Distances ievērošanai sabiedriskajā transportā marķē sēdvietas31. marts, 2020Pašvaldība

  1 no 2
  2 no 2

  Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību un nodrošinātu fizisko distancēšanos sabiedriskajā transportā, turpmāk transportlīdzekļos būs marķētas sēdvietas, kuras pasažieri aicināti neizmantot.

  No šodienas pasažieru izvietojums transportlīdzekļa salonā tiks organizēts tā, lai sēdvieta blakus pasažierim netiktu aizņemta, turklāt aizņemtās sēdvietas atrastos pamīšus un pasažieri, sēžot vai stāvot, ievērotu 2 metru distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem).

  Ņemot vērā valstī noteikto ārkārtas stāvokli ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību, un, lai pēc iespējas mazinātu iedzīvotāju pulcēšanos un kontaktēšanos, aicinām pasažierus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu. Ja tomēr sabiedriskā transporta izmantošana nav atliekama, pasažieri aicināti ļoti rūpīgi vērtēt transportlīdzekļa piepildījumu un nekāpt transportlīdzekļos, kuros nav iespējams ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, bet sagaidīt nākamo reisu vai jau laikus, zinot situāciju, izvēlēties reisu iepriekš.

  Satiksmes ministrija Covid-19 izplatības ierobežošanai sabiedriskajā transportā ir izdevusi rīkojumu, kurā nosaka dažādus piesardzības pasākumus. Pasažieri tiek aicināti:

  • Pirms brauciena izvērtēt tā nepieciešamību un izmantot sabiedrisko transportu tikai būtiskos gadījumos (nokļūšanai darba vietā vai atgriežoties no tās; veikala, aptiekas);
  • Ja iespējams, izvēlēties braucienu laikā, kad sabiedriskajā transportā ir mazāk pasažieru;
  • Tiem pasažieriem, kuri atbilst saslimstības riskam pakļautajai grupai, izvērtēt iespēju sabiedrisko transportu izmantot galējas nepieciešamības gadījumā, pēc iespējas izmantojot to ārpus maksimumstundām – no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00;
  • Neveikt īsas distances braucienus, tā vietā izvēloties citus pārvietošanās veidus;
  • Biļeti braukšanai sabiedriskajā transportā iegādāties pirms brauciena, pēc iespējas izmantojot attālinātas biļešu iegādes iespējas;
  • Transportlīdzekļa salonā ieņemt tikai pārvadātāja atļautās sēdvietas. Iekāpjot, izkāpjot un izvēloties stāvvietu, ievērot 2 metru distanci (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus un pasažierus ar bērniem);
  • Nepieciešamības gadījumā informēt citus pasažierus par noteiktajiem piesardzības pasākumiem un informēt vadītāju vai atbildīgās valsts iestādes par šo prasību neievērošanu.

  Atgādinām pasažieriem, ka no 1. aprīļa 8. maršruta autobusi sāks kursēt pēc pavasara kustības saraksta. Salīdzinot ar ziemas kustību sarakstu, reisu skaits pieaugs par četriem reisiem, sasniedzot septiņus reisus dienā katrā virzienā.

  Pasažieri, kuru galamērķis nav Šķēde, aicināti šo autobusa maršrutu neizmantot, lai konkrētie autobusu reisi nebūtu piepildīti.

  Atgādinām, ka mazinot inficēšanās riskus, sabiedriskā transporta aģentūras klienti tiek aicināti jautājumus, ko var atrisināt telefoniski vai elektroniski (konsultācijas, ieteikumi, taksometru licences kartīšu pagarināšana), risināt, zvanot pa tālruni 63 428 744, rakstot e-pastu: transports@liepaja.lv vai sazinoties aģentūras sociālajos tīklos.

  Iedzīvotāji aicināti nenākt uz aģentūru arī pēc sabiedriskā transporta kustības sarakstiem, tos var lejuplādēt šeit: www.liepajastransports.lv/lv/kustibas-saraksti, kā arī aplūkot, norakstīt vai pārfotografēt konkrētajās pieturvietās (kur ir izvietoti visi jaunie, aktuālie saraksti). Tāpat aģentūra iesaka izmantot pārvietošanās plānošanai izmantot vietnes GoogleMaps vai www.lst.lv.

  Savukārt norēķinu veikšanai aģentūras kasē aicinām izmantot bezkontakta maksājuma kartes, nevis skaidru naudu.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports”