Aicinājums novērtēt sakoptākos Liepājas namus9. augusts, 2019Paziņojumi

  Krāšņa un krāsaina puķu dobe
  1 no 1Pieteikumus vai informāciju par sakoptākajiem namiem un to teritorijām ikviens iedzīvotājs ir aicināts iesniegt pašvaldībā līdz 23. augustam.

  Lai suminātu skaistākos un sakoptākos Liepājas namus, Liepājas pilsētas pašvaldība aicina pieteikt tās ēkas un teritorijas, kuru saimnieki šogad īpaši parūpējušies par savu īpašumu.

  Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un pieteikt sakoptos īpašumus no visiem pilsētas mikrorajoniem, kā arī novērtēt citu iedzīvotāju ieguldīto darbu un izdomu sava nama teritorijas kopšanā. Tāpat savus namus konkursā var pieteikt arī paši īpašnieki.

  Pieteikumus vai informāciju par sakoptākajiem namiem un to teritorijām ikviens iedzīvotājs ir aicināts iesniegt pašvaldībā līdz 23. augustam:

  • klātienē domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā (APC), Rožu ielā 6. Pirmdien no plkst. 8.30 līdz 18.00; otrdien, trešdien, ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 17.00; piektdien no plkst. 8.30 līdz 16.00,
  • zvanot Apmeklētāju pieņemšanas centram pa tālruni: 63 404 750,
  • sūtot informāciju uz e-pastu: pasts@liepaja.lv,
  • rakstot Liepājas pilsētai sociālajos tīklos: facebook.com/liepajalv vai twitter.com/liepajalv.

  “Pēdējo gadu laikā redzams, ka aizvien vairāk īpašumu pilsētā tiek sakopti un priecē gan pašus iemītniekus, gan arī garāmgājējus. Liela nozīme ir tam, ka vēsturisko namu atjaunošanas līdzfinansēšanas programma sāk dot pirmos redzamos rezultātus, tāpat arī daudzdzīvokļu namu iekšpagalmi arvien lielākā skaitā tiek labiekārtoti un iegūst šodienīgām funkcionalitātes prasībām atbilstošas aprises. Taču vislielākā nozīme jebkura īpašuma sakopšanā ir pašu namīpašnieku vēlmē, apņēmībā un entuziasmā, jo katrs iekopts dārzs vai ziedošu puķu dobe mājas priekšā ir pacietīga un neatlaidīga darba rezultāts. Vēlos pateikt paldies ikvienam pilsētas namīpašniekam un apsaimniekotājam, kurš kopj un uztur savu īpašumu, bet tāpat gribu aicināt arī visus liepājniekus ziņot un pieteikt šajā konkursā tos namus un dārzus, kas liek mūsu pilsētai izskatīties skaistākai,” sacīja Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš.

  Kopumā sakoptākie nami tiks vērtēti trīs kategorijās – iestādes un uzņēmumi, privātmājas, kā arī daudzdzīvokļu mājas. Ieteiktie nami un labiekārtotie dārzi tiks apskatīti klātienē, lai žūrijas komisija varētu lemt par kopīgu lēmumu.

  Žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības un sadarbības jautājumos Gunārs Ansiņš, Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, Jaunliepājas un Karostas rajonu arhitekte Iveta Ansone, dārzniece Alda Damberga, Liepājas pilsētas pašvaldības Izpilddirektora biroja vadītāja Daina Matule, ainavu arhitekte Laura Stilbiņa, Vecliepājas rajona arhitekte Gunta Šnipke un sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, vērtēs objekta sakoptību, mazo arhitektūras formu tehnisko stāvokli, apstādījumu un labiekārtojumu kvalitāti, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistisko vienotību, ideju, kā arī izmantoto materiālu oriģinalitāti.

  Plānots, ka konkursa žūrija piešķirs vairākas godalgas, sakoptākajiem namiem pasniedzot īpašu pie ēkas sienas piestiprināmu atzinības plāksnīti pilsētas karoga krāsās ar gadaskaitli 2019 un pilsētas karogu.

  Sakoptāko namu īpašnieki tiks sveikti 6. septembrī.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 63 404 775
  E-pasts: samd@liepaja.lv