Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Dzejas dienas 2021 programma10. augusts, 2021Kultūra

  dzeltens ar melnu makets ar tekstiem pa virsu
  1 no 1Dzejas dienu 2021 notikumi veltīti Aleksandram Čakam un dzejas radīšanas mākslai.

  Dzejas dienas Liepājā no 10. līdz 18. septembrim aizritēs latviešu literāta un dzejnieka Aleksandra Čaka 120. jubilejas noskaņās.

  Ar dzejnieka vārdiem “Sapņo, un Tu nebūsi mazs…” nedēļas garumā liepājniekiem būs iespēja piedalīties dzejas mākslai veltītos publiskos pasākumos, tikties ar Liepājas dzejniekiem gan klātienē, gan attālināt, piedalīties dzejas radīšanas procesos, doties uz bibliotēku filiālēm, skatīt dažādas tematiskās izstādes, kā arī Dzejas dienu nedēļā svinīgā pasākumā tiks pasniegta rakstnieka Egona Līva piemiņas balva ”Krasta ļaudis”.

  10. septembrī 20.00 Liepājas muzeja dārzā

  Kamerkoncerts “Čaka spēle”. Veltījums Aleksandra Čaka 120 gadu jubilejai - dzejas, mūzikas un teātra mākslas tikšanās, īpašai noskaņai gaismas, tēlu un ēnu saspēle. Māksliniecisko saturu veido Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova kopā ar mūziķi Robertu Dinteru un mākslinieku Dainaru Albuži. Aleksandra Čaka lomā Liepājas teātra aktieris Kaspars Kārkliņš.

  Pievienojies Dzejas dienu atklāšanas koncertam "Čaka spēle", kas tiks rādīta Facebook tiešraidē no Liepājas pilsētas konta.

  11. septembrī 12.00 Kūrmājas prospekta 13. nama iekšpagalmā

  Literāri muzikāla žurnāla "Helikons” atvēršanas svētki. Tikšanās ar dzejnieci Irmu Markopu un dzejas krājuma "Jūra, atkal pie tevis nāku" atvēršana.

  12. septembrī 13.00 Liepājas muzeja dārzā

  “Saruna ar Aleksandru Čaku”. Dzejas piknikā pulcēsies jau zināmie un jaunie Liepājas dzejnieki Ēriks Vilsons, Valentīns, Gundega Rezevska, Laura Andersone, Dace Pūre, Irma Markopa, Jana Egle, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, Linda Skranda, Aija Puzarele, Varis Siliņš, Jānis Hvoinskis un Maija Kalniņa. Apmeklētāji varēs baudīt mājīgu svētdienas noskaņu un aicināti ņemt līdzi pledus, arī kādu nelielu piknika grozu, lai izdzīvotu rudenīgu un romantizētu atmosfēru pilsētas vidē.

  15. septembrī 19.00 kultūrtelpā "Kursas Putni"

  “Vai iesākumā bija dzejas vārds? Kāds ir dzejas vārda spēks šodienā? Vai tieši vārds ir dzejnieka galvenais instruments?” Ar pasākuma dalībniekiem sarunāsies ilustratore un dzejniece Lote Vilma Vītiņa un rakstnieks un poētiskais mušiņmakšķernieks Andris Akmentiņš. Sarunu vadīs lasītāja Anna Paula Gruzdiņa.

  16. septebrī 15.oo kafejnīcā “Vējš Cafe” (Graudu ielā 45)

  Savus dzejas lasījumus piedāvās dzejnieki Jana Egle, Jānis Mackus, Dace Pūre un citi dzejas radītāji.

  17. septembrī 16.00

  Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis 2021” ceremonija. Veicinot jūrniecības, latviskuma un patriotisma tēmas literatūrā, skolēnu radošuma iemaņas, interesi par latviešu valodu un literatūru – jau 11. balvas pasniegšanas gads par labāko oriģinālliteratūras prozas darbu latviešu valodā un par labāko skolu jaunatnes literāro darbu.

  18. septembrī 20.30 kultūrtelpā "Kursas Putni"

  “Satori” dzejas diskotēka. Te apvienosies izklaide un māksla, laikmetīgās dzejas radīšanas procesi. Dīdžeju lomā dzejnieki.  

