Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Iedzīvotāji aicināti pilsētas dzimšanas dienas nedēļā veidot jaunu tradīciju – ziedot asinis7. marts, 2023Veselība

  1 no 1

  Liepājas iedzīvotāji aicināti aktīvi iesaistīties asinsdonoru kustībā, palīdzot līdzcilvēkiem glābt veselību un dzīvību. Ziedojot vienu asins devu, iespējams izglābt pat trīs cilvēkus, tādēļ Liepājas dzimšanas dienas nedēļā pilsētnieki tiek aicināti uzsākt jaunu tradīciju – ziedot asinis.

  Liepājnieku ērtībām Valsts asinsdonoru centra Kurzemes filiāle sadarbībā ar pilsētas pašvaldību organizēs Donoru dienas visa 2023. gada garumā dažādos pilsētas mikrorajonos. Tuvākā iespēja ziedot asinis ir pilsētas dzimšanas dienas nedēļā, 15. martā, Liepājas Latviešu biedrības namā, Rožu laukumā 5/6, no plkst. 9.00 līdz 13.00. Donoru ērtībām pieejama iepriekšēja elektroniskā reģistrēšanās. Var pieteikties arī zvanot pa tālr. 63 481 264 vai 26 557 743.

  Ziedojot asinis, nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai eID karte, kā arī jāuzrāda bankas konta numuru atlīdzības saņemšanai.

  Galvenie ieguvumi, ziedojot asinis:

  • Organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Organisms atjauno asins tilpumu 48 stundu laikā pēc asins ziedošanas;
  • Asins donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām, veselam cilvēkam asins ziedošana nav kaitīga;
  • Asins ziedošana raisa pozitīvas izjūtas, jo ir palīdzēts kādam grūtā brīdī;
  • Iespēja uzzināt pulsu, asinsspiedienu un hemoglobīna līmeni;
  • Iespēja saņemt analīžu rezultātus, par to pirms asins ziedošanas paziņojot donoru reģistratoram. Ziņas par pārbaužu rezultātiem donors var saņemt personīgi, bet ne ātrāk kā piecu darba dienu laikā pēc asins ziedošanas, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu;
  • Cilvēki, kuri regulāri nodod asinis, vieglāk panes asins zudumu traumu gadījumos;
  • Donors saņem izziņu par asins nodošanu, kuru, iesniedzot darba devējam, var saņemt apmaksātu brīvdienu.

  Gada laikā (365 dienu ietvaros) ziedojot asinis trīs vai vairāk reizes, tiek piešķirta Donora privilēģiju karte. Vairāk informācijas.

  Pirms katras asins vai asins komponentu ziedošanas reizes, donori tiek aicināti rūpīgi izvērtēt savas spējas palīdzēt kādam atveseļoties vai izglābt dzīvību. Tas ietver ne vien drošas donora ikdienas gaitas, bet arī pārdomātu ēšanas režīmu, lai donora ziedotās asinis būtu pēc iespējas augstvērtīgākas.

  Savukārt pēc asins ziedošanas ir jāatpūšas ne mazāk kā 15 minūtes, un divas stundas nav vēlams vadīt transportlīdzekli. Asins ziedošanas dienā jāizvairās strādāt smagu vai bīstamu darbu, trenēties, peldēties, skriet, nest smagus priekšmetus.

  Detalizētāka informācija par asins ziedošanu pieejama www.donors.lv

  Kļūsti par donoru. Lai dzīvība nepārtrūkst!

  Informāciju sagatavoja

  Evita Enģele
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas
  sabiedrisko attiecību speciāliste
  Tālrunis: 67 356 440
  E-pasts: evita.engele@liepaja.lv