Iznākusi pirmā kultūru stiprinošās akcijas “KultūruVAIG?!?” videosaruna kopā ar Ralfu Eilandu11. jūnijs, 2020Kultūra

  1 no 1

  Informējam, ka kultūras jomu atbalstošās un izaicinājumu atspoguļojošās kampaņas - “KultūruVAIG?!?” ietvaros tiek laista klajā pirmā videosarunu epizode kopā ar mūziķi, dziedātāju, TV pārraižu vadītāju, sabiedriskā balsojuma “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” titulantu un nesen dibinātās “Pašnodarbināto mūziķu biedrības” biedru - Ralfu Eilandu!

  Iepriekš informēts, ka iniciatīvas “KultūruVAIG?!?” mērķis ir radošā, izglītojošā, šī brīža faktiskā stāvokļa atspoguļojošā un viegli pašironiskā veidā iezīmēt kultūrjomas pārstāvju jaunos ikdienas izaicinājumus, piedāvājot sabiedrībai to nu jau daļēji kultūras patēriņam pierastajā un adaptētajā ekrānkultūras un digitālo iespēju ietvaros.

  Pirmā videocikla “KultūruVAIG?!?” epizode kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu norisinājās maija mēneša noslēgumā, kad iniciatīvas radošā “Liepaja Music” komanda devās ciemos pie viņa uz šīs vasaras izvēlēto mājvietu Lejaskurzemes Bernātos. Tur arī noritēja saruna par mūziķa pārformēto ikdienas gaitu. Sarunas laikā tika pārcilāti jautājumi, kuri saistīti ar iespējām darboties kultūras jomā daļējā lieguma un ierobežojošo noteikumu ietvaros, centieniem noturēt radošu garu, veidiem, kā adaptēties un rast iespējas muzikālās darbības nodrošinājumam, kā arī uzklausījām mūziķa ieteikumus risinājumiem, kuri viņaprāt stiprinātu un veicinātu izpratnes veidošanos par kultūras jomu un tās darbības kopsakarībām kopumā.
  “Šobrīd dzīvē es sevi nevaru iedomāties ārpus kultūras. Jo tas ir tas, kas man patīk un tas, kas man vislabāk sanāk. Es esmu veltījis tam laiku no sešu gadu vecuma un kāpēc gan man pārkvalificēties uz ko tādu, ko es sāktu kā no sākuma, kā no pirmās dienas? Tas būtu muļķīgi. Ja es esmu savā nozarē profesionālis, tad kādēļ man kaut ko darīt neprofesionāli - kā pilnīgam diletantam?!?”, sarunas gaitā skaidri iezīmē Ralfs Eilands.
  Iniciatīvas “KultūruVAIG?!?” realizāciju atbalsta Liepājās Kultūras pārvalde. Epizodes radīšanā piedalījās – Hugo Puriņš (sarunu moderators), Indulis Pelnēns (video), organizācijas “Liepaja Music” radošā komanda – Irita Kalēja, Jānis Ivuškāns un Ieva Dzintare. Paldies sakām arī Kurzemes Gaļsaimniekam un Miezis&Co.

  Ar pilno “KultūruVAIG?!?” sarunu epizodi kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu iespējams iepazīties un noskatīties iniciatīvas Youtube kanālā, kā arī organizācijas “Liepaja Music” sociālo kontu saturā:

  Atgādinām, ka visas kampaņas aktualitāšu saturam ir ieviesta un pielietota mirkļbirka #KultūruVAIG?!?, kuru patapinātā veidā aicinām ieviest un izmantot arī citu, kultūras jomas atspoguļojošu un aktualizējošu saturu kontekstā. Tāpat, aicinām līdzsekot akcijas “KultūruVAIG?!?” aktivitātēm arī turpmāk.

  Kultūru VAJAG!

  Informāciju sagatavoja

  Ieva Dzintare
  SIA “Liepaja music” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
  Tālrunis: 28 843 026
  E-pasts: info@liepajamusic.lv