Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Apbalvoti 10 pagājušā gada nozīmīgākie kultūras notikumi un personības Liepājā15. februāris, 2019Kultūra

  1 no 1

  Ceturtdien, 14. februāra vakarā, svinīgā un līdz šim koncertzālē “Lielais dzintars” neredzēti krāšņā ceremonijā, tika apbalvoti desmit spilgtākie un nozīmīgākie 2018. gada Liepājas kultūras dzīves notikumi un personības.

  “Kultūra nav tikai vaļasprieks vai lieka greznība, tā ir mūsu pilsētas dzīvības elpa. Patiess prieks, ka Liepājā kultūra ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu un visos līmeņos ir izpratne par tās nepieciešamību un nozīmi. Paldies ikvienam, kurš ar savu darbu, enerģiju un praktisku ideju realizāciju veido un stiprina Liepājas kultūru, kā arī 2018. gadā deva būtisku ieguldījumu mūsu pilsētas kultūras dzīves veicināšanā un attīstībā,” sacīja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

  Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts simtgades norisēs titulu “2018. gada notikums kultūrā” saņēma Liepājas muzejs par nozīmīgu darbu ekspozīcijas "Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā” un izstādes “Liepājas brīvības stāsts” izveidē.

  Ar apbalvojumu “Liepājas Kultūras balva 2018” tika godināti

  • Koncertzāle “Lielais dzintars” par jaunu pasākumu sēriju “Bērniem un jauniešiem” un “Personīgi” ieviešanu, kā arī izcilu koncertu sērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” sezonu;
  • koncertaģentūra “Laba mūzika” par izcilu kultūras notikumu – “Andris Nelsons. Kristīne Opolais. Leipcigas Gewandhaus orķestra koncerts”;
  • Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par mūsdienīgas un profesionālas konceptizstādes "ES BŪŠU...!” realizāciju;
  • “Liepaja Lake Music” radošā komanda par jaunu iniciatīvu Liepājas kultūras tūrisma attīstīšanā;
  • Daiga Straupeniece par valodniecībā unikālu un kultūrvēsturiski nozīmīgu monogrāfiju "Latviešu valoda Lietuvā - Būtiņģē un Sventājā";
  • Jana Egle par augstvērtīgu stāstu krājumu "Svešie jeb miļeņkij ti moi";
  • Austras biedrība par jaunas kultūrtelpas “Austras istaba” izveidi un darbību;
  • Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālais ansamblis "MIRGO" par izaugsmi un starptautiskiem panākumiem 2018. gadā;
  • koncerta “Liepāja izAicina” radošā komanda par oriģinālideju un jauniešu iesaisti lielkoncerta īstenošanā.

  Veiksmīgai turpmākās darbības nodrošināšanai un attīstības veicināšanai, papildu apbalvojumam “Liepājas kultūras balva 2018”, tika piešķirtas arī naudas balvas. Prēmiju 600 eiro apmērā saņēma Daiga Straupeniece, 600 eiro prēmiju ieguva Jana Egle, 1500 eiro naudas balvu saņēma Austras biedrība un 1500 eiro prēmiju piešķīra Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālajam ansamblim "MIRGO".

  Iesniegtos pieteikumus “Liepājas Kultūras balvai 2018” izvērtēja žūrijas komisija, kuras sastāvā bija Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks kultūras un sporta jautājumos Atis Deksnis, Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, “Liepājas Kultūras balva 2017” laureāte, Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārā institūta pētniece, teātra zinātniece Vēsma Lēvalde, komponists Jānis Strazds, koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne Zanda Gūtmane un laikraksta “Kurzemes vārds” projektu vadītāja Anda Pūce.

  Desmit spilgtākie kultūras notikumi un personības saņēma mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotās statuetes. Statuetēs vērojama laikmetīga interpretācija par latviešu tautas instrumentu – trejdeksni, to uzlūkojot kā Liepājas ģerbonī attēloto liepu. Statuetē akcentēti trejdekšņa trīs līmeņi, kas raksturo pagātni (kultūrvēsturiskās tradīcijas), tagadni (mūsdienu kultūras dzīvi) un nākotni (inovācijas). Visas šīs kultūras vērtības notur koka pamatne ar uzrakstu “Liepājas Kultūras balva 2018”.

  Šogad Kultūras balva tika pasniegta jau astoto reizi. Gadu gaitā Liepājas Kultūras balva kļuvusi par pilsētas kultūras dzīves sastāvdaļu un nozīmīgu izcilības un kultūras kvalitātes izaugsmes veicinātāju.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: samd@liepaja.lv