“Grafikas kamera” galerijā “Romas dārzs” atklās izstādi “Pēcgarša”10. jūnijs, 2021Kultūra

  mākslas darbs ar pelēku un sarkanu krāsu, kurā redzamas acis un rokas
  1 no 1Inese Lieckalniņa, "Pelēkā zona", litogrāfija. 2018

  No 13. jūnija galerijā “Romas dārzs”, Zivju ielā 3, būs skatāma laikmetīgās grafikas izstāde “Pēcgarša”. Kāda būs pasaule pēc pandēmijas, un kāda būs šīs pasaules pēcgarša? Par to pārdomas pauž biedrības „Grafikas kamera” uzaicinātie mākslinieki izstādē, kura galerijā būs līdz 28. augustam.

  Izstādē piedalās mākslinieki, aktīvas radošas personības: Elīna Alka Rikmane, Kristīne Belte, Imants Krepics, Inese Lieckalniņa, Paulis Liepa, Ilze Lībiete, Justīne Lūce, Ieva Nagliņa, Anita Nikuļceva, Lāsma Pujāte, Ieva Saulīte, Kate Seržāne. Izstādes autori ir dažādu paaudžu grafiķi, kas strādā gan klasiskajās, gan eksperimentālajās grafikas tehnikās, kā linogriezums, litogrāfija, sietspiede, kologrāfija, zīmējums un jauktas tehnikas.

  Izstādes tēma spilgti ilustrē pasaules lielo gaidīšanu atrisinājumam, kas notiks „pēc”, kā atrisināsies pasaules mēroga veselības krīze un ar kādiem izaicinājumiem saskarsies ikviens no mums. Sabiedrība to gaida, jo vienalga, kādas būs sekas, ir nepieciešama kustība un atrisinājums. Garša un arī pēcgarša var būt gan rūgta, gan salda, “Pēcgarša” noteikti būs vizuāli un emocionāli piesātināta.

  Mākslinieki savos radošajos darbos apzinātā vai intuitīvā līmenī reflektē uz pasaulē notiekošo gan sociālajā, gan ekonomiskajā, gan arī garīgajā sfērā. Šobrīd sabiedrība pieredz ļoti emocionālus satricinājumus, kas skar ne tikai lielas un dažādas sociālās grupas, bet katru indivīdu personīgi.

  Izstādes dalībnieku idejas, refleksijas, pārdomas, sajūtas un rīcību krīzes situācijā aktualizētas videointervijās ar māksliniekiem, kas ir būtisks papildinājums izstādes vizuālajam materiālam.

  Izstādes kuratore un vizuālās identitātes autore ir Lāsma Pujāte. Videosižetu autors ir Arturs Hnikins.

  Biedrība “Grafikas kamera” dibināta 1994. gadā, pārņemot un saglabājot Latvijas Mākslas fonda darbnīcu inventāru un tradīcijas. Tas ļauj māksliniekiem un citiem interesentiem turpināt strādāt grafikas tehnikās. “Grafikas kamera” nodrošina grafikas tehnikas piejamību, organizē izstādes, plenērus, koferences un meistarklases Latvijā un citur, kā arī uztur un regulāri papildina grafikas mākslas darbu kolekciju.

  Izstādes norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

  Galerija "Romas dārzs", Liepājā, Zivju ielā 3, atvērta no otrdienas līdz sestdienai, plkst. 12.00–18.00, svētdienās plkst. 12.00– 15.00. Ieejas maksa – 3 eiro, otrdienās – bez maksas. 

  Galerijā “Romas dārzs” tiks ievērotas Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi “Covid-19” infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktās vadlīnijas. Galerijā individuāliem apmeklētājiem vai apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības nodrošinās divu metru distances ievērošanu starp apmeklētājiem un darbiniekiem.

  Informāciju sagatavoja

  Astra Dzērve
  galerijas „Romas dārzs” vadītāja
  Tālrunis: 29 489 547
  E-pasts: info@galerijaromasdarzs.lv