Informācija liepājniekiem par vakcinēšanos14. maijs, 2021Veselība

  Lai varētu nodrošināt iespēju vakcinēties, Liepājā iespējams vakcinēties pie ģimenes ārsta, ārstniecības iestādēs vai masu vakcinācijas centrā.

  Aktuāli!

  Vakcinācijas centrs LOC Olimpiskajā centrā šonedēļ (no 14. līdz 18. jūnijam) strādās katru darba dienu. Uzzināt vairāk. 

  Šobrīd notiek visu iedzīvotāju vakcinācija, sākot no 12 gadu vecuma. Prioritāri vakcinējamo personu grupu saraksts ir publicēts Veselības ministrijas tīmekļvietnē.

  Covid-19 vakcīnai var pieteikties:

  • portālā www.manavakcina.lv,
  • vai zvanot pa tālruni 8989 (arī brīvdienās),
  • zvanot uz norādītājiem ārstniecības iestāžu kontakttālruņiem,
  • pie ģimenes ārsta.

  Vakcinācijas centrs Liepājas Olimpiskajā centrā

  Lai tiktu vakcinēts ikviens, kurš ir attiecīgajā mērķgrupā, Liepājas Olimpiskajā centrā izveidots vakcinācijas centrs. Tajā tiek vakcinēti tie cilvēki, kuri pieteikušies caur manavakcina.lv un tālruni 8989, un kuri būs saņēmuši aicinājumu.

  Vakcinācija pie ģimenes ārsta

  Liepājā lielākā daļa ģimenes ārstu veic vakcināciju. Būtiski ir zināt, ka ģimenes ārsti vakcinē tikai savas prakses pacientus:

  • ja ģimenes ārsts veic vakcināciju un esat pieteikušies vakcinācijai manavakcina.lv vai zvanot uz 8989, ģimenes ārsts saņem šos pieteikumus no Nacionālā veselības dienesta, pacientiem jāgaida zvans par vakcinēšanās laiku;
  • ja neesat pieteikušies vakcinācijai caur manavakcina.lv vai 8989, tad varat zvanīt savam ģimenes ārstam, kas informēs par vakcinēšanas procesu.

  Skatīt karti: ģimenes ārstu prakses un ārstniecības iestādes, kuras veic vakcināciju pret Covid-19

  Brīvprātīga vakcinēšanās pret Covid-19 ir droša iespēja sevi pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu. Līdz ar to tas ir vienīgais reālais solis pretī iespējai atgriezties dzīves ritmā, kāds bija pirms pandēmijas.

  Skatīt: atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par vakcīnām pret Covid-19.

  Aktuālajai informācijai par Covid-19 var sekot līdzi tīmekļvietnē www.covid19.gov.lv.