Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Būvniecības iecerei par veselības veicināšanas centra būvniecību Miķeļa Valtera ielā 13 noteikta publiskā apspriešana4. oktobris, 2023Nekustamais īpašums un būvniecība

  Projekta vizualizācija
  1 no 1Projekta vizualizācija

  Liepājas pilsētas pašvaldības iestādē “Liepājas pilsētas būvvalde” saņemts būvniecības iesniegums un būvprojekts minimālā sastāvā objektam “Veselības veicināšanas centrs Miķeļa Valtera ielā 13, Liepājā”.

  Būvniecības iecere ir izstrādāta, pamatojoties uz 2022. gada 15. jūlija ideju konkursa “Vēsturiskās Peldu iestādes pārbūve par SPA centru un teritorijas labiekārtošana Miķeļa Valtera ielā 13, Liepājā” rezultātiem. Būvniecības iecerē attīstīta metu konkursā 1. vietas ieguvušā darba konceptuālais risinājums, kuru par labāko atzina žūrijas komisija, izvērtējot visus deviņus iesniegtos darbus un ņemot vērā iedzīvotāju vērtējumu.

  Būvniecības iecere paredz veselības veicināšanas centra būvniecību, kurā sniegt ārstniecības un skaistumkopšanas procedūru pakalpojumus ar ārstnieciskā minerālūdens pielietojumu, tajā skaitā arī vietējā. Tāpat veselības veicināšanas centra 1. stāvā un pagrabstāvā paredzēta SPA zona ar zemūdens masāžu baseiniem un bērnu baseinu zonu, atpūtas zonu ar saunām, pirtīm un džakuzi baseinu. Paredzēts arī āra baseins ar zemūdens masāžām un saules vannām, kas izmantojamas visu gadu, bet uz jumta terases iecerēts āra baseins un sauļošanās zona, kas izmantojama sezonā. Veselības veicināšanas centra viesu numuros paredzētas 376 gultasvietas.

  Peldu iestādes vēsturiskās ēkas atjaunošana un pārbūve tiek izstrādāta atsevišķā būvprojektā. Arī nepieciešamais autostāvvietas izvietojums tiek risināts atsevišķi ārpus Jūrmalas parka teritorijas.

  Zemesgabala teritorija klasificēta kā jaukta darījumu un sabiedrisko objektu apbūves teritorija (JD2). Būves galvenais lietošanas veids: ārstniecības vai veselības aprūpes iestāžu ēkas. Ēkai ir paredzēti četri virsszemes stāvi un viens pagraba stāvs. Ēkas augstums: 16,50 metri.

  Esošie pašvaldības noteiktie apbūves rādītāji pieļauj ēku būvniecību līdz divu stāvu augstumam. Liepājas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu 48. punkts nosaka, ka atkāpes no šajos noteikumos noteiktajiem apbūves rādītājiem atļautas atsevišķos gadījumos, kad augstvērtīgs arhitektūras risinājums iegūts atklātā arhitektūras konkursā un būvniecības iecere ir atbalstīta, ņemot vērā publiskās apspriešanas rezultātus.

  Lai noskaidrotu sabiedrības viedokli, no šī gada 4. oktobra līdz 31. oktobrim (četras nedēļas) notiek būvniecības ieceres “Veselības veicināšanas centrs Miķeļa Valtera ielā 13, Liepājā" publiskā apspriešana.

  Būvniecības ieceres prezentācijas sanāksme notiks klātienē 19. oktobrī plkst. 16.00 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas izstāžu zāles telpās, Alejas ielā 18.

  Būvniecības ieceres informatīvie materiāli, plašāks objekta apraksts, vizualizācijas un publiskās apspriešanas aptaujas lapas pieejamas gan klātienē gan tiešsaistē:

  • elektroniski tīmekļvietnes sadaļā Būvniecības ieceru publiskā apspriešana
  • klātienē Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centrā Peldu ielā 5, 1. stāva foajē.
  • planšete ar informāciju par būvniecības ieceri izvietota arī teritorijā Miķeļa Valtera ielā 13.

  Publiskās apspriešanas aptaujas anketas līdz 2023. gada 31. oktobrim var iesniegt:

  • elektroniski, aizpildot anketu pašvaldības pakalpojumu vietnē pieteikumi.liepaja.lv;
  • elektroniski, aizpildot aptaujas lapu, parakstot ar elektronisko parakstu un nosūtot uz e-pastu: buvvalde@liepaja.lv;
  • personīgi aizpildot Liepājas pašvaldības Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centrā Peldu ielā 5, 1. stāvā;
  • sūtot pa pastu Liepājas pilsētas būvvaldei, Peldu iela 5, Liepāja, LV-3401.

  Būvniecības ierosinātājs: UAB "Liepojos kopos", Reģ. Nr. 000305889147, tālr.: 29 519 477, andris@kidea.co.

  Būvniecības ieceres izstrādātājs: SIA "K IDEA", Zvejnieku iela 14A - 1, Rīga, reģ. Nr. 40103251384, tālr. 29 519 477, būvprojekta vadītājs – Andris Kokins.

  Informāciju sagatavoja

  Dace Freidenfelde
  Liepājas pilsētas Būvvaldes
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  E-pasts: dace.freidenfelde@liepaja.lv