Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

Bezsaimnieka kaķi

Rūpes par bezsaimnieka kaķiem

Ja iedzīvotāji ir nolēmuši rūpēties par uz ielas esošiem kaķiem, jāņem vērā, ka dzīvojamo māju teritorijā var tikt turēti sterilizēti bezsaimnieka kaķi ar nosacījumu, ja:

 • ir saņemts dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums,
 • tiek nodrošināta to labturība un apzīmēšana,
 • tiek nodrošināta barošanas vietas sakopšana.

Programma "Noķer, sterilizē, atlaiž"

Lai ierobežotu bezsaimnieka kaķu vairošanās iespējas, pašvaldība īsteno programmu “Noķer, sterilizē, atlaiž”. Programmas uzdevums ir klaiņojošo dzīvnieku sterilizācija un reģistrācija.

Programmā var pieteikties daudzdzīvokļu mājas, kuru pagalmos dzīvo bezsaimnieka kaķu kolonijas.

Programmas darbība, soli pa solim

 1. Mājas apsaimniekotāji vai iedzīvotāji, kuri ar programmas palīdzību ir gatavi risināt bezsaimnieka kaķu problēmu, aicināti rakstīt iesniegumu par bezsaimnieka kaķu sterilizēšanu, to var izdarīt:
  • elektroniski, aizpildot pieteikuma veidlapu: epakalpojumi.liepaja.lv,
  • rakstot iesniegumu Liepājas pašvaldības administrācijas Vides nodaļai, norādot adresi, aptuveno kaķu skaitu, kontaktpersonu, kas apņemas rūpes par kaķiem un telefona numuru.
 2. Pašvaldība apkopo pieteiktās adreses un vienu reizi mēnesī tās nodod pašvaldības dzīvnieku patversmei “Lauvas sirds”.
 3. Adresē ierodas dzīvnieku ķērājs, kaķus noķer un nogādā pie veterinārārsta, kur kaķus sterilizē un apzīmē. Gadījumos, kad dzīvnieks ir vecs un slims, viņu iemidzina. Sterilizētos dzīvniekus var atpazīt pēc nogriezta kreisās auss galiņa. Šāds griezums ausī kaķim nav sāpīgs un neietekmē tā dzīves kvalitāti.
 4. Pēc vienas vai divām diennaktīm, bezsaimnieka kaķus nogādā atpakaļ viņu pastāvīgajā mītnes vietā.
 5. Uz katru atsevišķu adresi ir jābrauc vairākas reizes, pat līdz 10 reizēm, jo nav iespējams visus kaķus noķert uzreiz. Jo lielāka ir kaķu kolonija, jo ilgāks laiks ir nepieciešams.

Skatīt: Veterinārārstu saraksts, kuriem pašvaldībai ir līgums par bezsaimnieka kaķu sterilizāciju

Kontaktinformācija

Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
Vides nodaļa
Rožu iela 6, Liepāja
Tālrunis: 63 404 744
E-pasts: pasts@liepaja.lv

Rūpes par bezsaimnieka kaķiem nosaka Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.15 “Par mājas (istabas) dzīvnieku turēšanu Liepājas pilsētā”.

*** Pakalpojuma "Bezsaimnieka kaķu izķeršana, nogādāšana uz veterināro klīniku, sterilizācija vai kastrācija" apraksts pieejams valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv

 • Atjaunots:
 • 2. janvāris, 2024