Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Aicinājums apspriest trīs koku ciršanu Vidusceļa ielā20. jūlijs, 2021Paziņojumi

  koks šķērsgriezumā
  1 no 1

  No 20. līdz 29.jūlijam ikviens interesents ir aicināts piedalīties publiskajā apspriešanā, kuras mērķis ir noskaidrot sabiedrības viedokli par trīs koku ciršanu Vidusceļa ielas posmā no Pļavu līdz Ganību ielai - sakarā ar Vidusceļa ielas pārbūves ieceri.

  Publiskās apspriešanas anketu līdz 29. jūlijam var aizpildīt elektroniski pieteikumi.liepaja.lv.

  Anketa papīra formātā ir pieejama arī Liepājas pilsētas pašvaldības iestāžu ēkā Peldu 5. Taču, sakarā ar apmeklētāju ierobežojumiem COVID-19 dēļ, lūgums šeit anketu aizpildīt tikai gadījumos, ja nav pieejams elektroniskais variants.

  Publiskā apspriešana notiek sakarā ar Vidusceļa ielas pārbūves ieceri, kas paredz izbūvēt normatīvo aktu prasībām atbilstošu ietvi un brauktuvi.

  Publiskā apspriešana notiek par vienas zirgkastaņas , viena bērza un viena oša, kas aug Vidusceļa ielā, posmā no Pļavu ielas līdz Ganību ielai, ciršanu.

  Skatīt planšeti: Koku ciršanas ieceres publiskā apspriešana Vidusceļa ielā, sakarā ar ielas pārbūvi no Pļavu līdz Ganību ielai, Liepājā (pdf)

  • Nr. 1 - zirgkastaņa, stumbra apkārtmērs 1,30 m augstumā no sakņu kakla - 1,47 m. Kokam ir galotņots vainags, tas ir vesels, bez redzamiem bojājumiem. Koka nociršana nepieciešama, lai būtu iespējams izbūvēt normatīvo aktu prasībām atbilstošu ietvi ar platumu 1,50 m;
  • Nr. 2 - bērzs, stumbra apkārtmērs 1,30 m augstumā no sakņu kakla - 1,42 m. Koks ir vesels, bez redzamiem bojājumiem. Koka nociršana nepieciešama, lai būtu iespējams izbūvēt normatīvo aktu prasībām atbilstošu brauktuvi ar platumu 6 m;
  • Nr. 3 - osis, stumbra apkārtmērs 1,30 m augstumā no sakņu kakla 1,71 m. Kokam galotņots vainags, plaisas stumbrā. Koka nociršana nepieciešama, lai būtu iespējams izbūvēt normatīvo aktu prasībām atbilstošu brauktuvi ar platumu 6 m un ietvi ar platumu 1,50 m.

  AUK ir ņēmusi vērā būvniecības ieceres sabiedrisko nozīmīgumu, kā arī, lai veicinātu sabiedrības informētību un izpratni par nepieciešamību nocirst būvprojekta skartajā teritorijā augošos trīs veselos kokus, lēma iesaistīt iedzīvotājus un uzklausīt viņu viedokli.

  Būvniecības ieceres izstrādātājs SIA “Evolution Road” ir vērsies Apstādījumu uzraudzības komisijā (AUK) ar iesniegumu, kurā informē, ka pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālā pārvalde” pasūtījuma top būvprojekts un būvprojekta risinājumu ietvaros nepieciešams nocirst 13 kokus.

  Apskatot situāciju dabā un izvērtējot minētā iesnieguma atbilstību normatīvajam regulējumam, AUK secināja, ka divu koku ciršana nav nepieciešama, jo tie netraucēs plānoto būvniecību un nav minēts cits sabiedrībai un videi vērtīgu koku likvidēšanas pamatojums.

  AUK secināja, ka, ņemot vērā sešu citu koku stāvokli (tie ir vai nu bojāti, vai potenciāli bīstami, vai zaudējuši dzīvotspēju), publiskā apspriešana par šo koku nociršanu nav nepieciešama.

  Savukārt par viena oša un viena pīlādža, kas aug Vidusceļa ielā, nociršanu lūgt Dabas aizsardzības pārvaldes atzinumu.

  Publiskās apspriešanas laikā trīs iepriekš minētie koki, par kuru nociršanu iedzīvotāji aicināti izteikties, būs marķēti dabā - ar košas krāsas auklu vai lentu.

  Teritorijā būs izvietota arī planšete, kurā būs skatāmas koku foto fiksācijas un detalizētāka informācija par būvniecības ieceri, būvobjekta teritorijas robežām, projekta risinājumiem un cita informācija

  Publiskās apspriešanas planšete klātienē ir skatāma arī Peldu ielā 5.

  Papildu informācija

  Margarita Teivāne
  Liepājas pilsētas Būvvaldes ainavu arhitekte
  Tālrunis: 63 404 418
  E-pasts: margarita.teivane@liepaja.lv