Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Atslodze – atkāpe no ikdienišķā

Vai esi dzirdējis – Liepāja ir jūras, mūzikas un vēja pilsēta? Bet ar to nav pateikts viss. Liepājā sev tīkamāko atpūtas un aktivitāšu veidu spēs atrast katrs viesis – skaistu dabu, unikālas apskates vietas, daudzveidīgus pasākumus un plašas izklaides iespējas. Garlaicīgi Liepājā nav!

Unikālas apskates vietas

Jūra ar plašo balto smilšu pludmali, nesteidzīga atpūta, skaista daba un krāšņi saulrieti – tās ir tikai dažas no neskaitāmām lietām, kas šurp vilina viesus no Latvijas, Eiropas un citām pasaules valstīm.  

Pastaigājoties pa pilsētu, savu unikālo arhitektūru atklās Liepājas mazās, bet mājīgās ieliņas, kuras krāšņo jūgendstilā celtās ēkas un koka apbūve.

Īpašu vietu Liepājas vēsturē un arī mūsdienās ieņem Karosta. Tā būvēta 19. un 20. gadsimta mijā kā Krievijas impērijas militārā bāze. Šodien Karosta ir savdabīga pilsētas daļa, kur apvienojas spēcīgi pretstati. Vieta, kur līdzās sadzīvo smalkā cara laika arhitektūra un skarbais padomju laika mantojums. Ziemeļu forti, Karostas cietums, Jūras katedrāle, Ziemeļu mols – tās ir vietas, kas Karostā ir jāredz. Esi gatavs pārsteigumiem!

Ar grezniem interjeriem ikvienu Liepājas viesi pārsteigs katedrāles un baznīcas, kuru vēsture aizvijas gadsimtiem senā pagātnē. Ievērības cienīgs pilsētas apskates objekts ir Svētās Trīsvienības katedrāles dārgums – pasaulē lielākās nepārbūvētās mehāniskās ērģeles.

Aplūko vēl citus apskates objektus. Izvēlies un iepazīsti Liepāju vēl tuvāk!

Pasākumi kultūras baudīšanai un izklaidei

Liepājā vienmēr ir ko darīt, jo pasākumu kalendārs ir piepildīts ar dažādiem notikumiem kultūras, sporta un izklaides jomā. Katrā nedēļas nogalē neatkarīgi no sezonas pieejams plašs pasākumu klāsts.

Liepāja ir senām kultūras tradīcijām bagāta pilsēta. Te darbojas senākais profesionālais latviešu teātris, vienīgais profesionālais simfoniskais orķestris ārpus Rīgas, leļļu teātris, vairākas folkloras kopas un neskaitāmi kori. Arī ērģeļmūzika un džezs ieņem svarīgu vietu pilsētas kultūras dzīvē.

Kā īpašas pērles izceļamas Latvijā un arī citās valstīs atzītās Liepājas teātra izrādes un Liepājas Simfoniskā orķestra koncerti. Savukārt visplašāko kultūras piedzīvojumu sniegs koncertzāle „Lielais dzintars”. Baudi pasākumus arī Liepājas mazajās, bet šarmantajās kultūrvietās un izstāžu zālēs.

Arī tajos gada mēnešos, kad saule lutina mazāk, kultūras un mākslas dzīve Liepājā nerimst, piedāvājot dažādas izstādes, ekspozīcijas un koncertus, kā arī citas radošas aktivitātes.

Ieskaties vienotajā Liepājas pasākumu kalendārā kalendars.liepaja.lv un ļaujies notikumiem!

Ēdienu un garšu piedzīvojums

Pēc kultūras, mākslas un aktīvās atpūtas baudīšanas ar siltu atmosfēru priecēs plašs restorānu un kafejnīcu piedāvājums, kas palīdzēs atjaunot spēkus ikvienam ceļiniekam.

Ja vēlies izbaudīt tradicionālu Liepājas ēdienu – vaicā pēc Liepājas menciņiem. Tas ir silts ēdiens, kas pagatavots no kūpinātas mencas, kartupeļiem un sīpoliem pēc senas Dienvidkurzemes receptes.

Ja esi iecienījis gatavot pats, īstā vieta produktu iegādei būs Pētertirgus, kur vienmēr plašā izvēlē pieejamas sezonas ogas, augļi un dārzeņi, meža veltes un dažādi lauku labumi.

Izvēlies vietu, kur baudīt maltīti atbilstoši  vēlmēm un noskaņai. Eksperimentē un iepazīsti jaunas vietas!

Plašs pakalpojumu klāsts

Pilsētas viesus Liepājā sagaida dažādas aktivitātes un pārsteigumi. Šeit var noķert emocijas kā uz zemes, tā arī gaisā un ūdenī.

Pilsētu ieskauj ezers un jūra, tādēļ arī daudz atpūtas iespēju ir saistītas ar ūdeni. Kabeļveikbords, laivošana, kaitošana, burāšana un daudz visa cita. Izvēlies, vai tev vairāk patīk jūra vai ezers, un savām vēlmēm varēsi piemeklēt arī atbilstošu aktivitāti.

Daudzveidīgas atpūtas iespējas ir ne tikai brīvā dabā, bet arī telpās – piedzīvojumu spēle ar izlaušanos no slēgtās istabas, šautuves ar lokiem, pneimatiskajiem un lāzera ieročiem, novusa un minigolfa spēļu telpas. Vēlies kaut ko neierastāku, piemēram, braucienu ar elektrokartingu? Arī tas ir iespējams, jo Liepājā ne tikai ir izveidota elektrokartingu trase, bet šeit tos arī ražo.

Mierīgākai atpūtai dzīvās mūzikas vakarus piedāvā pilsētas kafejnīcas un restorāni.

Lai atgūtu un uzkrātu spēkus, noteikti ir vērts pabūt arī Kurzemē lielākajā un modernākajā baseina un SPA centrā.

Gūsti jaunas emocijas un sajūti piedzīvojuma garu. Apskati vēl citas aktivitātes!

Tradīcijas, autentiska pieredze

Pilsētas kultūrvēsturisko mantojumu ataino muzeji, mākslas galerijas un amatnieku kvartāls, kur senos arodus var ne tikai apskatīt, bet arī apgūt un izmēģināt pats.

Amatnieku nams vienkopus pulcē dažādus Kurzemes novada amatniecības tradīciju pratējus  – vietējos amatniekus –, kuri ikdienā tās kopj, saglabā un nodod nākamajai paaudzei. Vieta, kur gūt patiesu pieredzi.

Iepazīsti Liepāju mākslas izstādēs un izzini senās tradīcijas Amatnieku namā! Aplūko iespējas!

Ienāc Liepājā! Ieraugi, sajūti, aizmirsties, iemīlies.

Liepājas reģiona tūrisma informācijas centrs
Rožu laukums 5/6
Tālrunis: 63 480 808
Mobilais tālrunis: 29 402 111
E-pasts: info@liepaja.travel
liepaja.travel