Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Godina un sumina skaistākos un sakoptākos Liepājas namus un dārzus11. septembris, 2020Pašvaldība

  1 no 5Sakoptākos namu konkursa žūrijas pārstāvji sveic šā gada laureātus - gan savrupmāju, gan dauddzīvokļu, gan uzņēmumu/iestāžu grupā
  2 no 5Sakoptākos namu konkursa žūrijas pārstāvji sveic šā gada laureātus - gan savrupmāju, gan dauddzīvokļu, gan uzņēmumu/iestāžu grupā
  3 no 5Sakoptākos namu konkursa žūrijas pārstāvji sveic šā gada laureātus - gan savrupmāju, gan dauddzīvokļu, gan uzņēmumu/iestāžu grupā
  4 no 5Sakoptākos namu konkursa žūrijas pārstāvji sveic šā gada laureātus - gan savrupmāju, gan dauddzīvokļu, gan uzņēmumu/iestāžu grupā
  5 no 5Sakoptākos namu konkursa žūrijas pārstāvji sveic šā gada laureātus - gan savrupmāju, gan dauddzīvokļu, gan uzņēmumu/iestāžu grupā

  Piektdien, 11. septembrī, sakoptāko namu konkursa „Liepāja pucējas” žūrijas pārstāvji apbalvoja šā gada konkursa 11 laureātus trīs vērtējumu kategorijās.

  “Sakoptāko namu konkurss vienmēr ir apliecinājums liepājnieku varēšanai un nesavtīgumam. Es ļoti labi zinu, ka iekopts dārzs vai skaisti sakopta teritorija nerodas vienā dienā – tas ir rezultāts ilgstošam, pacietīgam un neatlaidīgam darbam un pūlēm. Katra sakopta privātmāja, katrs sakopts pagalms, daudzdzīvokļu nams vai uzņēmums liek uz visu Liepāju paskatīties nedaudz citādāk – tas ļauj ieraudzīt un novērtēt skaisto mums apkārt un arī pašiem kļūt lepnākiem par savu pilsētu. Visu konkursā pieteikto īpašumu īpašnieki dara mūsu pilsētu sakoptāku un skaistāku, tādēļ pelnījuši pateicību par savu ieguldījumu,” sveicot konkursa laureātus un dāvinot viņiem īpašu piemiņas plāksni, norādīja domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

  Par laureātiem iestāžu/uzņēmumu/sabiedrisko ēku grupā šogad atzīti divi pretendenti, daudzdzīvokļu ēku grupā - pieci, privātmāju grupā - četri pretenti.

  Kā ik gadu, sakopto namu un ap tiem esošo teritoriju apsaimniekotāji vai īpašnieki saņēma īpašu, pie ēkas sienas piestiprināmu atzinības plāksnīti, ar uzrakstu “2020” pilsētas karoga krāsās un Liepājas karogu, Apliecību par šā nosaukuma iegūšanu, kā arī katrs vēl 50 tulpju sīpolus, Liepājā gatavotu tēju izlasi, toverīti ar medu un saldumus.

  Katru gadu vasaras nogalē notiek pilsētas sakoptāko namu izraudzīšanās un vērtēšana. Šis ir laiks, kad namu īpašnieki, apsaimniekotāji vai iedzīvotāji redz uzplaukstam krāšņumu pie savām mājām, kura veidošanā veltīts daudz pūļu, laika, naudas.

  Aktīvāk nekā citus gadus savus namus vērtēšanai pieteica tieši īpašnieki - tādu objektu skaits šogad bija 12.

  Kopumā tika vērtētas 47 ēkas, jo daļu no iespējamiem nominantiem žūrijas locekļi izraudzījās paši, vairākas reizes apbraukājot pilsētu, meklējot un vērtējot iespējamos sakoptākā nama nosaukuma pretendentus.

  Pieteiktie vai pamanītie skaistākie nami un teritorijas tika vērtēti pēc konkursa nolikumā apstiprinātajiem kritērijiem: objekta sakoptība kopumā, mazo arhitektūras formu tehniskais stāvoklis, apstādījumu un labiekārtojuma kvalitāte, visu arhitektūras elementu un teritorijas stilistiskā vienotība, ideja un izmantoto materiālu oriģinalitāte u.c.

  Namu un sakopto teritoriju vērtēšana katru gadu notiek vasaras nogalē, kas ir laiks, kad uzplaukst un atklājas krāšņums, kura veidošanā daudzviet namu īpašnieki, apsaimniekotāji vai iedzīvotāji ieguldījuši daudz pūļu.

  Sakoptāko namu konkursa „Liepāja pucējas 2020” laureāti

  Iestādes/uzņēmumi

  1. Jelgavas iela 17, Liepājas Svētā Dominika Romas katoļu baznīca, bīskaps Viktors Stulpins
  2. Uliha iela 32, Hotel Villa Roze, Oļegs Hramovs

  Daudzdzīvokļu ēkas

  1. Daugavas iela 1, SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs”
  2. Kuršu 24, Svetlana Jurecka
  3. Loku iela 7, Dzīvokļu īpašnieku biedrība “Loku nams”
  4. Turaidas iela 8A, SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs”
  5. Ventas iela 2, SIA “Liepājas namu apsaimniekotājs”

  Privātmājas

  1. Darbnīcu iela 6B, Lolita un Agris Zeidleri
  2. Mazā iela 17, Gunta Bēta
  3. Klusā 4, Veronika Liepiņa
  4. Palangas iela 16, Viola Grīnbarte

  Informāciju sagatavoja

  Aigars Štāls
  Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists
  Tālrunis: 26 444 290
  E-pasts: aigars.stals@liepaja.lv