Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Iespēja pieteikt balsošanu atrašanās vietā vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu iecirknī29. septembris, 2022Pašvaldība

  Šajā nedēļā vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nokļūt 14. Saeimas vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, t.sk., slimnīcā.

  Lai pieteiktos balsot atrašanās vietā, jāuzraksta iesniegums brīvā formā vai izmantojot jau sagatavoto veidlapu, kurā jānorāda vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, precīza adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai. Jānorāda arī tālruņa numurs, lai vēlēšanu komisija var ar vēlētāju vai vēlētāja uzticības personu sazināties nepieciešamības gadījumā, kā arī jānorāda, vai vēlētājs neatrodas izolācijā, mājas karantīnā vai pašizolācijā saistībā ar Covid-19 infekciju. Pieteikums obligāti jāparaksta.

  Pieteikums jāiesniedz vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī iecirkņa darba laikā. Pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā var jebkura vēlētāja uzticības persona.

  Vēlēšanām vēlēšanu iecirkņi vēlētāju iesniegumus pieņems šādā darba laikā:

  • piektdien, 30. septembrī no pulksten 10.00 līdz 16.00,
  • pieteikt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā iespējams arī vēlēšanu dienā, 1. oktobrī. Ja vēlēšanu iecirkņa komisija pieteikumu saņems vēlēšanu dienā līdz pulksten 12.00, pieteikums noteikti izpildāms. Savukārt, ja pieteikums saņemts pēc pulksten 12.00, to izpildīs, ja vēlēšanu komisijai būs iespējams ierasties pie vēlētāja līdz vēlēšanu iecirkņu slēgšanai, plkst. 20.00.

  Otra iespēja, kā pieteikties balsošanai atrašanās vietā, ir nosūtīt elektroniski parakstītu iesniegumu Liepājas valstspilsētas pašvaldības vēlēšanu komisijai e-pasta adresē benita.senina@liepaja.lv. Arī šo pieteikumu, ja vēlētājam nav elektroniskā paraksta, vēlētāja vārdā var parakstīt un iesniegt vēlētāja uzticības persona.

  Balsošanu vēlētāja atrašanās vietā vēlēšanu iecirkņu komisijas nodrošinās vēlēšanu dienā, 1. oktobrī.

  Lai piedalītos 14. Saeimas vēlēšanās, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība. 14. Saeimas vēlēšanās personas identitātes apliecināšanai atļauts izmantot arī pasi vai personas apliecību, kurai derīguma termiņš beidzies, sākot no 2020. gada 1. marta jeb laika, kad Latvijā sākās Covid-19 pandēmija un dokumentu nomaiņa bija apgrūtināta.

  Vēlētāju uzskaitei un principa “viens vēlētājs – viena balss” nodrošināšanai 14. Saeimas vēlēšanās tiek izmantots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, un spiedogs pasē par dalību vēlēšanās vairs netiek likts.

  Papildu informācija

  Benita Šēniņa
  Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja
  Tālrunis: 63 404 700
  E-pasts: benita.senina@liepaja.lv