Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Godina jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2023” laureātus26. maijs, 2023Pašvaldība

  1 no 1

  Lai sveiktu ar panākumiem, pateiktos par Liepājas vārda veiksmīgu pārstāvniecību nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2023”, kā arī motivētu jaunos profesionāļus turpmākai izaugsmei, Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš ceturtdien, 25. maijā, tikās ar Liepājas Valsts tehnikuma un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņiem, pedagogiem un vadību.

  “Man nekad nav bijušas šaubas, ka Liepājas jaunieši ir paši labākie! Tagad jūs to vēlreiz esat apliecinājuši arī visai Latvijai. Konkursā pierādījāt, ka esat labākie jaunie profesionālie talanti valstī. Šodien man ir prieks un gandarījums ne vien par jūsu sasniegumiem, bet arī par to, ka mūsu pilsētai aug spēcīgi profesionāļi – nākamie dizaineri, datorikas un skaistumkopšanas speciālisti, inženieri, būvnieki, ēdinātāji, loģistiķi un daudzu citu profesiju lietpratēji, kuri ar savu darbu un meistarību spēs rūpēties par liepājniekiem, Liepāju un visu Latviju,” savā apsveikuma runā domes priekšsēdētājs G. Ansiņš uzrunāja Liepājas Valsts tehnikuma un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņus.

  No 4. līdz 6. aprīlim Rīgā norisinājās gada vērienīgākais notikums profesionālajā izglītībā – Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotais nacionālais jauno profesionāļu meistarības konkurss “SkillsLatvia 2023”. Lai atklātu labākos jaunos profesionālos talantus Latvijā, jaunie profesionāļi divu dienu laikā demonstrēja savas prasmes nozaru ekspertu veidotos darba uzdevumos sešās dažādās nozarēs un 19 prasmju konkursos. Jaunieši sacentās tādās nominācijās kā skatlogu dizains un noformēšana, tērpu dizains, tērpu izgatavošana, datortīklu administrēšana, grafikas dizains, mobilā robotika, mehatronika, friziera darbi, ēdienu gatavošana, restorānu serviss, viesu uzņemšana, elektriskās instalācijas, inženiersistēmas, flīzēšana, krāsošana un dekoratīvā apdare, mēbeļu izgatavošana, sausā būve, smago spēkratu tehnoloģijas, kravu pārvadājumi.

  Sacenšoties vairāk nekā 130 konkursantiem no 32 profesionālajām izglītības iestādēm Latvijā, lielāko medaļu skaitu ieguva Liepājas Valsts tehnikums. Tehnikuma audzēkņi mājās pārveda 7 medaļas, no kurām 3 ir zelta, 1 – sudraba, 3 – bronzas. Ar izciliem sasniegumiem, iegūstot pirmo vietu, Liepāju konkursā dažādās kategorijās pārstāvēja Dāvids Ķeris, Jānis Dzeniņš un Karīna Butaute. Otro vietu ieguva Annika Meijere, bet trešo – Roberts Šakarnis un Jēkabs Krists Kūlnieks, Edvards Ercmanis un Daņiils Titovs, kā arī Andrejs Bražis. Konkursa laureātu vidū arī Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkne Katrīna Asberga, kura ieguva zelta medaļu.

  Pasākuma svinīgajā daļā laureātus ar pateicības rakstiem un piemiņas veltēm no Liepājas valstspilsētas pašvaldības sveica domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Jauniešus ar apsveikuma vārdiem uzrunāja arī Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa. Pasākuma otrajā daļā jaunie profesionāļi dalījās ar savu pieredzi, veiksmēm un izaicinājumiem, piedaloties konkursā.

  Informāciju sagatavoja

  Santa Margeviča
  Liepājas valstspilsētas pašvaldības
  Domes priekšsēdētāja padomniece
  Tālrunis: 26 445 289
  E-pasts: santa.margevica@liepaja.lv