  Tiešsaistes sarunas

  Mūsdienu tehnoloģijas ir devušas iespēju tikties un sarunāties attālināti. Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka piedāvā skolu jaunatnei, latviešu valodas un literatūras pedagogiem un ikvienam interesentam, izmantojot tiešsaistes ZOOM platformu:

  • 13. septembrī 15.00
   Eduards Aivars "Proza un dzeja 2021.gadā. Eduarda Aivara dzejas lasījums."
  • 14.septembrī 15.00
   Guntars Godiņš “dzeja@dzeja.lv.ee.fi”
  • 15. septembrī 11.00
   Gunta Šnipke un ilustrators Andrejs Prigičevs “Dzejoļu krājums bērniem “Desmit desas debesīs””

  Tuvojoties pasākumam, vairāk informācijas par pieslēgšanos sekos mājaslapā www.liepajasczb.lv.

  Dzejas dienu izstādes

  • “Dzeja ir vienkārši vējš, Kas atnes vārdus no manas elpas”, izstāde veltīta Dzejas dienu viesim – dzejniekam un atdzejotājam Guntaram Godiņam (Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (lasītava) Zivju ielā 7).
  • “Eduards Aivars…Nu ir beidzot dzīvot vērts”, izstāde veltīta Dzejas dienu viesim – dzejniekam Eduardam Aivaram (Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēkā (abonements) Zivju ielā 7).
  • "Diezgan es sapņojis, maldoties ielās..." - Aleksandram Čakam 120 (bibliotēka “Libris” M.Ķempes ielā 11).
  • "Dzejas dienu  viesis - dzejnieks Eduards Aivars" (Valtera bibliotēka Krūmu ielā 29).
  • "Sirds uz trotuāra" - izcilajam latviešu dzejniekam Aleksandram Čakam – 120 (Valtera bibliotēka Krūmu ielā 29).
  • “Sauja raibu dzejolīšu"- jaunākās bērnu dzejas grāmatas (Valtera bibliotēka Krūmu ielā 29).
  • "Dzīvi es mīlu kā gaismu un dzeju...", literatūras izstāde veltīta dzejniekam Aleksandram Čakam (Zaļās birzs bibliotēka Talsu ielā 39).
  • Dzejas un foto izstāde "Čaka dzejas foto asociācijas” (Zaļās birzs bibliotēka Talsu ielā 39).
  • “Sajust dzejas smaržu”- jaunākās latviešu autoru dzejas grāmatas bērniem (Bērnu bibliotēka “Vecliepājas rūķis” Malkas ielā 4).
  • "Dod sevi kā zvanu un skani..." , ieskats Aleksandra Čaka dzīves un dzejas lappusēs (bibliotēka “Varavīksne” Brīvības ielā 39, Liepājas Olimpiskais centrs).

  Drošības prasības pasākumu apmeklētājiem

  Publiskie pasākumi Liepājas muzeja dārzā, izstāžu apmeklējums bibliotēkās un sarunas tiešsaistē apmeklētājiem ir bez maksas. Uz pasākumiem muzeja dārzā aicināti apmeklētāji, kas vakcinējušies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā izslimojušas šo slimību un abos gadījumos var to apliecināt ar Covid-19 sertifikātu. Dodoties uz pasākumu, līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments un sertifikāts digitālā vai papīra formātā. Pie ieejas tiks nodrošināta dokumentu pārbaude.

  Dzejas dienu pasākumos apmeklētājiem jāievēro prasības, ko noteikuši pasākumu rīkotāji. Bibliotēku izstāžu apmeklētājiem jāievēro noteiktais apmeklētāju skaitu telpās un savstarpēja distance, kā arī jālieto mutes un deguna aizsargmaskas.

  Pasākumos ārtelpās un bez noteiktas teritorijas, jāievēro droša distance vai jālieto aizsargmaska.

  Papildu informācija

  Ieva Puka
  LPPI "Kultūras pārvalde" projektu vadītāja
  Tālrunis: 63 483 948
  E-pasts: ieva.puka@liepaja.lv