Izbaudi pavasari Liepājā!6. aprīlis, 2021

  Steidzies to izbaudīt! Jūra ar plašo balto smilšu pludmali, pastaigu takas, putnu vērošanas torņi un skatu platformas Liepājas ezerā, skrituļošanas un velo trase, neskaitāmi bērnu rotaļu laukumi - viss, kas nepieciešams gan aktivitātēm svaigā gaisā, gan nesteidzīgai atpūtai, skaistas dabas un krāšņāko saulrietu baudīšanai.

  Aicinot atbildīgi plānot savu atpūtu, piedāvājam Tev pirmajam sajust pavasari Liepājā!

  Pastaiga pa vēsturisko kūrorta pilsētu

  Dodies nesteidzīgā pastaigā pa vēsturisko kūrorta pilsētu un baudi romantisko koka apbūvi, staltos un unikālos jūgendstila akmens namus. Centra savdabība, vecpilsētas šarms, liedaga elpa, ostas skaņas, priežu smarža - senais un jaunais atsevišķi un vienuviet.

  Eiropas mēroga jūgendstila arhitektūras paraugi - kopumā mūsdienās apzinātas ap 70 jūgendstilam piederīgu ēku, lielākā daļa no tām būvētas atturīgā un lakoniskā manierē, kas harmoniski iekļaujas pilsētas apbūvē.

  Pilsētas galvenā arhitekta Paula Maksa Berči laiks – viņš veidojis pilsētas seju. Berči nami ir spilgti eklektikas paraugi, tos iedvesmojusi gan gotika un renesanse, gan arī klasicisms.

  Daudzveidīga un ar senu vēsturi - Liepājā koka arhitektūra. Senākās koka ēkas pilsētā saglabājušās vēl no 17. gadsimta. Jūrmalas parka tuvumā atrodas patiesi greznas koka ēkas, kas celtas, ievērojot Šveices stila arhitektūru – ar smalkiem kokgriezumiem balkonos, kāpņu margās, uz fasādēm. Greznākie koka ēku paraugi saglabājušies Dzintaru, Liepu, Peldu, Hika un Vites ielās – bijušajos vasarnīcu rajonos.

  Viens no skaistākajiem tirgus paviljoniem Eiropā - Pētertirgus. Pētertirgus ir Liepājas lielākais un otrs lielākais Latvijas tirgus – izcila jūgendstilā celta ēka, viens no skaistākajiem tirgus paviljoniem Eiropā. Celts 1910. gadā. Ēkai ir tam laikam ļoti novatorisks veidols – stikla jumts un apgaismojums.

  Rožu laukums - pilsētas sirds. Rozes šeit tiek stādītas jau vairāk nekā 100 gadus, visos laikos un vēstures griežos. Tā ir nemainīga pilsētas vērtība.

  Ostas pilsētas promenāde – tikai ar skatu uz kuģiem! Lieliska vieta rimtai pastaigai.

  Dodies orientēties un izzini pilsētu!

  Populārākos Liepājas apskates objektus, plašo jūrmalas parku, skaisto priežu mežu, jūrmalas kāpas, Karostas savdabīgo ainavu un militāros objektus tagad ir iespējams iepazīt aizraujošā un atraktīvā veidā - izaicinot sevi un ģimeni kādā no Liepājas orientēšanās poligoniem.

  Trases veidotas dažāda garuma un sarežģītības. Piemērotas gan garākām pastaigām, gan pārgājieniem. Piešķir savai regulārajai pastaigai mazliet sacensību gara, distances laikā veicot uzdevumus – pēc kartes noteiktā secībā atrod maršrutā izvietotos kontrolpunktus.

  Izvēlies sev tīkamāko maršrutu vai pieveic tos visus!

  Orientēšanās poligons Jūrmalas parkā

  Orientēšanās maršruts ietver lielāko Jūrmalas parka daļu un tam tuvāko teritoriju, sākot no Kūrmājas prospekta līdz Vaiņodes ielai. Kopumā parkā, pilsētvidē un arī kāpās izvietoti 27 stacionāri kontrolpunkti.

  Orientēšanās poligons Liepājas centrā

  Kopumā maršrutā ir iekļauti 29 apskates un tūrisma objekti, kas atrodas pilsētas daļā, sākot no Jaunliepājas līdz Ezerkrastam. Maršrutā iekļauti tādi apskates objekti kā Romas dārzs, Juliannas pagalms, Zirgu sala, Jūrmalas parks, Pētertirgus, koncertzāle “Lielais dzintars”, Kristapa Porziņģa āra basketbola laukums un vēl citas vietas.

  Orientēšanās poligons Karostā

  Orientēšanās maršruti ietver lielāko Karostas teritorijas daļu, sākot no Oskara Kalpaka tilta līdz kādreizējām munīcijas noliktavām, kopumā sešu kvadrātkilometru platībā. Kopumā izvietoti 43 stacionāri kontrolpunkti, mudinot iepazīt kādreizējos militāros objektus un daudzveidīgo apvidu.

  Orientēšanās poligons Beberliņos

  Orientēšanās poligons ierīkots Beberliņu ezera apkārtnē, kam raksturīga daudzveidīga ainava: priežu mežs, kāpas, militārie objekti un interesants reljefs.

  Apskati un lejuplādē kartes, kā arī, uzturi sacensību garu - lai varētu uzskaitīt trasē pavadīto laiku un salīdzināt to ar citiem, izmanto mobilo aplikāciju Qrenteering (GooglePlay vai AppStore). 

