Goda un Gada liepājnieks

Liepājā ir daudz talantīgu, zinošu, enerģisku un aktīvu iedzīvotāju. Tādēļ ik gadu pilsētas dzimšanas dienā, 18. martā, tiek rīkota ceremonija “Goda un Gada liepājnieks”, kurā tiek sumināti liepājnieki par savu darbu, degsmi, uzdrīkstēšanos un devumu pilsētai.

Goda un gada liepājnieks 2019. gadā

27. janvārī noslēdzās pieteikumu iesniegšana titulam “Gada liepājnieks 2019” un “Goda liepājnieks” – pavisam saņemtas 104 pieteikumu anketas par cilvēkiem, kuru veikums Liepājā bijis īpaši spilgts un pamanāms. Apbalvojumam "Gada liepājnieks 2019" iesniegtas 84 anketas, apbalvojumam "Goda liepājnieks" – 20 anketas. Uzzini vairāk.

Titula "Goda liepājnieks" piešķiršana

Titulu piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā, kas var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Par nopelniem uzskatāms gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša, priekšzīmīga un panākumiem bagāta darbība. Tituls izveidots 2004. gadā.

Titula "Gada liepājnieks" piešķiršana

Titulu piešķir kā apbalvojumu par sevišķiem nopelniem Liepājas labā par iepriekšējo gadu. Tituls izveidots 1994. gadā un kā Liepājas pilsētas apbalvojums atjaunots 2004. gadā.

Ik gadu svinīgā ceremonijā tiek sumināti 15 Gada liepājnieki un viens Goda liepājnieks.

Saistošie normatīvie akti

  • Atjaunots:
  • 7. janvāris, 2020