Karikatūrists Gatis Šļūka radījis darbu, iesaistoties kultūrjomas atbalstošajā kampaņā “Kultūru VAIG?!?”30. jūnijs, 2020Kultūra

  1 no 1

  Viens no Latvijas vadošajiem karikatūru māksliniekiem Gatis Šļūka iesaistījies Liepājā aizsāktajā, kultūrjomas atbalstošajā kampaņā “Kultūru VAIG?!?”, radot īpašu, mākslinieciski kodolīgi formulētu autordarbu, kurā nedaudz pašironiskā, taču precīzā veidolā referē par mūziķu un mākslinieku centieniem adaptēties jomas ierobežotajos ietvaros.

  Gata Šļūkas karikatūrā tiek atspoguļoti mūziķu centieni ieņemt gluži vai jaunu kiberformu, kura radusies un vērienīgi izvērsusies Covid-19 pandēmijas ietvaros. Tā vainagojusies ar koncertiem tiešaistē, sen aizmirsto auto pasākumu - koncertu tradīcijas atdzīvināšanu pilsētu stāvlaukumos, līdz pat koncertnorisēm uz jumta. Pašu kodolīgāko izteiksmi G. Šļūka karikatūrā iezīmē ar ietverto – “vakars uz ezera”, kas sasaucas gan ar burtisku pasākumu veidu uz ūdens, gan latviešu folkloras izteiksmē iedzīvināto, ne visai optimistiskās nokrāsas pilno frazeoloģismu.

  Mākslinieka G. Šļūkas radošajā darbībā iezīmējama vairāk kā 20 gadu pieredze karikatūras žanra ietvaros, publicējot savus autordarbus tādos laikrakstos kā Latvijas Avīze, Sporta Avīze un citu periodiku slejās. Viņa darbi bijuši sastopami lielākajos pasaules līmeņa informācijas medijos - Washington Post, USA Today, China Daily, Politico, Courrier International, izdevis trīs karikatūru grāmatu sējumus, ieguvis maģistra grādu grafikas mākslā Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī piedalījies daudzās karikatūru izstādēs visā pasaulē.

  Karikatūra savu žanra stabilitāti aizvien būvē uz pārliecinošiem pašironijas balstiem un spēju paust aktuālu situāciju atveidus precīzi formulētā izteiksmē. Tieši tāpēc viens no kultūras atbalstošās kampaņas “Kultūru VAIG?!?” medijiem ir karikatūra, iesaistoties māksliniekam Gatim Šļūkam.

  Kā iepriekš informēts, iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” mērķis ir radošā, izglītojošā, nedaudz pašironiskā un aizvien reālās situācijas atspoguļojošā veidā iezīmēt kultūrjomas pārstāvju jaunos ikdienas izaicinājumus un centienus pašrealizācijai ierobežojošo apstākļu ietvaros.

  Līdz šim klajā nākusi pirmā sarunu epizode kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu, kurai drīzumā pievienosies arī saruna ar mūziķi, pasākumu un ierakstu producentu, leģendāro grupu “Opus” un “Remix” dalībnieku – Aivaru Hermani.

  Iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

  Lai sekotu iniciatīvas Kultūru VAIG?!? aktualitātēm, aicinām iepazīties ar turpmāko informāciju organizācijas “Liepaja Music” sociālo kontu saturā, kā arī Youtube kanālā: KultūruVAIG?!?

  Informāciju sagatavoja

  Ieva Dzintare
  SIA “Liepaja music” sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste
  Tālrunis: 28 843 026
  E-pasts: info@liepajamusic.lv