Iedzīvotāji aicināti uz Sirds veselības dienu17. septembris, 2019Veselība

  21. septembrī no plkst. 12.00 līdz 15.00 Liepājas Pētertirgū (Kuršu ielā 7/9) jau trešo gadu pēc kārtas Liepājas pilsētas pašvaldība sadarbībā ar pacientu biedrību “ParSirdi.lv” organizē Sirds veselības dienu, atzīmējot Pasaules sirds dienu, ko ik gadu pasaulē atzīmē 24. septembrī.

  Aicinām ikvienu Liepājas iedzīvotāju izmantot iespēju bez maksas veikt sirds veselības riska faktoru  mērījumus, kā arī par pārbaužu rezultātiem aprunāties ar pasākuma laikā pieejamajiem speciālistiem.

  Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas ārstu kardioloģijas rezidents Kristaps Šablinskis: “Man ir tiešām liels prieks, ka liepājnieki ir tik ļoti aktīvi un allaž ir liela interese par iespēju veikt bezmaksas sirds veselības riska faktoru pārbaudes, kā arī aprunāties ar speciālistiem. Mēs varam mudināt spert pirmo soli, dot ieteikumus un pārbaudīt savus riska faktorus.

  Tā kā sirds un asinsvadu slimību profilaksē liela nozīme ir veselīgam uzturam un regulārām fiziskām aktivitātēm, pasākuma ietvaros interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par to, kāds ir sirdij veselīgs uzturs, kā  arī piedalīties uztura gatavošanas meistarklasēs kopā ar uztura eksperti Lieni Sondori, saņemt uztura speciālista ieteikumus un uzzināt vairāk par sirds veselībai ieteicamām sportiskām aktivitātēm.

  K. Šablinskis piemetina: “Atcerieties - nekad nav par vēlu sākt ārstēties un izmeklēties un mainīt savu dzīvesveidu. Tāpēc aicinu ikvienu nākt uz sirds veselības dienu un uzzināt, kā stiprināt savu sirdi!”

  Pasākuma programmā

  • Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas kardiologa - rezidenta Kristapa Šablinska ieteikumi sirds veselībai;
  • sirds veselības riska faktoru mērījumi iedzīvotājiem (asinsspiediena, pulsa, holesterīna un cukura līmeņa mērījumi);
  • uztura ekspertes Lienes Sondores veselīgo uzkodu meistarklases;
  • gardu un sirdij veselīgu ēdienu degustācijas;
  • iespēja saņemt bezmaksas izglītojošos materiālus, gardas un veselīgas receptes, kā arī ieteikumus fiziskām aktivitātēm.

  Lai pasākuma ietvaros veiktie holesterīna un glikozes līmeņa asinīs mērījumi būtu pēc iespējas precīzāki, ieteicams 2–3 stundas pirms pasākuma neēst un nedzert (izņemot ūdeni).

  Uz mērījumiem iepriekš nav jāpierakstās, mērījumi tiks veikti rindas kārtībā.

  Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2/16/I/088 “Liepāja.Vesels.Aktīvs.Laimīgs” ietvaros.

  Papildu informācija

  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļa
  Tālrunis: 63 404 747
  E-pasts: veseliba@liepaja.lv