Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Pastaigas “Izgaismotā Liepāja” maršrutā varēs apskatīt vairāk nekā 20 dažādus gaismas objektus15. oktobris, 2020Kultūra

  Pasākuma makets, kur uz tumša fona izgaismots sarkans un zaļš gaismas stars, balts teksts par pasākumu
  1 no 2Visus objektus aicinām apskatīt, ievērojot noteikto distancēšanos vienam no otra.
  Tumšs attēls ar izveidotu maršrutu pa Liepāju un aprakstiem
  2 no 2Pastaigas “Izgaismotā Liepāja” maršrutā varēs apskatīt vairāk nekā 20 dažādus gaismas objektus

  Lai iepriecinātu liepājniekus un pilsētas viesus, kā arī veicinātu vietējo viesmīlības uzņēmumu apmeklētību ārpus aktīvās tūrisma sezonas, pandēmijas dēļ atceltā četru dienu pastaiga “Izgaismotā Liepāja” pārcelta uz oktobra beigām un notiks no 21. līdz 24. oktobrim.

  Pasākums priecēs ar vairāk nekā 20 gaismas objektiem, instalācijām un priekšnesumiem. Četru dienu garumā katru vakaru liepājnieki un pilsētas viesi varēs aplūkot gaismās pārvērsto Liepāju un kājām izstaigāt īpaši radītu gaismas objektu maršrutu.

  Pastaigas laikā varēs baudīt gaismas uzvedumu uz Liepājas Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās katedrāles fasādes, lāzeru izrādi “No tumsas uz gaismu” uz Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes ēkas sienas, priecāties par īpaši jaudīgiem gaismas stariem uz koncertzāles “Lielais dzintars”, tāpat būs iespēja novērtēt kinētisko objektu skvērā pie Graudu ielas un Kūrmājas prospekta krustojuma, baudīt Liepājas vēsturi video projekcijā “Viens stāsts, viena pilsēta” uz Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas ēkas, gaismas un skaņas priekšnesumu “Māja Liepāja” Muitas mājā, līdzdarboties interaktīvā instalācijā “Liepāja dejo” promenādē, kā arī baudīt vēl daudz citus ar gaismu saistītus objektus, instalācijas un priekšnesumus.

  Gaismas objektus veidos zināmi un atzīti gaismas un video mākslinieki no Liepājas un visas Latvijas. To realizācijā tiks iesaistīti pieredzējuši tehniskā aprīkojuma nodrošinājuma uzņēmumi.

  Pastaigas “Izgaismotā Liepāja” objekti būs apskatāmi katru pasākuma dienu no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00. Tāpat šajā laikā Liepājas restorāni un kafejnīcas būs sagatavojušas īpašus piedāvājumus.

  Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī un, lai izvairītos no liekas cilvēku drūzmēšanās, pastaigas atklāšanas pasākums - izrāde "Gaismas slepenā dzīve", kas bija paredzēta 21. oktobrī plkst.19.00 pie koncertzāles "Lielais dzintars", ir atcelta. Visus pārējos objektus varēs skatīties kā plānots, ievērojot noteikto distancēšanos vienam no otra.

  Pasākumu organizē Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar uzņēmumu “UNTITLED originals”, kas piedalījies festivālā “Staro Rīga” un dažādās Latvijas pilsētās rīkojis vairākus multimediālus gaismas projektus.

  Papildu informācija

  Zita Lazdāne
  Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas
  Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
  Tālrunis: 22 017 277
  E-pasta adrese: zita.lazdane@liepaja.lv