Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Drīzumā tiks dots starts pilsētas basketbola čempionātam6. oktobris, 2022Sports

  Basketbola spēle
  1 no 1

  Nedaudz vairāk kā pēc divām nedēļām, 22. oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tiks dots starts 2022./23. gada Liepājas pilsētas basketbola čempionātam, kas šogad kopumā pulcēs 11 komandas.

  Šī gada čempionāts norisināsies pēc nedaudz savādāka formāta kā iepriekš. Balstoties uz pašreizējo situāciju un komandu skaitu, čempionāta organizatori plāno regulāro čempionātu aizvadīt vienas divīzijas ietvaros, kur katrai komandai būs jāaizvada 10 spēles, sacenšoties ar katru no komandām. Pēc regulārā čempionāta beigām labākās četras komandas aizvadīs izslēgšanas spēles jeb pusfinālus un pēc tam arī finālus 1. divīzijas ietvaros. Savukārt 5.–10.vietas īpašnieki sacentīsies 2. divīzijas izslēgšanas spēles, aizvadot ceturtdaļfinālus, pēc tam pusfinālus un noslēgumā fināla spēles. Tikai pēdējās vietas īpašniekiem čempionāts noslēgsies pēc regulārās sezonas beigām, līdz ar to paredzamas ļoti interesantas un spraigas cīņas līdz pat čempionāta izskaņai.

  Kā skaidro sacensību organizators Mārtiņš Kozlovskis, tad šāds formats ir veidots tāpēc, ka 1. divīzijā bija palikušas vairs tikai četras komandas, jo turnīrā nespēlēs “Grobiņa/Ģeodēzists” komanda, kura galveno uzmanību šajā sezonā pievērsīs Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas turnīram jeb Ramirent Nacionālajai līgai, kuras izspēļu grafiks ir gana saspringts. Turklāt šāda izspēļu kārtība piespiež komandām cīnīties par uzvaru katrā spēlē, jo katrs negaidīts zaudējums var dārgi maksāt raugoties turnīra tabulā.

  Šī gada čempionātā nespēlēs arī Liepājas Universitātes basketbolisti, taču vieta tukša nav palikusi un čempionātam ir pievienojusies jauna un ļoti apņēmīga komanda “Līvas kapi”, kuri ļoti labi sevi apliecināja arī vasaras 3x3 basketbola turnīrā, izcīnot kopvērtējumā 3. vietu prestižajā vīriešu grupā.

  Pirmās kārtas spēles norisināsies jau 22.oktobrī, kad tiks aizvadītas pirmās četras čempionāta spēles. Plānots, ka čempionāts norisināties līdz pat marta mēneša beigām, līdz ar to, spēļu skaits vairāk kā piecu mēnešu garumā visām komandām būs gana liels. Atgādinām, ka Liepājas pilsētas basketbola čempionāta spēcīgāko komandu spēlētāji savu meistarību šajā gadā demonstrē ne tikai Ramirent Nacionālajā līgā, bet reģionālajā Basketbola līgā šogad turpina startēt arī “Nīca/ BL Inženiertīkli”.

  Arī šā gada čempionātā tiks pasniegtas individuālās balvas un līdzīgi kā iepriekšējā gadā, balvas tiks pasniegtas arī simboliskajam pieciniekam jeb pieciem labākajiem čempionāta spēlētājiem. Tāpat čempionātā apbalvoti tiks katra mēneša vērtīgākie spēlētāji, kurus noteiks visu komandu pārstāvju kopējais balsojums.

  Liepājas pilsētas basketbola čempionāta komandas:

  • Nīca/BL Inženiertīkli
  • Oskara Transports
  • BK ODS
  • Promenade Hotel
  • Lesjofors
  • Gavieze
  • LSSS
  • Fēnikss/Grobiņa
  • SK Jumts
  • Kraukļi
  • Līvas kapi

  Informāciju sagatavoja

  Dāvis Plūme
  Tālrunis: 29 326 239
  E-pasts: davis_plume@inbox.lv