Aicinājums Liepājas NVO aktualizēt datus par savu darbību14. janvāris, 2022Pašvaldība

  Liepājas ielās norisinās Tvīda brauciens
  1 no 1

  Aicinājums ikvienai Liepājā reģistrētai biedrībai un nodibinājumam, kas pārstāv nevalstisko organizāciju (NVO) sektoru, aktualizēt datus par sevi publiski pieejamajā Liepājas valstspilsētas pašvaldības apkopotajā NVO datu bāzē.

  Liepājā kopumā ir reģistrētas aptuveni 1000 dažādas biedrības un nodibinājumi, kā liecina aktuālie Lursoft dati − līdz 2022. gada 13. janvārim Liepājā bija reģistrētas 1051 NVO. Kā apliecina Liepājas pieteikuma komandas konkursam Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 izpēte, šīs organizācijas apvieno cilvēkus ar dažādām interesēm − sākot no kultūras aktīvistiem, jauniešiem, sporta un veselības entuziastiem, sociāli neaizsargāto grupu atbalstītājiem un labdarības organizācijām. 52 % no visām šīm biedrībām nodarbojas ar dzīvokļu, garāžu un dārzu apsaimniekošanu.

  Lai gan liela daļa no Liepājā reģistrētajām NVO nodarbojas ar īpašuma apsaimniekošanu, nevalstiskās organizācijas ir nopietns resurss pašvaldības darbā.

  “NVO daudz elastīgāk spēj reaģēt uz cilvēku vajadzībām un sniegt atbalstu, norādīt uz pilsētvidē risināmajām problēmām, kā arī aktivizē iedzīvotājus būt pilsoniski līdzatbildīgiem pašiem savas dzīves vides izveidē. Liepājas nevalstiskās organizācijas, kā sadarbības partnerus, novērtē arī uzņēmēji. Lai organizācijas būtu “redzamas”, tām ir jāstāsta un jāinformē par savu darbību. Tas atvieglo izdarīt izvēli, ja ir nepieciešami sadarbības partneri dažādos projektos vai aktivitātēs, vai arī palīdz atrast palīdzību krīzes situācijās nonākušajiem cilvēkiem. Tāpat pašvaldībai ir vieglāk painformēt NVO par dažādām aktualitātēm un finansējuma iespējām, ja ir aktualizēti dati,” norāda Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības pārvaldes speciāliste Brigita Dreiže.

  NVO pārstāvji aicināti pašvaldības tīmekļvietnes sadaļā Nevalstisko organizāciju saraksts norādīt organizācijas pamatdatus. Lai sarakstam pievienotu pārstāvēto organizāciju vai atjaunotu informāciju par esošajām, aicinām aizpildīt elektronisko anketu.

  Papildu informācijai

  Brigita Dreiže
  Sabiedrības pārvaldes speciāliste
  Tālrunis: 63 404 721
  E-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv