Interesenti aicināti piedalīties Brīvprātīgā darba dienās3. oktobris, 2019Pašvaldība

  Brīvprātīgo dienas Liepājā
  1 no 1

  Lai vairotu izpratni par brīvprātīgo darbu un veicinātu sabiedrības iesaistīšanos, Liepājā, laika posmā no 17. līdz 19. oktobrim, norisināsies ikgadējās Brīvprātīgā darba dienas, kuru ietvaros ikviens interesents var piedalīties un veikt kādu brīvprātīgo darbu, kā arī apmeklēt semināru un gūt jaunas zināšanas un pieredzi.

  Brīvprātīgā darba dienu ietvaros ikvienam tiek sniegtas plašas iespējas iesaistīties gan ar saviem talantiem, gan aicinājumu un enerģiju. Dažādas pilsētas iestādes un organizācijas gaidīs pie sevis palīgus, kuri būtu gatavi organizēt dažādas spēles, ekskursijas pa pilsētu, sniegt koncertus, kā arī piedalīties iestāžu un to teritoriju sakopšanas darbos.

  Liepājas pašvaldība aicina ikvienu interesentu izvēlēties kādu no brīvprātīgā darba iespējām un līdz 13. oktobrim aizpildīt elektronisku pieteikšanās anketu. Ja interesenti minētajos datumos netiek, ir iespēja brīvprātīgā darba sadarbību ar iestādēm veidot arī citos laikos, atzīmējot to pieteikšanās anketā.

  Darboties un palīdzēt būs iespējams Dienas centrā personām ar garīgās attīstības traucējumiem, Veco ļaužu dzīvojamajā mājā, Sociālā dienesta Bērnu namā, Liepājas pirmsskolas izglītības iestādēs "Zīļuks", “Pienenīte” un “Mazulītis”, Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiālē “Liepāja”, birojā “Aprūpe mājās”” , Liepājas Neredzīgo biedrībā, kā arī VCA Liepājas medicīnas centra īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā.

  Šī būs jau vienpadsmitā reize, kad liepājnieki tiek aicināti iesaistīties Brīvprātīgā darba dienās.

  Savukārt 15. oktobrī plkst. 15.00 Liepājas "Europe Direct" informācijas centrā, Vecajā ostmalā 24, gan brīvprātīgajiem, gan tiem, kuri aicina pie sevis brīvprātīgā darba darītājus, tiek organizēts seminārs, kurā piedalīsies Kanādas vēstnieks Latvijā, Igaunijā un Lietuvā - Kevins Rekss (Kevin Rex). Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar Kanādas pieredzi un labākos piemērus pārņemt un praktizēt šeit, Liepājā. Bet semināra turpinājumā dalībnieki tiksies ar Intu Teterovski, kurš pastāstīs, kā brīvprātīgais darbs notiek Latvijā un par atbalsta rīku brīvprātīgā darba organizēšanai – interneta vietni www.brivpratigie.lv.

  Brīvprātīgā darba dienas organizē Liepājas pašvaldības administrācija sadarbībā ar Liepājas "Europe Direct" informācijas centru, lai palīdzētu iestādēm un brīvprātīgajiem rast ceļu vienam pie otra un lai abu pušu starpā izveidotos pastāvīga ilgtermiņa sadarbība.

  Papildu informācija

  Brigita Dreiže
  Sabiedrības pārvaldes speciāliste
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācija
  Tālrunis: 29 690 010
  E-pasts: brigita.dreize@liepaja.lv