Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Eiropas Mobilitātes nedēļā aicina uz pastaigu ekskursijām, kopīgu velobraucienu un erudīcijas spēļu turnīru9. septembris, 2022Vide un dzīvnieki

  Ekskursija Liepājas ielās
  1 no 1

  No 16. līdz 22. septembrim Liepājā atzīmēs Eiropas Mobilitātes nedēļu, kuras laikā tematiski tiks uzsvērti Eiropas Klimata pakta mērķi − veicināt ikviena cilvēka iesaisti un līdzdalību klimata pārmaiņu mazināšanā.

  Klimata pārmaiņu mazināšana sākas ar katra cilvēka individuālu, apzinātu iesaisti un ikdienas paradumu maiņu. Mobilitātes nedēļas ietvaros Liepājā tiks organizētas dažādas aktivitātes, kas izglītos par klimata pārmaiņām, vairos veselību un sekmēs ilgtspējīgu paradumu maiņu.

  Lai veicinātu veselīgu pastaigu popularitāti, no 16. līdz 22. septembrim katru darba dienas vakaru plkst. 18, bet brīvdienās plkst. 12, ikviens ir aicināts doties pastaigu ekskursijā zinoša gida pavadībā, lai iepazītu dažādas Liepājas vietas, kuras nav iekļautas tradicionālajos tūrisma maršrutos. Sīkāka informācija par katru ekskursiju atrodama vietnē kalendars.liepaja.lv, pieteikšanās pa tālruni 63 480 808 vai 29 402 111.

  Savukārt sestdien, 17. septembrī, Liepājā jau tradicionāli norisināsies velobrauciens “Diena bez auto”. Pulcēšanās velobraucienam notiks no plkst. 11 pie Liepājas domes ēkas, Rožu ielā 6. Starts velobraucienam tiks dots plkst. 12.00. Aptuveni vienu stundu ilgais velobrauciens vedīs dalībniekus cauri pilsētai un noslēgsies Zirgu salā, kur dalībniekiem būs iespēja aplūkot Dabas mājas aizraujošās ekspozīcijas, kā arī pacīnīties erudīcijas spēļu turnīrā par vērtīgām balvām. Aicinām dalībniekus ņemt līdzi segu vai vingrošanas paklājiņu, lai ērti iekārtotos, ieturot maltīti. Lai samazinātu vienreizlietojamo trauku izmantošanu, aicinām ņemt līdzi savus pusdienu traukus (bļodiņu un karoti).

  Lai brauciens būtu patīkams un drošs gan lieliem, gan maziem velobraucējiem, atgādinām, ka bērniem, kas vēl nav sasnieguši 12 gadu vecumu, ir obligāti jābūt ķiverei. Visām personām, kas pārsniegušas 12 gadu vecumu, ķiveres valkāšana braukšanas laikā ir ieteicama.

  Informējam, ka Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumu laikā tiks veikta fotografēšana. Fotoattēli var tikt izvietoti Liepājas pilsētas pašvaldības portālā www.liepaja.lv, pašvaldības sociālo tīklu facebook.com, twitter.com un instagram.com kontos, kā arī nepieciešamības gadījumā Eiropas Klimata pakta pasākumu publicitātei.

  Plašāka informācija par Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēm pa tālruni: 63 404 745.

  Uzziņai

  Eiropas Mobilitātes nedēļas mērķis ir aicināt sabiedrību dažādot ikdienā izmantotos pārvietošanās līdzekļus, dodot priekšroku videi draudzīgākiem risinājumiem, tādējādi ne tikai mazinot satiksmes sastrēgumus un transporta izplūdes gāzu apjomu, bet arī uzlabojot veselību. Šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas kampaņa tiek īstenota ar saukli “Labāki savienojumi”.

  Eiropas Klimata pakts ir kustība, ko veido cilvēki ar mērķi būvēt ilgtspējīgāku Eiropu visiem tās iedzīvotājiem. Šīs kustības ietvaros sabiedrība tiek mudināta veikt dažādas izmaiņas ikdienas dzīvē, sākot ar preču ražošanu un to patērēšanu, beidzot ar pārvietošanās veidiem un mājokļu apsildi.

  Informāciju sagatavoja

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa
  Tālrunis: 63 404 775
  E-pasts: samd@liepaja.lv