Festivāla Via Baltica turpinājumā Xylem TRIO koncerts zem zilām debesīm14. augusts, 2019Kultūra

  Trīs vīrieši tumšās drēbēs, uz tumša fona
  1 no 1Festivāla “Via Baltica” koncertā izskanēs Baltijas valstu un Gruzijas komponistu skaņdarbi vienreizējā Xylem TRIO izpildījumā.

  Piektdien, 16. augustā, pulksten 20.00 vēsturiskajā Romas dārzā Liepājā tiks atklāta festivāla “Via Baltica” muzikālā programma ar koncertu, kurā izskanēs Baltijas valstu un Gruzijas komponistu skaņdarbi vienreizējā Xylem TRIO izpildījumā.

  No pasaules un filmu mūzikas ar akadēmiskās mūzikas akcentiem līdz džeza improvizācijai – tā var raksturot Xylem TRIO radīto mūziku. Xylem TRIO sastāvā ir trīs starptautiski atpazīstami mūziķi – Rihards Zaļupe un brāļi Oskars un Raimonds Petrauski, apvienojot perkusijas, saksofonu un taustiņinstrumentu skaņas. Līdzās Baltijas valstu komponistu skaņdrabiem un to aranžijām Romas dārza pagalmā mūziķi izpildīs arī pasaulē pazīstamā gruzīnu komponista Gijas Kančelli skaņdarbu aranžijas. Xylem TRIO savu nosaukumu ir ieguvuši 2010. gadā un līdz šim ir izdevuši albumus The Mood of Giya Kanchelli, kas 2010. gadā ieguva Lielo Mūzikas ierakstu gada balvu, un sadarbībā ar gruzīnu dziedātāju Nato Metonidzi ierakstīto – Round Giya Kanchelli (2018).

  Pats Kančelli par Xylem TRIO aranžijām teicis:

  “Reizē ar augstu profesionālo sniegumu izjutu ikviena jaunā mūziķa individuālo pieeju. Īpaši vēlos izcelt to faktu, ka, pateicoties šiem jaunās paaudzes pārstāvjiem, mana mūzika ieguvusi jaunas un nebijušas šķautnes. Par to esmu viņiem bezgala pateicīgs!”

  Atgādinām, ka uz šo koncertu ir iespējams iegadāties arī VIP biļetes sadarbībā ar restorānu “Roma”. VIP biļetēs iekļauta galdiņa rezervācija restorānā “Roma”, dzēriens un uzkodas.

  Tālāk festivālā jau nākamajā dienā koncerts Kuldīgā – sestdien, 17. augustā, pulksten 18.00 Kuldīgas Mākslas namā koncerts “Ziedonis. Trioletas. Mūzika”. 2003. gadā dzejnieks Imants Ziedonis un izcilā flautiste Dita Krenberga bija iecerējuši veidot literāri muzikālu koncertprogrammu, kurā dzejnieks lasītu savas tikko izdotās “Trioletas”, bet Dita spēlētu flautu. Diemžēl tam nebija lemts piepildīties. Taču šī ideja netika aizmirsta – tā pārtapa par koncertprogrammu trio sastāvam, kurā mūzika mijas ar pašu mūziķu lasītām dzejas rindām. Koncertā tiek atskaņoti latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī vairāki brīnišķīgi Rietumeiropas romantiķu un impresionisma meistaru opusi, kas lieliski iekļaujas Imanta Ziedoņa dažādo noskaņu “Trioletu” pasaulē. Līdzās Ditai Krenbergai uz skatuves kāps čelliste Inga Ozola un pianists Juris Žvikovs.

  Festivāls “Via Baltica” šogad norisinās līdz 31. augustam Liepājā un Kuldīgā. Programmā: džeza un klasiskās mūzikas koncerti, latviešu jaunākā kino seansi, teātra izrāde, diskusija un dokumentālā izstāde. Pilnu festivāla programmu meklē: viacultura.lv vai facebook.com/VIABALTICAfestival/.

  Biļetes uz koncertu un citiem maksas pasākumiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un bilesuparadize.lv. Festivāla „Via Baltica” rīkotājs ir nodibinājums “Via Cultura”. Festivāls notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas pilsētas domes atbalstu.

  Informāciju sagatavoja
  Festivāla “Via Baltica” sabiedrisko attiecību  koordinatore
  Anna Paula Pujēna
  Tālrunis: 29 351 130
  E-pasts: viacultura.lv@gmail.com