  Dodies aizraujošā izbraucienā ar velo!

  Liepājā šobrīd kopumā izbūvēti veloceļi vairāk nekā 40 kilometru garumā. Dodoties pa tiem izbraucienā ar velosipēdu, var baudīt gan šarmantos parkus, gan veldzējošo jūru, gan plašos mežus un skaisto dabu!

  Lai, braucot ar velosipēdu, pilsētas apskate būtu ērtāka, piedāvājam divus lieliskus velo maršrutus:

  Vecliepāja (11km)

  Maršruts piemērots visu vecuma grupu cilvēkiem, kam patīk aktīvā atpūta. Maršruts aptver Vecliepāju, kas atrodas teritorijā starp Liepājas ezeru, Baltijas jūru un tirdzniecības kanālu. Tas iepazīstina ar Vecliepājas arhitektūras un dabas bagātībām. Maršruts līkumo cauri pilsētas centram, gar kanālu, pa vēsturiskajām ielām, Jūrmalas parku, pludmali un gar ezeru. Maršruts ved pa asfaltu, bruģi un jūras krastu.

  Karosta (12 km)

  Karosta tika radīta 19. gs. beigās Krievijas impērijas vajadzībām, vēlāk tur saimniekoja padomju armija. Tā bija civilpersonām nepieejama teritorija - “pilsēta pilsētā”. Karosta ir unikāla un neatkārtojama vieta ar spēcīgiem un asiem kontrastiem un plašām aktīvās atpūtas iespējam.

  Lejuplādē karti: Velo maršruti un apskates vietas (.pdf) 

  Ja esi Liepājā viesis un vēlies iznomāt velosipēdu, ar velosipēdu nomas piedāvājumu un citu velo cienītājiem noderīgu informāciju, vari iepazīties tīmekļvietnē liepaja.travel

  Velonovietnes pilsētā izvietotas pie plaši apmeklētiem sabiedriskiem objektiem kā Pētertirgus, pilsētas dome, Sv. Nikolaja katedrāle, stacijas laukums, Liepājas pludmale, Rožu laukums un citviet.

  Saslēdzies ar vēju

  Liepājas daba ne tikai rosina ar to saplūst – tā gaida arī aktīvos, bezbailīgos, azartiskos un tos, kas vienkārši vēlas aizelsties: gan no sportiskām aktivitātēm, gan to pārbagātības. 

  Liepājas pludmale ir gana plaša ikvienam – pludmales josla ir 50–80 metrus plata un 8 kilometrus gara. Visā tās garumā sev tīkamu atpūtu atradīs ikviens – gan kaitsērfinga un vindsērfinga entuziasti, kā arī aktīvās atpūtas mīļotāji, gan klusas un neskartas dabas piekritēji, tāpat kā ērtību cienītāji un pat aizraujošu skatu meklētāji.

  Dodies pārgājienā gar jūras piekrasti

  Tver svaigo gaisu un "uzlādē baterijas" saslēdzoties ar vēju – dodies pārgājienā gar jūras krastu no Jūrmalas parka līdz pat Bernātu dabas parkam. Ļaujies jūras brīzes veldzei un baudi fantastisko piekrastes ainavu - dabisku, neapbūvētu, smalkākajām un baltākajām smiltīm klātu.

  Sāc dienu Zirgu salā

  Ja rītos esi enerģijas pilns, tad Zirgus salas jaunā skrituļošanas un velo trase ir tieši tas, kas vajadzīgs. 1,2 km gara, labiekārtota trase, kurai apkārt paveras Zirgu salas savvaļas dabas skaistums.

  Tiem, kuri dod priekšroku mierīgākam dienas sākumam, iesakām izbaudīt 4 km garo Zirgu salas pastaigu taku ar koka laipām, divām skatu platformām ezerā un putnu vērošanas torni. Taka papildināta ar daudzveidīgiem augu stādījumiem, āra trenažieriem un iekārtotām atpūtas vietām.

  Smel enerģiju parkā

  Trīs kilometrus garais Liepājas Jūrmalas parks ir 50 hektārus plašs – šobrīd viens no lielākajiem stādītajiem parkiem Latvijā. Parkā ir pastaigu takas, bērnu aktīvās atpūtas laukums un garda kafija un uzkodas līdzņemšanai.

  Baudi gardēža cienīgu maltīti svaigā gaisā jebkurā vietā Liepājā

  Izvēlies no vairāku Liepājas restorānu un kafejnīcu piedāvājumu pasūtot ēdienu ar piegādi tieši tur, kur atrodies.

  Saulriets perfektam dienas noslēgumam

  Liepājas plašā, balto smilšu pludmale ir lieliska vieta gan mierpilnai vakara pastaigai, gan rāmam vakara skrējienam vai jogai burvīga saulrieta pavadījumā.

  Ne mazāk svarīgi pilnvērtīgai atpūtai ir arī ideālās naktsmājas

  Liepājā, noteikti, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko - sākot no pieczvaigžņu viesnīcas pašā promenādes malā, beidzot ar klasiski formālā stilā ieturētām un īpašā dizainā veidotām viesnīcām, kas ierīkotas senu rūpnīcu ēkās.

  Ieplāno vēl kādu no daudzajām apskates vietām mūsu pilsētā

  Lai izdodas Liepāju ieraudzīt “jaunām acīm”!