Tulkot

Izmantojiet Google, lai tulkotu vietni. Mēs neuzņemamies atbildību par tulkojuma precizitāti.

  Liepājā notiks izzinoša Jūras svētku pastaiga “Pietauvots Liepājā”30. jūnijs, 2021Kultūra

  Kanāls ar ūdenī esošiem daudziem laivotājiem
  1 no 1Jūras svētki Liepājā

  Ņemot vērā Latvijā esošo epidemioloģisko situāciju un valstī noteiktos ierobežojumus, šogad Liepājā jūras svētki notiks atšķirīgi no iepriekšējiem gadiem, piedāvājot liepājniekiem un viesiem izzinošu Jūras svētku pastaigu “Pietauvots Liepājā”

  Trīs dienu garumā no 9. līdz 11. jūlijam liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja doties Jūras svētkiem veltītā ekspozīcijas maršrutā.

  Pilsētvides ekspozīcijā galvenais vadmotīvs būs laiva. Laivu motīvs maršrutā caurvīs stāstu, kā Liepāja vēsturiski no mazapdzīvotas vietas jūras krastā tapusi par attīstītu ostas pilsētu.

  Skatīt: Pastaigas maršruts (.pdf) 

  Ekspozīcijas maršrutā pilsētvidē varēs apskatīt

  1. Liepājas mūzikas aleja ezerā
   Pastaigas laikā posmā no Jaunā tilta līdz Makšķernieku namiņam ikvienam būs iespēja Liepājas ezerā uz plostiem apskatīt simbolisku un īpaši ierīkotu Liepājas mūzikas aleju.
  2. Senā laivu piestātne
   Pastaigas laikā starp Tirdzniecības kanāla ieskautajiem tiltiem būs iespēja apskatīt senās zvejnieku koka laivas un sajust šīs Liepājai nozīmīgās vietas vēsturisko auru.
  3. Liepājas Jahtu ostas
   Pie Liepājas Jahtu ostas liepājniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja aplūkot Liepājā radītas mūsdienu laivas. Ostas romantisko noskaņu paspilgtinās dzīvā, instrumentālā mūzika.
  4. Ūdens atpūta un sports
   Liepājas promenādē apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ūdens sporta transportlīdzekļus, Liepājas Jūrniecības koledžas mācību laivas, kā arī ūdens transportlīdzekļus atpūtai Liepājas ezerā un kanālā.
  5. Jūras spēki
   Jūras svētku laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 tiks atvērta Jūras spēku teritorija Promenādē (Liepājas ostas 84. piestātne). Pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs iepazīties ar ūdenslīdēju komandas un mīnu karadarbības taktiskā atbalsta centra ekipējumu un aprīkojumu, kā arī apskatei daļēji tiks atvērti kuģi.
  6. Kapteiņu stāsti
   Pastaigas laikā Muitas laukumā skanēs komponista Zigmāra Liepiņa īpaši Liepājai radīta Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 90. gadadienai veltīta uzveduma “Kapteiņa stāsti” mūzika. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt mākslinieka Reiņa Kuncīša veidotu ekspozīciju, kas simboliski atspoguļos gan seno Līvas ciema zvejnieku laiku, gan vēsturiskā 1919. gada notikuma kuģa “Saratov” sagaidīšanu Liepājā, gan mūsdienu ostas pilsētu.
  7. Loču tornim 200
   Tornis ir Liepājā vecākais saglabājies tehnoloģiskais objekts, kas kopā ar Liepājas ostas Tirdzniecības kanālu, veido hidrotehnisko un tehnoloģisko vēsturisko objektu kompleksu.
  8. Liepājas Jūrniecības koledža
   Jūras svētku laikā interesentiem būs iespēja apskatīt un iegūt informāciju par Liepājas Jūrniecības koledžas mācību laivām.
  9. Liepājas jūrnieki un zvejnieki
   Pastaigas laikā Kūrmājas prospekta posmā no apļa līdz piemineklim bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem apmeklētāji varēs apskatīt no laivām veidotu vides ekspozīciju, kas simbolizēs jūrnieku un zvejnieku vislielāko bagātību – jūru.
  10. Piemineklis bojā gājušiem jūrniekiem un zvejniekiem
   Pastaigas laikā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem varēs aplūkot baltu laivu ar nosaukumu “Kaija”, kuru rotās ziedu kompozīcijas. Savukārt 10. jūlijā plkst. 11.00 notiks piemiņas brīdis, kurā piedalīsies Jūras spēku goda sardze, kapelāns, Liepājas pilsētas vadības un ostas pārstāvji.
  11. Kuršu vikingi jūras krastā
   Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Kuršu vikingu liellaivas un sadzīves priekšmetus.
  12. Smilšu skulptūra pludmalē
   Jūras svētku laikā pludmalē pie Liepājas uzraksta tiks atklāta tēlnieku - Kārļa Īles un Maijas Īles lielformāta smilšu skulptūra, pie kuras ikvienam būs iespēja nofotografēties.
  13. Liepājas muzeja dārzs
   Liepājas muzeja dārzā būs iespēja apskatīt 19. gs. ezera zvejas vienkoča laivu un iepazīties ar ezera zvejas tradīcijām dienvidkurzemē.
  14. Hoijeres kundzes viesnīca
   10. jūlijā visas dienas garumā būs iespēja apskatīt topošā interjera muzeju. Ieeja apmeklētājiem būs atļauta, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

  Ekspozīcijas būs apskatāmas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 22.00.

  Tāpat 10. jūlijā pie pieminekļa bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem plkst. 11.00 līdz ar Jūras spēku kuģu sirēnu skaņām notiks piemiņas brīdis bojā gājušajiem jūrniekiem un zvejniekiem. Tajā piedalīsies Liepājas pilsētas domes vadība, Jūras spēku godasardze un kapelāns, Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvades un Liepājas ostas pārstāvji.

  Saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī pastaigas apmeklētāji ir aicināti būt līdzatbildīgi, nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci citam no cita, kā arī izmantot lietotni «Apturi Covid».

  Informāciju sagatavoja

  Katrīna Vectirāne
  Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldes
  Sabiedrisko attiecību vadītāja
  Tālrunis: 29 147 751
  E-pasts: liepajaskultura@liepaja.lv