Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus13. marts, 2024Pašvaldība

  Izgaismotas Liepājas ielas
  1 no 3
  2 no 3
  3 no 3

  Liepājas 399. dzimšanas dienas ietvaros organizētā pastaiga “Izgaismotā Liepāja” šogad norisināsies četrus vakarus – 15., 16., 17. un 18. martā – no plkst. 19.00 līdz 23.00. Šī gada vadmotīvs ir “Jaunatklāj vietējo!” – tā būs iespēja nedaudz novirzīties no ierastā maršruta un ieraudzīt savu pilsētu no cita skata punkta.

  Arī šogad gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas, video mākslinieki no visas Latvijas, kā arī objektu realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

  Šī gada izgaismotās pastaigas vadmotīvs, par kuru reflektēs gaismu un video mākslinieki, ir Liepājas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 viena no tematiskajām līnijām – “Jaunatklāj vietējo!”. Pastaigā "Izgaismotā Liepāja" būs apskatāmi aptuveni 20 gaismas objekti. 

  “Goda un gada liepājnieks” apbalvošanas ceremonija

  Liepājas dzimšanas dienas vakarā, 18. martā, plkst. 19.00, koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies ikgadējā “Goda un gada liepājnieks” apbalvošanas ceremonija, kuras laikā par īpašiem nopelniem pērnā gadā sveiks 11 liepājniekus, bet par sasniegumiem mūžā garumā godinās vienu Goda liepājnieku. Bezmaksas ieejas kartes var saņemt koncertzāles Informācijas centrā. Uzzināt vairāk. 

  Piedāvājums Liepājas kafejnīcās un restorānos

  Uz īpašu Liepājas dzimšanas dienas desertu aicinās arī vairākas Liepājas kafejnīcas un restorāni – beķereja "Roma", kafejnīcas "Sakta", kafejnīca "Panna", kafejnīca "Valhalla Wine & Coffee", kafejnīca "Vējš Cafe", kafejnīca "Čello", restorāni "Hoijeres krogs", restorāns/bārs "Kapteinis", restorāns "Maestro Design Hotel & Restaurant", restorāns "MO Liepāja", restorāns "Oskars", restorāns "Parka Paviljons", restorāns "Piano", restorāns "Tik un tā" un burgernīca "Pasta burgers".

  Tāpat aicinām apmeklēt bezmaksas gida ekskursijas pa pilsētu (tikšanās vieta Rožu laukumā):

  • piektdiena, 15. marts plkst. 19.00–21.00 – gidi latviešu valodā
  • sestdiena, 16. marts plkst. 19.00–21.00 – gidi latviešu valodā, gids angļu valodā
  • svētdiena, 17. marts plkst. 19.00–21.00 – gids latviešu valodā
  • pirmdiena, 18. marts plkst. 19.00–21.00 – gids latviešu valodā

  Liepājas dzimšanas dienā sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas

  Pirmdien, 18. martā, liepājnieki un pilsētas viesi sabiedrisko transportu – pilsētas maršruta autobusus un tramvajus – jau tradicionāli varēs izmantot bez maksas.

  Iedzīvotāji aicināti turpināt tradīciju – pilsētas dzimšanas dienā ziedot asinis

  Lai veicinātu asinsdonoru kustību Liepājā, 2024. gada pirmās Donoru dienas notiks pilsētas jubilejas nedēļā – 18. un 19. martā Liepājas Latviešu biedrības nama izstāžu galerijā. Asinsdonoru pieņemšanas laiks abās dienās būs no plkst. 9.00 līdz 13.00. Lai procedūras notiktu raiti un ērti, donori aicināti iepriekš reģistrēties. Abās Donoru dienās – 18. un 19. martā – vēl ir iespējams reģistrēties asins ziedošanai, aizpildot anketu vai zvanot pa tālruņiem 63 481 264 vai 26 557 743.

  Drošai pasākuma norisei plānoti satiksmes ierobežojumi

  Informāciju sagatavoja

  Zita Lazdāne
  Liepājas Centrālās administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasts: zita.lazdane@liepaja.lv