Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājas dalība Autentiskuma pilsētu tīklā4. jūlijs, 2023Pašvaldība

  1 no 1

  “Autentisks ir mūžīgs!” – ar šādu saukli Liepāja kā vienīgā pašvaldība Latvijā pievienojusies Eiropas “Autentiskuma pilsētu tīklam”, kas iestājas par oriģināliem, autentiskiem produktiem un intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību.

  Projekta galvenais mērķis ir ar dažādām publiskām aktivitātēm veicināt izpratni par oriģināla dizaina, autentisku produktu un pakalpojumu nozīmi un kā arī popularizētu Liepāju kā pilsētu, kas atzīst autentiskas izcelsmes produktus un veic visu nepieciešamo, lai cīnītos pret viltojumiem un to izplatīšanu.

  Viltojumi un to atpazīšana

  Uzzini kā atpazīt oriģinālus un autentiskus produktus: www.viltotarealitate.lv

  Kas ir intelektuālais īpašums?

  Intelektuālais īpašums ir tiesības uz atsevišķiem cilvēka prāta darbības rezultātiem, kam piemīt nemateriālās dabas vērtība. Intelektuālais īpašums neaizsargā idejas kā tādas, to absolūtā nozīmē, bet ideju specifiskās izpausmes vai ideju praktisku pielietošanu lietderīgos izstrādājumos.

  Intelektuālais īpašums sastāv no vairākiem komponentiem – tos prasmīgi kombinējot, var panākt efektīvu aizsardzību. Intelektuālā īpašuma tiesības iedala divās grupās: rūpnieciskā īpašuma tiesībās un autortiesībās. Uzzināt vairāk: www.lrpv.gov.lv

  Projektu realizē Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar Patentu valdi un Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroju projekta “Authenticity” ietvaros.

  Autentiskuma pilsētu tīklā iesaistījušās septiņas Eiropas pilsētas – Saloniki un Mikonas (Grieķija), Sofija un Plovdiva (Bulgārija), Banska Bistrica (Slovākija), Madride (Spānija), Lisabona (Portugāle) un Liepāja.

  Liepājas valstspilsētas pašvaldība saprašanās memorandu ar Patentu valdi par sadarbību Eiropas projektā “Autentiskuma pilsētu tīkls” noslēdza 2023. gada 28. februārī. Skatīt video.

  Papildu informācija

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv