Darba vizītes ietvaros Liepājas pilsētas domi apmeklē tieslietu ministrs Jānis Bordāns9. oktobris, 2019Pašvaldība

  1 no 3Tieslietu ministrs Jānis Bordāns
  2 no 3Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis
  3 no 3Darba vizītes ietvaros Liepājas pilsētas domi apmeklē tieslietu ministrs Jānis Bordāns un tieslietu ministrijas pārstāvji

  Trešdien, 9. oktobrī, darba vizītes ietvaros Liepājas pilsētas domē viesojās tieslietu ministrs Jānis Bordāns, kur Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un viņa vietnieks Atis Deksnis iepazīstināja ministru ar pilsētas aktualitātēm, kā arī pārrunāja sadarbības jautājumus tieslietu jomā.

  Domes vadība tikšanās laikā ministru un Tieslietu ministrijas pārstāvjus iepazīstināja ar pilsētas attīstības tendencēm un sociālekonomisko situāciju Liepājā, ostas, lidostas attīstības un uzņēmējdarbības aktualitātēm. Domes vadība pastāstīja arī par aktualitātēm pilsētas kultūras un sporta dzīvē, veselības aprūpes jomas pilnveidošanu, kā arī investīciju iespējām Liepājas pilsētā.

  Viens no sarunu tematiem bija arī tālākā virzība jaunā cietuma būvniecībā, kura izbūve plānota Liepājā: “Šobrīd mums ir projekts, kas nozīmē, ka mērķim esam pavirzījušies par vienu soli tuvāk, tomēr, lai uzsāktu projekta realizāciju valstiskā līmenī jāpārskata projekta finansēšanas iespējas. Un šo jautājumu vēlamies apspriest arī kopā ar pašvaldību – kopīgi meklēt iespējas finanšu avotiem; iespējams, jāizskata arī publiskās un privātās partnerības modeļi, kādi citviet pasaulē ir īstenoti arī cietuma būvniecības vajadzībām. Ja spēsim atrast pievienoto vērtību, ko no šādas sadarbības gūtu uzņēmējs, tad saredzu, ka partnerība būtu iespējama.”

  Ministrs arī norādīja, ka valstiskā līmenī vairs nav šaubu par moderna cietuma būvniecības lietderību, jo šodien cietums netiek vairs uzskatīts kā vieta, kam jāveicina noziedzības turpināšanās, bet gan atbilstoša vide, kas audzina, izglīto un resocializē ieslodzītos, tādējādi paaugstinot iespēju, ka pēc ieslodzījuma termiņa beigām persona pilnvērtīgi atgriežas un iekļaujas sabiedrībā.

  “Šobrīd nevaru pateikt, vai šāda publiskās un privātās partnerības modeļa īstenošana cietuma izveides kontekstā būtu iespējama un produktīva, jo ieslodzījuma vieta tomēr ir specifisks objekts ar atšķirīgām prasībām. Arī tuvējos kaimiņos mums nav piemēra, lai vērtētu pieredzi, tomēr kā pašvaldība izvērtēsim šādu iespēju un sniegsim savu redzējumu ministrijai,” norādīja Liepājas pilsētas mērs Jānis Vilnītis.

  Tikšanās noslēgumā domes vadība un tieslietu ministrs pārrunāja arī, kā stiprināt pašvaldības un ministrijas sadarbību, lai kopīgi veicinātu tiesnešu profesionalitātes paaugstināšanu un iedzīvotāju apmierinātību ar tiesu darbu.

  Tieslietu ministru vizītē pavadīja valsts sekretārs Raivis Kronbergs, valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos Inita Ilgaža un parlamentārais sekretārs Juris Jurašs. Pēc vizītes Liepājas domē ministrs devās uz tikšanos ar Kurzemes apgabaltiesas tiesnešiem.

  Informāciju sagatavoja
  Agija Tērauda
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Domes priekšsēdētāja padomniece
  Sabiedrisko attiecību jautājumos
  Tālrunis: 63 404 722
  E-pasts: agija.terauda@liepaja.lv