedzīvotāji ir aicināti izteikties, būs marķēti dabā - ar košas krāsas auklu vai lentu.

  Teritorijā būs izvietota arī planšete, kurā būs skatāmas koku foto fiksācijas un detalizētāka informācija par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām, projekta risinājumiem un cita informācija.

  Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma arī Peldu ielā 5.

  Papildu informācija

  Margarita Teivāne
  Liepājas Būvvaldes ainavu arhitekte
  Tālrunis: 63 404 418
  E-pasts: margarita.teivane@liepaja.lv